Swiatgwiazd.pl
M jak miłość - apel Ilony Łepkowskiej

kadr z serialu "M jak miłość"/vod.tvp.pl

Trwa zbiórka pieniędzy na wnuczka zmarłego Mariusza Sabiniewicza, Ilona Łepkowska apeluje o pomoc

4 Maja 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Ilona Łepkowska przez siedem lat była scenarzystką "M jak miłość". W tym czasie w postać serialowego Norberta wcielał się Mariusz Sabiniewicz – aktor, który odszedł po przegranej walce z chorobą nowotworową. Teraz jego wnuk potrze

  • Ilona Łepkowska zaapelowała o pomoc dla małego Jasia

  • Wnuk Mariusza Sabiniewicza potrzebuje kosztownej operacji stóp

  • „Dobro wraca, pamiętajmy” – zachęca scenarzystka

Ilona Łepkowska była pierwszą scenarzystką „M jak miłość”, która nieprzerwanie przez siedem lat tworzyła historię popularnej rodziny Mostowiaków i ich przyjaciół. Jej telewizyjna opowieść otworzyła drzwi do kariery takim gwiazdom jak Katarzyna Cichopek czy Małgorzata Kożuchowska. Jedną z głównych ról odgrywał także Mariusz Sabiniewicz.

Mariusz Sabiniewicz w „M jak miłość”

Mariusz Sabiniewicz po raz pierwszy pojawił się na ekranie w latach 80. ubiegłego wieku. Z „M jak miłość” związany był natomiast od 2000 roku. To właśnie wtedy Telewizja Polska wypuściła pierwszy odcinek serialu. Przypomnijmy, że aktor wcielał się w postać Norberta Wojciechowskiego – męża Marty Mostowiak.

Rola w „M jak miłość” przyniosła Mariuszowi Sabiniewiczowi ogromną rozpoznawalność. Aktor był także ikoną Teatru Nowego w Poznaniu. W 2007 roku Polskę obiegła wiadomość, że serialowy Norbert już nigdy więcej nie pojawi się ani na scenie, ani na ekranie. Aktor przegrał bowiem walkę z nowotworem trzustki.

Mariusz Sabiniewicz zmarł 26 kwietnia 2007 roku w wieku 44 lat. Zostawił po sobie pogrążonych w żałobie fanów i najbliższą rodzinę – żonę Ilonę, córkę Darię i syna Tomka. Ciało aktora spoczęło na cmentarzu Miłostowo w Poznaniu.

Wnuk Mariusza Sabiniewicza potrzebuje pomocy

Choć od śmierci Mariusza Sabiniewicza minęło już czternaście lat, w miniony poniedziałek o jego roli w „M jak miłość” przypomniała Ilona Łepkowska. Scenarzystka przekazała fanom, że wnuk zmarłego aktora potrzebuje pomocy. Mały Jaś, który w lutym obchodził swoje pierwsze urodziny, cierpi na poważną chorobę.

- Pamiętacie Mariusza Sabiniewicza, wspaniałego aktora, który wcielał się przez wiele lat w Norberta? Odszedł przedwcześnie, pokonany przez straszną chorobę. To jest Jego wnuk. Mariuszowi Sabiniewiczowi nie możemy już pomóc, małemu Jasiowi – tak. Proszę wszystkich dobrych ludzi i wiernych fanów „M jak miłość” do wsparcia leczenia Jasia! Mariusz patrzy na nas z nieba i liczy na pewno na to, że pomożemy Jasiowi! Dobro wraca, pamiętajmy – napisała scenarzystka na Facebooku.

Jaś cierpi na rozszczep kręgosłupa ze współistniejącym wodogłowiem, ma niedowład kończyn dolnych, a także stópki końsko-szpotawe. Chłopiec przeszedł już kilka zabiegów i operacji. Kolejna czeka go w Austrii, gdzie lekarze specjalizują się w leczeniu stóp końsko-szpotawych. Jej koszt jest jednak bardzo wysoki.

Celem zbiórki na rzecz wnuka Mariusza Sabiniewicza jest uzbieranie kwoty w wysokości 75 tysięcy złotych. Na ten moment na konto chłopca spłynęło już 30 tysięcy złotych, co daje 40 procent założonej sumy. Każdy, kto chciałby dołożyć swoją cegiełkę dla małego Jasia, może to zrobić TUTAJ.

- Z całego serca dziękujemy Wam za chęć pomocy naszemu synkowi – piszą rodzice Jasia na stronie zbiórki.

Pamiętacie Mariusza Sabiniewicza, wspaniałego aktora, który wcielał się przez wiele lat w Norberta? Odszedł...

Opublikowany przez Ilonę Łepkowską Niedziela, 2 maja 2021

Zdjęcie wyróżniając artykuł pochodzi z platformy vod.tvp.pl, na której obejrzycie odcinki serialu z udziałem Mariusza Sabiniewicza.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Jastrząb Post, Fakt, Facebook, zrzutka.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Barbara Bujar

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, sportów zimowych i dobrej książki. Lubi podejmować się nowych wyzwań i ceni sobie możliwość rozwoju.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Nie żyje John Challis. Rodzina potwierdziła smutne wieści

Czytaj więcej >

Plotki

Ewa Chodakowska szczerze o dzieciach. Nie chce zostać mamą

Czytaj więcej >
Zbigniew Zamachowski

Plotki

Zbigniew Zamachowski ze swoją koleżanką przyłapani na ratowaniu ślimaka

Czytaj więcej >
Tadeusz Sznuk

Plotki

Tadeusz Sznuk odpowiedział, co znajduje się w kuferkach finalistów "Jeden z dziesięciu"

Czytaj więcej >
Barbara Sienkiewicz

Plotki

Co obecnie słychać u Barbary Sienkiewicz? Doniesienia niepokoją

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz

Plotki

Wiemy, kim z wykształcenia jest żona Roberta Makłowicza

Czytaj więcej >