Swiatgwiazd.pl
Tomasz Komenda

Jan BIELECKI/East News

Tomasz Komenda zakończył współpracę z braćmi Collins. Jest oświadczenie

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Internet obiegły nowe zaskakujące doniesienia dotyczące Tomasza Komendy. Chodzi o pracę w fundacji, jaką 45-latek podjął w 2020 roku. W sieci pojawiła się treść oświadczenia, które potwierdza, iż Tomasz Komenda zakończył współpracę z braćmi Collins. Jak się okazuje, wpływ na tę decyzję miała obecna sytuacja materialna Komendy.

  • Bracia Collins przekazali ważny komunikat

  • Tomasz Komenda zakończył współpracę z ich fundacją

  • Kilka miesięcy temu Komenda otrzymał rekordowe odszkodowanie za 18 lat niesłusznego pozbawienia wolności

Polska usłyszała o Tomaszu Komendzie z powodu zbrodni w Miłoszycach, za którą 45-latek został niesłusznie skazany. Komenda spędził w więzieniu 18 długich lat, by w 2018 roku ostatecznie zostać uniewinnionym przez Sąd Najwyższy. Po ciężkich wydarzeniach mężczyzna odnalazł zawodową stabilizację w Fundacji Braci Collins.

Współpraca Tomasza Komendy z braćmi Collins dobiegła końca

Tomasz Komenda podjął współpracę z braćmi Collins we wrześniu 2020 roku. Komenda mógł wybrać między trzema oferowanymi przez Grzegorza i Rafała Collins opcjami: pracą w fundacji, studiu tuningu pojazdów bądź restauracji w stolicy Polski.

Wybór był dla Tomasza Komendy oczywisty - mężczyzna postawił na Fundację Braci Collins, gdzie miał pełnić istotną funkcję. Przez kilka kolejnych miesięcy Tomasz Komenda pracował na stanowisku Specjalisty do spraw adaptacji społecznej osób niesłusznie skazanych. Braci Collins miały zachęcić do złożenia oferty pracy słowa, jakie 45-latek powiedział podczas jednego z wywiadów.

- Zszokowała mnie wypowiedź Tomka Komendy o tym, że na myjni pracodawca go wykorzystywał... Niewiarygodne. (...) Tomku, nie znamy się i nie mam do ciebie kontaktu wobec czego napisze tutaj (...). Chce ci zaoferować spokojną, legalną, przyjemną i uczciwie opłaconą pracę, u nas zawsze dodatkowa para rąk się przyda, a ktoś taki jak ty zasługuje przynajmniej na spokój i porządną robotę - napisał na Instagramie Rafał Collins.

[EMBED-1491]

Tomasz Komenda wykonywał swoje obowiązki zdalnie, w zaciszu własnego domu. Współpraca 45-latka z braćmi Collins dobiegła jednak końca, o czym Rafał Collins informował poprzez specjalne oświadczenie. Nie bez znaczenia była w tym przypadku sytuacja materialna Tomasza Komendy.

- Tomasz Komenda nie jest na dzień dzisiejszy już naszym współpracownikiem, gdyż jego sytuacja materialna pozwala mu cieszyć się życiem, rodziną, każdą wolną chwilą i tym, co mu pozostało. Na wolności - poinformowano w komunikacie.

Jak informował Rafał Collins, Tomasz Komenda zawsze będzie mógł liczyć na wsparcie obu braci Collins. Pracodawcy i ich były pracownik rozstają się w przyjaźni, pozostają również w kontakcie. Poproszono o uszanowanie prywatności Komendy i podkreślono, iż jest to ostatni komunikat w sprawie zatrudnienia Tomasza Komendy w Fundacji Braci Collins.

Odszkodowanie Tomasza Komendy

Przypomnijmy, iż w 2004 roku Tomasz Komenda został niesłusznie skazany za zabójstwo i gwałt na 15-latce. W lutym 2021 roku sąd przyznał Komendzie kwotę niemal 13 mln złotych odszkodowania za 18 lat spędzonych za kratkami.

Co warto dodać, odszkodowanie, jakie otrzymał Tomasz Komenda, jest rekordowym w historii Polski. Do niedawna rekordową kwotą odszkodowania była ta, która została przyznana Czesławowi Kowalczykowi z Gdyni - 2,7 mln złotych.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Andrzej Kosmala broni Rafała Brzozowskiego. "Dajcie żyć innym"

  • "The Voice of Poland": Sylwia Grzeszczak zajmie miejsce Michała Szpaka?

  • Barbara Kurdej-Szatan wróciła do formy sprzed ciąży. Jak to zrobiła?

Źródło: Pomponik, Polsatnews, TVP Info

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >
królowa elżbieta

Plotki

Królowa Elżbieta postanowiła pokroić tort mieczem. "To jest bardziej niezwykłe!"

Czytaj więcej >
Julia Wróblewska_uśmiechnięta_chora

Plotki

Julia Wróblewska trafiła do szpitala. Na szczęście dłuższa hospitalizacja nie była konieczna. "Jak się pogorszy, to będę musiała wrócić"

Czytaj więcej >