Swiatgwiazd.pl
Violetta Villas - grób

TRICOLORS/East News

Widok grobu Violetty Villas. Zdjęcie na nagrobku jest wyjątkowe

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Śmierć Violetty Villas wstrząsnęła całą Polską. Ponad dziewięć lat temu ciało legendarnej artystki spoczęło na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Widok grobu do dziś napełnia smutkiem odwiedzających. Szczególną uwagę przyciąga umieszczone na nim z

  • Violetta Villas zmarła 5 grudnia 2011 roku

  • Odchodziła w zatrważających warunkach

  • Została pochowana na warszawskich Powązkach

  • Jak dziś wygląda grób piosenkarki?

Violetta Villas była niekwestionowaną królową polskiej sceny muzycznej. Artystka wykonywała utwory różnych gatunków – śpiewała kolędy i pieśni klasyczne, ale także piosenki z rodzaju muzyki rozrywkowej. Odeszła 5 grudnia 2011 roku.

Śmierć Violetty Villas

Violettę Villas kochały miliony Polaków. Wokalistka zasłynęła takimi utworami jak „Do ciebie, mamo”, „Przyjdzie na to czas” czy „Nie ma miłości bez zazdrości”. Pod koniec życia zmagała się z wieloma problemami. Na co dzień zajmowała się nią opiekunka.

Według doniesień medialnych Violetta Villas miała zmagać się z uzależnieniami od alkoholu i środków odurzających. Dodatkowo w grudniu 2006 roku artystka trafiła do szpitala psychiatrycznego. Władze samorządowe zadecydowały wówczas o zamknięciu schroniska dla zwierząt, które ta otworzyła przy własnym domu.

Dom w Lewinie Kłodzkim był miejscem, w którym Violetta Villas spędziła ostatnie godziny przed swoją śmiercią. Do wokalistki nie została wezwana żadna pomoc. Jej ciało zostało znalezione martwe 5 grudnia 2011 roku około godziny 21:00.

Umierała w męczarniach

Violetta Villas nie opuszczała swojego domu przez kilkanaście miesięcy. Media informowały wówczas, że piosenkarka jest schorowana i nie jest w stanie samodzielnie się poruszać. Po czasie okazało się, że za zamkniętymi drzwiami w Lewinie Kłodzkim rozgrywał się dramat. Wszystkiemu miała być winna opiekunka artystki.

Elżbieta B. nie miała litości dla Violetty Villas. Gdy wychodziła z domu, zamykała drzwi od zewnątrz i zasłaniała wszystkie okna. Osamotniona artystka miała wówczas dzwonić do bliskich i prosić o pomoc. Zanim jednak ktoś zareagował, jej ciało spoczęło w grobie.

Opiekunka Violetty Villas stanęła natomiast przed sądem. Jesienią 2019 roku media obiegła wiadomość, że Elżbieta B. usłyszała wyrok półtora roku pozbawienia wolności za znęcanie się nad wokalistką.

- [Sąd - red.] Uznał, że opiekunka z premedytacją podtrzymywała jej uzależnienie od alkoholu i substancji psychoaktywnych oraz podsycała chorobę psychiczną poprzez notoryczne przekonywanie, że czyhają na nią media i służby specjalne nasyłane przez członków rodziny. Po to, by skłonić Villas do korzystnych dla Elżbiety B. zapisów w testamencie artystki – podawała wówczas Wyborcza.

Jak dziś wygląda grób Violetty Villas?

Violetta Villas została pochowana 19 grudnia 2011 roku na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. W jej ostatniej ziemskiej drodze uczestniczyło kilka tysięcy osób. Wiele z nich do dziś odwiedza grób wokalistki.

Miejsce spoczynku Violetty Villas wciąż powoduje ogromny żal i pustkę w sercach jej fanów i bliskich. O najlepszym momencie jej życia przypomina im jednak zdjęcie umieszczone na płycie. Artystka wygląda na nim bardzo elegancko – tak jak prezentowała się na scenie u szczytu swojej kariery. Zobaczcie sami:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Czołowa gwiazda odchodzi z "Na dobre i na złe". Decyzja zapadła

  • Izabela Janachowska przeżyła dramat. Konieczna była interwencja policji

  • Niebywałe nagranie z Kasią Cichopek i mężem w roli głównej trafiło do sieci

Źródło: Materiały własne, Wyborcza, TVN24

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Barbara Bujar

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, sportów zimowych i dobrej książki. Lubi podejmować się nowych wyzwań i ceni sobie możliwość rozwoju.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Nie żyje John Challis. Rodzina potwierdziła smutne wieści

Czytaj więcej >

Plotki

Ewa Chodakowska szczerze o dzieciach. Nie chce zostać mamą

Czytaj więcej >
Zbigniew Zamachowski

Plotki

Zbigniew Zamachowski ze swoją koleżanką przyłapani na ratowaniu ślimaka

Czytaj więcej >
Tadeusz Sznuk

Plotki

Tadeusz Sznuk odpowiedział, co znajduje się w kuferkach finalistów "Jeden z dziesięciu"

Czytaj więcej >
Barbara Sienkiewicz

Plotki

Co obecnie słychać u Barbary Sienkiewicz? Doniesienia niepokoją

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz

Plotki

Wiemy, kim z wykształcenia jest żona Roberta Makłowicza

Czytaj więcej >