Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ukryty przekaz księżnej Kate na Trooping the Colour. Dostrzegli to tylko nieliczni
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 15.06.2024 14:30

Ukryty przekaz księżnej Kate na Trooping the Colour. Dostrzegli to tylko nieliczni

Księżna Kate
fot. Instagram/East News

Po miesiącach nieobecności księżna Kate w końcu pojawiła się publicznie podczas obchodów Trooping the Colour. Wraz z dziećmi skradła całą uwagę. Nieliczni zauważyli tajny sygnał żony księcia Williama.

Wielki powrót księżnej Kate podczas Trooping the Colour

Trooping the Colour jest coroczną ceremonią, podczas której Brytyjczycy świętują urodziny władcy, niezależnie od faktycznej daty jego urodzin. Karol III urodził się 14 listopada, jednak to dziś tłumy wyszły na ulicę, by złożyć mu hucznie życzenia.

Na wydarzenie, zgodnie z wcześniejszym oświadczeniem, przybyła także księżna Kate. To pierwszy raz od ceremonii bożonarodzeniowych w Opactwie Westminsterskim kiedy to fotografowie zobaczyli synową króla na własne oczy. Kate pojawiła się przed tłumem w towarzystwie dzieci: księcia George'a, księżniczki Charlotte oraz księcia Louisa.

Choć udział żony księcia Williama w święcie nie można brać za pewny powrót do jej obowiązków, widok uśmiechniętej 42-latki napawa nadzieją.

W dniach, w których czuję się wystarczająco dobrze, to radość angażować się w życie szkolne, poświęcać osobisty czas rzeczom, które dodają mi energii i pozytywnego nastawienia, a także zacząć trochę pracy w domu. Nie mogę się doczekać udziału w Paradzie urodzinowej Króla w ten weekend z moją rodziną i mam nadzieję dołączyć do kilku publicznych spotkań latem, ale wiem, że jeszcze nie wyszłam na prostą. Uczę się jak być cierpliwą. Biorę każdy dzień taki, jaki jest, słucham swojego ciała i pozwalam sobie na czas potrzebny na uzdrowienie. Bardzo dziękuję za dalsze zrozumienie i także tym wszystkim, którzy tak dzielnie dzielili się ze mną swoimi historiami - wyznała przed Trooping the Colour.

Kate na urodzinach króla. To jej pierwsze zdjęcia bez retuszu w trakcie leczenia Brytyjczycy wstrzymali oddech po nagłym oświadczeniu chorej Kate

Księżna Kate w wyjątkowej kreacji podczas Trooping the Colour

Widok księżnej Kate przyprawił Brytyjczyków o szybsze bicie serca. Jeszcze w marcu wszyscy zamarli na wieść o jej chorobie nowotworowej. Wtedy publiczne wystąpienia były dla niej jedynie marzeniem.

Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby prywatnie zająć się tą sprawą dla dobra naszej młodej rodziny. Jak możesz sobie wyobrazić, zajęło to trochę czasu. Rekonwalescencja po poważnej operacji zabrała mi trochę czasu, aby móc aby rozpocząć leczenie - mówiła w oświadczeniu.

Dziś po miesiącach nieobecności pokazała się publicznie i to w wielkim stylu. Księżna Kate zjawiła się na radosnych obchodach urodzin władcy w dopasowanej białej sukience za kolano z czarnymi ozdobami od Jenny Packham. Do tego dobrała szeroki biały kapelusz, niewielką ciemną kopertówkę oraz klasyczne szpilki.

Bardziej spostrzegawczy obserwatorzy royalsów mogli zauważyć, że stylizacja 42-latki została powtórzona z weekendu koronacji Karola III. Żona księcia Williama słynie z nadawania "drugiego życia" swoim ubraniom. Jeden z elementów przykuwa szczególnie wzrok. Niektórzy wcale nie zauważyli tej ozdoby.

Tajemnicza broszka księżnej Kate. Zdradza wiele o żonie księcia Williama

Pierwsze wystąpienie księżnej Kate po tak długiej nieobecności było pełne symboliki. Na jej kreacji mogliśmy zauważyć niewielką broszkę Pułku Gwardii Irlandzkiej. Niewiele osób wie, że synowa króla została honorowym pułkownikiem. To nie jedyny tytuł wojskowy, którym może szczycić się księżna Walii.

Kate otrzymała także tytuł honorowego kanadyjskiego strażnika, honorowego dowódcy lotnictwa w Królewskich Sił Powietrznych, głównodowodzącego sił powietrznych floty i naczelnego pułkownika w 1. Strażnicy Smoków. 

Założenie podczas Trooping the Colour tak ważnej ozdoby stanowi jasny sygnał, że księżna Kate nadal jest istotną częścią rodziny królewskiej. Pomimo choroby będzie wypełniała swoje obowiązki, o ile umożliwi jej to zdrowie.

Księżna Kate, fot. East News
Księżna Kate z ukrytym przesłaniem podczas Trooping the Colour, fot. East News
Księżna Kate, fot. East News
Księżna Kate z ukrytym przesłaniem podczas Trooping the Colour, fot. East News