Mieczysław Hryniewicz Żródło: Mieczysław Hryniewicz pokazuje swój dom w programue "Uwaga! TVN"; screen youtube.com/Uwaga! TVN

Wiadomo, jaką emeryturę pobiera Mieczysław Hryniewicz

30 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Temat wysokości emerytur postaci polskiego show-biznesu powraca jak bumerang, tym razem pod postacią Mieczysława Hryniewicza. Okazuje się, że aktor może liczyć na dokładnie taki sam comiesięczny wpływ, jaki wpada na bankowe konto byłej pierwszej damy Jolanty Kwaśniewskiej. To kwota, która, choć na wielu nie robi wrażenia, w obliczu obecnej sytuacji tysięcy polskich emerytów rzeczywiście wydaje się nie najgorsza - zarówno była prezydentowa, jak i gwiazdor serialu “Na Wspólnej” każdego miesiąca otrzymują ponad 2 tys. złotych.

  • Mieczysław Hryniewicz wyjawił wysokość swojej emerytury
  • Na taki sam pieniądz może liczyć była pierwsza dama
  • Wysokość świadczeń emerytalnych tysięcy Polek i Polaków, również artystów, pozostawia wiele do życzenia

Dla wielu Polek i Polaków Mieczysław Hryniewicz to przede wszystkim odtwórca roli Włodka Zięby z produkcji TVN “Na Wspólnej”. Aktor pojawiał się również w wielu innych popularnych produkcjach, nierzadko epizodycznie. Zawodowy debiut zaliczył we wczesnych latach 70. ubiegłego wieku i od tamtej pory prężnie działa na planach rozmaitych projektów telewizyjnych i filmowych. Wiemy, jakie świadczenia emerytalne otrzymuje za lata pracy spędzone przed kamerą.

Emerytura Mieczysława Hryniewicza. Taką samą kwotę otrzymuje Jolanta Kwaśniewska

Pierwsze doniesienia dotyczące prognoz emerytury Mieczysława Hryniewicza pojawiły się w mediach we wrześniu 2014 roku. W tamtym czasie zaledwie miesiące dzieliły aktora od dołączenia do licznego grona emerytów.

Już wtedy media określały kwotę jako niespecjalnie imponującą, co biorąc pod uwagę rosnące ceny niektórych produktów, dziś wydaje się jeszcze mniej godziwym pieniądzem. Aktor zapowiadał, że na jego bankowe konto będzie trafiać ok. 1,8 tys. złotych, co, jak przewidywał, miało nie wystarczać na godne utrzymanie. Mieczysław Hryniewicz liczył się z tym, że przejście na emeryturę będzie jedynie formalnością, a jego działalność zawodowa będzie musiała trwać przez kolejne lata.

- Za mało, żeby dobrze żyć, za dużo, żeby umierać, ale dobre i to. Póki jako aktor mogę kucnąć, zapamiętać dwie linijki tekstu i wstać o własnych siłach, będę pracował- mówił w jednym z wywiadów Mieczysław Hryniewicz.

Alicja Tchórz szczerze o przykrej reakcji Polskiego Związku Pływackiego na sukces reprezentantów PolskiAlicja Tchórz szczerze o przykrej reakcji Polskiego Związku Pływackiego na sukces reprezentantów PolskiCzytaj dalej

Warto wziąć jednak pod uwagę fakt, iż co roku emerytury polskich seniorów nieznacznie się zwiększają, na co wpływa waloryzacja. Media szacują zatem, że po latach świadczenia emerytalne Mieczysława Hryniewicza mogły urosnąć już do kwoty ok. 2,5 tys. zł. Takimi pieniądzmi co miesiąc dysponuje także Jolanta Kwaśniewska.

Była pierwsza dama, z wykształcenia prawniczka, znana jako aktywna działaczka społeczna, prezenterka telewizyjna oraz prezes fundacji “Porozumienie bez barier”, co miesiąc otrzymuje 2,5 tys. złotych., o czym informował w styczniu tego roku SuperExpress. Kwaśniewska w jednym z wywiadów miała przyznać, że zatroszczyła się o przyszłość jeszcze zanim ta zapukała do jej drzwi. Zachęcała wówczas rodaków do tego, by regularnie odkładali nawet skromne kwoty w imię lepszej przyszłości.

Emerytura emeryturze nierówna

To, czy emerytura Mieczysława Hryniewicza i Jolanty Kwaśniewskiej to godziwy pieniądz, trudno jednoznacznie ocenić. Dokonując osądu, warto wziąć jednak pod uwagę emerytalne realia innych gwiazd polskiego show-biznesu oraz licznej grupy polskich emerytów, którzy się do niej nie zaliczają.

Najbliżej emerytury Mieczysława Hryniewicza i Jolanty Kwaśniewskiej wydaje się aktorka znana z “M jak Miłość”, Teresa Lipowska, która co miesiąc otrzymuje wpłatę w wysokości 2 tys. złotych na rękę. Znacznie gorzej przedstawia się natomiast sytuacja Maryli Rodowicz (1,5 tys. złotych emerytury) czy Alicji Majewskiej, która, jak deklaruje, otrzymuje niewiele ponad 1. tys. zł.

I to niektórym może wydawać się jednak luksusem. Według danych opublikowanych na początku 2021 roku ponad 300 tys. polskich emerytów otrzymuje emeryturę niższą niż wynoszą teoretycznie świadczenia emerytalne w najniższej formie (1,2 tys. złotych). Co więcej, przez ostatnią dekadę grupa osób otrzymujących głodowe wypłaty z tytułu emerytury wzrosła aż 13-krotnie.

„Gdy wręczamy kwiaty, to zawsze bez papieru” -Jolanta Kwaśniewska ???????????? -------------- zapraszamy do grupy Sympatycy Jolanty Kwaśniewskiej ��

Opublikowany przez Sympatycy Jolanty Kwaśniewskiej Wtorek, 9 marca 2021

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: SuperExpress, WP, Fakt, Plejada, InnPoland

Następny artykuł