Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Trzy lata temu nieprzytomny padł na murawę. Teraz wrócił na Euro i od razu dokonał czegoś takiego
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 16.06.2024 19:44

Trzy lata temu nieprzytomny padł na murawę. Teraz wrócił na Euro i od razu dokonał czegoś takiego

Euro 2024
Fot. East News

Euro 2024 już zaliczyło historię, jakiej nie powstydziłoby się Hollywood. Piłkarz, który niemal równo trzy lata temu walczył na boisku o życie, dziś dokonał niemożliwego. Kibice znowu przez niego płaczą.

Euro 2024: 3 lata temu walczył o życie, teraz wywołał płacz kibiców

Euro 2024 nie zaczęło się szczęśliwie dla Polaków. Pierwszy mecz z Holandią przegraliśmy 2:1. Jednak przegrana na meczu to nic w porównaniu z tym, co wydarzyło się podczas Mistrzostw Europy niemal dokładnie 3 lata temu, 12 czerwca 2021 roku. W samym środku rozgrywki piłkarz upadł, kiedy podążał za piłką. Nie doszło wtedy do kontaktu z innym zawodnikiem, od razu było więc wiadomo, że stało się coś poważnego.

Na boisko wbiegli ratownicy, a zawodnik nie wstawał. Dookoła niego tłoczyło się coraz więcej osób: służby ratownicze, a także członkowie drużyny, osłaniający murem leżącego kolegę przez wzrokiem kibiców i mediów. Kiedy w oczach piłkarzy obu drużyn pojawiły się łzy, było wiadomo, że jest bardzo źle. Tym większe wzruszenie wywołuje to, co stało się właśnie teraz, na Mistrzostwach Europy 2024. Szczegóły poniżej.

Mecz Polska-Holandia. Tak gwiazdy kibicują biało-czerwonym: Rzeźniczak, Gardias, Lubaszenko... [ZDJĘCIA] Euro 2024. Strzelec gola ma przepiękną żonę. Buksa zakochany w modelce. Dopiero co się pobrali

Euro 2024: co stało się na meczu 3 lata temu? Rocznica wypadku

Mistrzostwa Europy w 2021 miały być końcem kariery dla tego zawodnika. 12 czerwca 2021 trwał mecz pomiędzy Danią a Finlandią. Stadion Parken w Kopenhadze pełen był rozemocjonowanych kibiców. Tuż przed końcem pierwszej połowy Christian Eriksen upadł na ziemię i stracił przytomność. Szybko rozpoczęła się reanimacja. Zdjęcia i nagranie z tego dramatycznego momentu znajdziecie na końcu tego artykułu. 

Płakali kibice, zawodnicy obu drużyn, a także ukochana Eriksena, która była wówczas na trybunach. Piłkarz został zabrany karetką do szpitala. Po latach wspomina, jak dowiedział się, że o mały włos nie umarł. Okazało się bowiem, że doszło u niego do zatrzymania akcji serca.

Pamiętam wszystko oprócz tych pięciu minut. Dośrodkowanie, piłkę uderzającą w moje kolano. Nie wiem, co się stało potem. Obudziłem się z ludźmi wokół mnie i czułem nacisk na klatkę piersiową. Nie bardzo rozumiałem, co się dzieje. Przeszło mi przez głowę, że może coś się stało z moimi nogami, może złamałem kręgosłup. Sprawdzałem, czy mogę podnieść nogę do góry. Robiłem małe rzeczy, by zobaczyć, co ze mną jest. W karetce usłyszałem pytanie "jak długo był nieprzytomny?" z odpowiedzią "pięć minut". Wtedy pierwszy raz dowiedziałem się, że prawie umarłem – mówił Eriksen dla BBC Sport.

Po tym, co się wydarzyło, Christianowi wszczepiono specjalny kardiowerter-defibrylator serca. Wszyscy myśleli, że to koniec jego kariery. Teraz kibice znowu płaczą z jego powodu, tym razem ze szczęścia, o wszystkim przeczytacie poniżej.

Euro 2024: niezniszczalny Christian Eriksen strzelił gola

Po wypadku i wszczepieniu kardiowertera wszyscy myśleli, że Eriksen zakończy karierę. A jednak pokazał, że jest niezniszczalny. Rok od tych wydarzeń znów kopał piłkę w klubie Manchester United, wrócił też do kadry reprezentacji swojego kraju. 16 czerwca drużyna Danii grała na Euro 2024 ze Słowenią. Dla Eriksena był to 131 mecz w kadrze.

W 18. minucie meczu Słowenia – Dania Eriksen strzelił gola. Stało się to niemal dokładnie w rocznicę jego koszmarnego wypadku. Teraz w sieci czytamy komentarze:

  • Nie pamiętam daty swojego ślubu, bo świętujemy raczej lata "chodzenia", ale gdy chcę sprawdzić, to guglam, kiedy Eriksenowi stanęło serce na boisku, bo to było dzień później. 3 lata później Eriksen wraca na Euro i właśnie zdobył bramkę. Łezka w oku, piękna klamra.
  • Niesamowita historia. 1100 dni po tym, jak doznał zatrzymania akcji serca na boisku podczas Euro 2020 i zakładano, że już nigdy nie zagra w piłkę nożną na najwyższym poziomie, Christian Eriksen zdobywa bramkę dla Danii na Euro 2024. Genialne – piszą fani.

W fazie grupowej Euro 2024 Danię czeka jeszcze mecz z Anglią i Serbią.

Christian Eriksen, Euro 2024, gol 3 lata po ataku serca, zdjęcia
Christian Eriksen tuż po golu na Euro 2024, fot. DAMIEN MEYER/AFP/East News
Christian Eriksen, Euro 2024, gol 3 lata po ataku serca, zdjęcia
Christian Eriksen pod opieką lekarzy na Euro 2020, fot. WOLFGANG RATTAY/AFP/East News
Christian Eriksen, Euro 2024, gol 3 lata po ataku serca, zdjęcia
Christian Eriksen pod opieką lekarzy na Euro 2020, fot. WOLFGANG RATTAY/AFP/East News