Swiatgwiazd.pl
Wojciech Cejrowski

TRICOLORS/East News

Wojciech Cejrowski ukończył socjologię. Choć uważa, że studia są mu niepotrzebne - zrobił to dla mamy

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Wojciech Cejrowski zdecydował się na ukończenie szkoły wyższej dopiero po ponad dwóch dekadach przerwy od edukacji. Zrobił do z myślą o pewnej wyjątkowej w jego życiu osobie. Osobiście uważał, że tytuł magistra nie jest mu w życiu potrzebny. Słynny podróżnik zgłębiał wiedzę z zakresu funkcjonowania społeczeństwa.

  • Wojciech Cejrowski zdobył tytuł magistra po 20 latach przerwy od nauki

  • Podróżnik uczył się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

  • W polskim show-biznesie nie brakuje sław, których wykształcenie nie odpowiada pracy zawodowej

Wojciech Cejrowski zdobył największą popularność jako podróżnik. Na potrzeby programu „Boso przez świat” przemierzył rozmaite zakątki globu, dumnie krocząc po nieznanych ścieżkach kolejnych kontynentów bez obuwia. O czym nie każdy wie, w swoim życiu dziennikarz próbował także wielu edukacyjnych dróg.

Kim z wykształcenia jest Wojciech Cejrowski?

Na wciąż wczesnym etapie swej edukacyjnej drogi Wojciech Cejrowski ukończył warszawskie liceum im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Po tym postanowił zdobyć wykształcenie na uczelni wyższej. Droga podróżnika do uzyskania dyplomu była jednak kręta.

Wojciech Cejrowski zaczynał studia między innymi w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Zapisał się na wydział aktorski, którego jednak nie ukończył. Próbował swoich sił również na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie podjął się nauki z dziedziny historii sztuki.

I wtedy nie uzyskał jednak dyplomu. Swego czasu pojawiał się także na Uniwersytecie Warszawskim. Wojciech Cejrowski uczył się tam archeologii i socjologii. Dopiero druga z tych dziedzin okazała się w jego przypadku tą, która została w życiu podróżnika na dłużej.

Adam Sanatorium miłości

Adam z "Sanatorium miłości" bierze ślub. Jak wygląda przyszła żona?

CZYTAJ DALEJ

Ostatecznie Wojciech Cejrowski zdobył bowiem tytuł magistra właśnie z dziedziny socjologii. To nauka badająca funkcjonowanie społeczeństwa i zmiany, jakie zachodzą w jego obrębie. W 2010, po ponad dwóch dekadach przerwy od wykładów i ćwiczeń, podróżnik ponownie zapisał się na zajęcia prowadzone przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Jak przytaczano w SuperExpressie, Wojciech Cejrowski zdecydował się uzyskać tytuł dyplomowanego socjologa dla mamy. Podczas gdy dla pani Krystyny edukacja syna miała duże znaczenie, on sam uznał, że stopień magistra nie jest mu specjalnie potrzebny.

- Dla Mamy to ja po 25 latach przerwy dokończyłem studia, bo jej obiecałem, że zrobię mgr, choć mnie to nie było przydatne do niczego - wyjawił dziennikarz.

Celebryci z zaskakującym wykształceniem

Nie tylko Wojciech Cejrowski jest znaną postacią polskiego show-biznesu, która posiada wykształcenie nieodpowiadające późniejszej pracy zawodowej. Do tej grupy należą także Piotr Kraśko i Małgorzata Rozenek-Majdan.

Podczas gdy Piotr Kraśko z zawodu jest teatrologiem, małżonka Radosława Majdana może pochwalić się doktoratem z zakresu prawa (więcej >tutaj<). Co ciekawe, celebrytka ukończyła również szkołę baletową.Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Pomponik

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Joanna Koroniewska

Życie gwiazd

Joanna Koroniewska opublikowała zdjęcie bałaganu. "Ile niepotrzebnych rzeczy może pomieścić męska torba"

Czytaj więcej >
Edyta Górniak

Życie gwiazd

Edyta Górniak tłumaczy się z koncertu w TVP. "To był Muzyczny pogrzeb Krzysztofa"

Czytaj więcej >
Barbara Winiarska zmarła nagle

Życie gwiazd

Barbara Winiarska porzuciła karierę dla chorej córki. Śmierć przyszła nagle

Czytaj więcej >