Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tu nie chodziło o Kate. To dlatego musiała pojawić się na paradzie
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 18.06.2024 14:16

Tu nie chodziło o Kate. To dlatego musiała pojawić się na paradzie

księżna Kate, Karol III
fot. Instagram

Brytyjczycy byli zachwyceni, gdy podczas parady Trooping the Colour wśród rodziny królewskiej zobaczyli księżną Kate. To jej pierwsze wystąpienie od czasu informacji o nowotworze. Co skłoniło ją do wzięcia udziału akurat w tym święcie? Kulisy zdradzają, kto tak naprawdę był "gwiazdą" tego dnia.

Księżna Kate na paradzie Trooping the Colour

Po kilku miesiącach nieobecności księżna Kate powróciła do królewskich obowiązków podczas święta na cześć urodzin króla Karola III. Choć sam władca przyszedł na świat w listopadzie, uroczysta parada odbywa się co rok w czerwcu. Żona księcia Williama w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych nie mogła doczekać się spotkania z poddanymi i pokazania się w towarzystwie najbliższych.

Nie mogę się doczekać udziału w Paradzie urodzinowej Króla w ten weekend z moją rodziną i mam nadzieję dołączyć do kilku publicznych wystąpień latem, ale wiem, że jeszcze nie jestem w pełni sił - wyznała internautom.

Nie da się ukryć, że wzrok tłumu był skierowany tylko na nią. Nie zabrakło uroczych interakcji pomiędzy księżną Kate a jej dziećmi, a także pozostałymi członkami rodziny królewskiej. 

Dlaczego jednak wybrano akurat to święto na publiczny powrót 42-latki? Nie tak dawno przecież dwójka jej dzieci obchodziła urodziny. Okazuje się, że powód może wcale nie dotyczyć księżnej Kate.

Przykre, co stało się z Kate po urodzinach króla Wzruszające co książę George powiedział na paradzie do swojej mamy

Co kryło się za nagłym powrotem księżnej Kate? Przykre doniesienia

Po informacji o nowotworze księżnej Kate Brytyjczycy przeżyli szok. To przecież nie jedyna osoba z rodziny królewskiej, która zmaga się z poważną chorobą. Na początku roku ujawniono dramatyczną diagnozę Karola III.

Jego Królewska Mość był leczony z powodu łagodnego powiększenia prostaty. To właśnie podczas tej interwencji odnotowano osobną kwestię budzącą niepokój, a następnie zdiagnozowano ją jako formę raka. Ten drugi stan zostanie teraz poddany odpowiedniemu leczeniu. Jego Królewska Mość zdecydował się podzielić swoją diagnozą, aby zapobiec spekulacjom i w nadziei, że może to pomóc w publicznym zrozumieniu tych wszystkich na całym świecie, którzy dotknięci są rakiem - przekazano w oficjalnym oświadczeniu.

Władca również w ostatnim czasie zrezygnował z publicznych wystąpień. Jego miejsce zajmowała wtedy żona, Kamila. Obecność synowej w tak ważnym święcie jak tradycyjne urodziny monarchy mogła w sprytny sposób odwrócić uwagę od równie schorowanego władcy. 

Parada Trooping the Colour była także świetną okazją do pokazania ciągle silnej więzi pomiędzy członkami rodziny królewskiej. Brytyjczycy nie często mają okazję zobaczyć Karola III w towarzystwie m.in.: wnuków.

Ludzie nie widują go zbyt często ze swoimi wnukami, ponieważ większość tych chwil dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Król bardzo stara się znaleźć dla nich czas w swoim napiętym harmonogramie - przekazał informator "Daily Mail".

Księżna Kate wróciła do "życia w cieniu"

Po hucznie obchodzonych urodzinach władcy wydawało się, że księżna Kate powróci do obowiązków, tak jak zapowiadała w poprzednim oświadczeniu. Niestety już kilka dni później utwierdzono poddanych w przekonaniu, że stan zdrowia 42-latki nie jest idealny.

Podczas kolejnego publicznego wystąpienia Brytyjczycy zobaczyli jedynie księcia Williama w towarzystwie ojca i jego żony. Na uroczystości wręczenia Orderów Podwiązki zabrakło księżnej Kate.

Robię duże postępy, ale jak wie każdy, kto przechodzi chemioterapię, są dobre i złe dni. W te złe dni czujesz się słaby, zmęczony i musisz dać swojemu ciału odpocząć […] Moje leczenie trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy - tłumaczyła.

Księżna Kate zrobi wszystko by powrócić do swoich obowiązków, a także wesprzeć bliskich czego byliśmy świadkami podczas parady Trooping the Colour.

Karol III, fot. Instagram
Dlaczego księżna Kate powróci akurat teraz?, fot. Instagram
Karol III, księżna Kate, fot. Instagram
Dlaczego księżna Kate powróci akurat teraz?, fot. Instagram

Źródło: Daily Mail