Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Torbicka przestała nosić obrączkę. Najpierw zniknęła z palca jej męża
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 26.05.2024 07:16

Torbicka przestała nosić obrączkę. Najpierw zniknęła z palca jej męża

Grażyna Torbicka
fot. KAPiF

Grażyna Torbicka od ponad 40 lat jest żoną jednego mężczyzny. Co dzieje się w ich związku? Z ich palców dawno zniknęły obrączki.

Grażyna Torbicka: kim jest jej mąż Adam Torbicki?

Grażyna Torbicka to wielka ikona polskiego dziennikarstwa. Stała się znana dekady temu, dzięki programowi “Kocham kino” w TVP. Dziś występuje już w licznych telewizjach, rozgłośniach radiowych i magazynach jako ekspertka od kina. Także jej mąż jest bardzo znaną postacią w swojej branży!

Adam Torbicki to jeden z najlepszych w Polsce specjalistów od kardiologii i chorób wewnętrznych. Od 2000 roku ma tytuł profesora nauk medycznych. W swojej pracy naukowej i zawodowej zajmuje się w szczególności kwestiami związanymi z krążeniem płucnym. Powołano go na wiceprezesa międzynarodowego Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologii. Jak poznała się ta niezwykła para, pochodząca z dwóch różnych światów? To dopiero historia, przeczytacie o niej poniżej.

Grażyna Torbicka nie poprowadziła Paszportów Polityki. Powiedziała jedno zdanie i zeszła ze sceny Grażyna Torbicka i Lidia Popiel brylują na salonach. Aż trudno uwierzyć, że obie już dawno skończyły 60 lat! Klasa sama w sobie?

Jak poznali się Grażyna Torbicka i jej mąż?

Grażyna – jeszcze wtedy – Loska udała się w 1980 roku na rutynowe badania lekarskie, potrzebne do zrobienia kursu na prawo jazdy. Znalazła się w gabinecie doktora Ryszarda Torbickiego – jak się później okazało, jej przyszłego teścia. Okazało się, że konieczne są badania kardiologiczne. Te zaś przeprowadzał młody lekarz, Adam Torbicki.

Zostałam wydzwoniona na badanie echa serca […]. Gdy pojawił się młody lekarz, byłam oburzona, że to jakiś młokos, a nie poważny specjalista z siwą brodą. Ale w czasie badania stało się coś dziwnego. I potem szybko spotkaliśmy się po raz kolejny – wspominała Grażyna w rozmowie z “Vivą!”.

Grażyna i jej przyszły mąż Adam na pierwszą randkę wybrali się oczywiście do kina. Na filmie “Manhattan” w reżyserii Woody'ego Allena zaiskrzyło między nimi na tyle skutecznie, że ślub wzięli już w 1981 roku. Od tej pory byli nierozłączni. Ale dlaczego teraz nie noszą obrączek? Zaskakujące szczegóły poniżej.

Grażyna Torbicka nie nosi obrączki, jak to skomentowała?

Grażyna i jej mąż Adam Torbicki są razem od 43 lat. Tak długi, trwały i pełen miłości związek to prawdziwy fenomen, zwłaszcza w świecie show-biznesu. Okazuje się jednak, że żadne z nich nie nosi obrączki. Historia tego zwyczaju jest całkiem zabawna i zaczyna się od faktu, że mąż Torbickiej zgubił obrączkę zaledwie rok po ślubie.

Nie no­szę ob­rącz­ki. Mój mąż zgu­bił swo­ją pierw­sze­go ro­ku po ślu­bie ­– w jezio­rze Gar­da. Podobno to zły znak, ale do­brze, że te­go kie­dyś nie wie­działam. Po­my­śla­łam wte­dy, że sko­ro on nie no­si, to czemu ja mia­ła­bym. I do­brze nam to zro­bi­ło – ujawniła Grażyna w wywiadzie dla “Vivy!”.

Dziennikarka bardzo filuternie podsumowuje ich decyzję.

Ob­rącz­ka to pró­ba uczy­nie­nia z mał­żeń­stwa in­sty­tucji. Mał­żeń­stwo ­– obo­wią­zek. Pan Mąż i Pa­ni Żo­na. Żo­nę na­le­ży oszu­kiwać. Przed mę­żem na­le­ży za­ta­jać. A tak czu­je­my się, jak­by­śmy sta­le by­li ko­chan­ka­mi – zapewniła Grażyna.

Co sądzicie o takim podejściu?

Grażyna Torbicka, mąż Adam Torbicki, czemu nie noszą obrączek
Grażyna Torbicka i mąż Adam Torbicki, fot. KAPiF
Grażyna Torbicka, mąż Adam Torbicki, czemu nie noszą obrączek
Grażyna Torbicka i mąż Adam Torbicki, fot. KAPiF

Źródło: Viva!, Zwierciadło