Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Warnke nie chciała dłużej milczeć. Prawda o rozstaniu ze Stramowskim
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 14.05.2024 11:14

Warnke nie chciała dłużej milczeć. Prawda o rozstaniu ze Stramowskim

Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski
fot. KAPiF

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski jeszcze kilka lat temu uchodzili za jeden z najlepiej dobranych duetów w polskim show-biznesie. Niestety po 6 latach małżeństwa ogłosili rozstanie. Wówczas nie mówili dużo o powodach. Teraz aktorka otworzyła się na temat tamtych doświadczeń. Jak przeżyła rozwód?

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski - związek i rozstanie

Ich historia od samego początku nadaje się na scenariusz iście romantycznego filmu. Gwiazdorski duet poznał się na planie zdjęciowym do produkcji "W spirali". Znajomość szybko przerodziła się w gorące uczucie.

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski powiedzieli sobie "tak" w 2016 roku i zostali jednym z najbardziej rozpoznawalnych małżeństw polskiego show-biznesu. Oboje rozwijali się zawodowo i nie stronili od okazywania sobie uczuć przed fotografami. Kilka lat później na świecie pojawiała się ich córeczka, Helenka. Tym większe było zaskoczenie gdy w 2022 roku oboje powiadomili o rozstaniu.

Z przykrością pragniemy poinformować, że wspólnie podjęliśmy decyzję o rozstaniu. Była to decyzja trudna, lecz konieczna, aby każdy z nas mógł na nowo budować swoje życie. W trosce o dobro naszej Córki, która jest dla nas najwyższym priorytetem, prosimy o uszanowanie naszej prywatności. Jednocześnie informujemy, że jest to nasz jedyny komentarz w tej sprawie - pisali we wspólnym oświadczeniu.

Pomimo poważnych zmian w życiu prywatnym duet nie zrezygnował z publicznych występów. Co więcej, szybko napływały kolejne informacje o zmianach w ich relacji.

Zaroiło się od gwiazd na gali: Warnke, Popiel, Popek, Racewicz "Nie jestem rodzinna". Kasia Warnke odżyła po rozpadzie małżeństwa. Zaskakujące wyznanie o opiece nad córką

Katarzyna Warnke z klasą po rozwodzie

Duet faktycznie po ogłoszeniu rozstania rzadko kiedy wspominało o sobie w rozmowach z dziennikarzami, co wśród gwiazd jest dość nietypowym zabiegiem. Piotr Stramowski szybko wrócił na salony, a niedługo po zakończeniu relacji z aktorką u jego boku pojawiła się kolejna piękna blondynka.

Katarzyna Warnke jednak nie komentowała publicznie prywatności byłego partnera. Skupiła się na własnych doświadczeniach, które niekiedy wywoływały skandale. W jednym z wywiadów wyznała nawet, że widzi plusy rozwodu.

Może przewrotnie to zabrzmi albo szokująco dla niektórych, ale naprawdę, to, że w tej w chwili opiekujemy się córką osobno z moim byłym mężem, daje mi taką przestrzeń bycia ze sobą, której nie miałam, kiedy byliśmy razem. Czyli są plusy i minusy, moim zdaniem, tej sytuacji - stwierdziła.

Pomimo upływu czasu aktorka nadal jest pytana o sytuację związaną z rozstaniem. Niedawno po raz pierwszy otworzyła się na temat doświadczeń, jakie przeżyła w ostatnim czasie. Sama musiała odnaleźć dla siebie ścieżkę.

Katarzyna Warnke o kulisach rozstania. Jak naprawdę się czuła?

Oprócz udziału w filmach i serialach Katarzyna Warnke również tworzy scenariusze, a także staje po drugiej stronie kamery. To właśnie kreatywna twórczość pomogła jej podnieść się po rozstaniu z Piotrem Stramowskim. Z sytuacją musiała poradzić sobie sama.

Na pewno rozstanie mnie zmieniło, rozwód, ponowne stanięcie na własnych nogach bez wsparcia. Myślę, że zmienia się też mój profil zawodowy przez to, że piszę i reżyseruję. Chyba bardziej stawiam na bycie twórczynią niż tylko aktorstwo. Chciałabym, żeby kiedyś to wszystko wydało się zbalansowane - wyznała w rozmowie z Pudelkiem.

Katarzyna Warnke nie musi obawiać się o brak kreatywnych bodźców, które pomogą jej z ułożeniem życia po rozstaniu. Dzięki wsparciu byłego partnera może dalej rozwijać się artystycznie. Niedawno olśniewała w serialowej produkcji "Klara", a także po raz pierwszy od dawna pojawiła się na antenie TVP w programie "Hala Odlotów".

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski, fot. KAPiF
Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski, fot. KAPiF
Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski, fot. KAPiF
Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski, fot. KAPiF

Źródło: Pudelek