Dariusz Gnatowski Żródło: East News

Wspomnienie Dariusza Gnatowskiego. W jednym z ostatnich wywiadów opowiedział o swojej chorobie

24 Kwiecień 2021 Katarzyna AugustyniakKatarzyna Augustyniak

Dariusz Gnatowski szerszej publiczności znany był z roli Boczka w serialu "Świat według Kiepskich". Jego śmierć zaskoczyła wszystkich widzów i pozostawiła wielki smutek i pustkę w polskiej branży filmowej. W jednym z ostatnich wywiadów Gnatowski opowiedział o swojej chorobie. Walczył o życie do ostatniej chwili.

  • Dariusz Gnatowski zmarł w wieku 59 lat w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie.
  • Aktor trafił na oddział z bardzo ciężką niewydolnością oddechową.
  • Jak się okazuje, Gnatowski przez wiele lat cierpiał na cukrzycę typu II.

Dariusz Gnatowski zmarł w wieku 59 lat w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie. Jak przekazał Marcin Mikos, zastępca dyrektora placówki w rozmowie z Super Expressem, aktor trafił na oddział z bardzo ciężką niewydolnością oddechową.

Dariusz Gnatowski cierpiał na cukrzycę

Jak donoszą media, Gnatowski od wielu lat chorował na cukrzycę typu II. Kiedy dowiedział się o swojej przypadłości, załamał się. Na szczęście dzięki wsparciu żony i córki aktor postanowił zawalczyć o siebie i zmienił swoje podejście do choroby.

Okazuje się, że gwiazdor serialu Świat według Kiepskichangażował się w wiele akcji promujących walkę z cukrzycą. Większość jego wpisów w mediach społecznościowych dotyczyła właśnie zmagań z tą uciążliwą chorobą. Aktor był m.in. inicjatorem projektu Słodki Drań skierowanego dla cukrzyków, w ramach którego odbywały się warsztaty.

Gnatowski starał się w ten sposób pomóc innym w walce z chorobą i przestrzec ich przed objawami, które bardzo często przez wiele osób są bagatelizowane. Jak wyznał w jednym z wywiadów, u niego cukrzyca objawiała się częstomoczem i wzmożonym pragnieniem.

Krzysztof Jankowski po raz pierwszy został ojcem. Pokazał rozkoszne zdjęcie synkaKrzysztof Jankowski po raz pierwszy został ojcem. Pokazał rozkoszne zdjęcie synkaCzytaj dalej

Aktor jeszcze tuż przed śmiercią opublikował wpis, w którym zachęcał swoich fanów do wypełnienia ankiety dotyczącej poprawy jakości życia chorych na cukrzycę typu II, która była częścią projektu Słodki Drań.

- Ankieta skierowana jest zarówno do diabetyków, jak ich bliskich - apelował Gnatowski.

Gnatowski przed śmiercią trafił do szpitala

Dariusz Gnatowski przed śmiercią trafił w stanie ciężkim do szpitala. Jak udało się ustalić redakcji RMF FM, artysta miał cierpieć na zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową.

Lekarz, który kierował placówką, do której trafił aktor, potwierdził doniesienia. Zaznaczył, że była to bardzo trudna i żmudna akcja reanimacyjna, a przy tym ogromny wysiłek lekarzy i pielęgniarek. Niestety Gnatowskiego nie udało się już uratować.

Kierownik placówki nie chciał zdradzać zbyt wielu szczegółów. Podkreślił, że każdy bez względu na status społeczny, ma prawo do prywatności, zwłaszcza w takich chwilach.

Dariusz Gnatowski zmarł w wieku 59 lat. Osierocił córkę i pozostawił swoją ukochaną żonę Annę Wach.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:


Źródło: Wszystko-o-wszystkim.life, Natemat.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł