Wzruszający widok na profilu Krzysztofa Krawczyka. Fani żegnają legendarnego artystę Żródło: TRICOLORS/East News

Wzruszający widok na profilu Krzysztofa Krawczyka. Fani żegnają legendarnego artystę

8 Kwiecień 2021 Karol OsińskiKarol Osiński

Śmierć Krzysztofa Krawczyka w dalszym ciągu jest ciężka do zaakceptowania przez liczne grono jego wiernych fanów. Na Facebookowym profilu artysty, który był prowadzony na zmianę z jego managerem Andrzejem Kosmalą zamieszczono nowe zdjęcie profilowe, pod którym pojawiło się wiele wzruszających komentarzy. Internauci pożegnali legendarnego artystę wzruszającymi słowami.

  • Niespodziewana śmierć Krzysztofa Krawczyka
  • Pierwsze informacje o pogrzebie legendy
  • Fani we wzruszających słowach żegnają Krzysztofa Krawczyka
  • Na jego Facebookowym profilu pojawiło się nowe zdjęcie profilowe

Dziesiątki tysięcy ludzi w Polsce uznawało Krzysztofa Krawczyka za swojego idola muzycznego i nie tylko. Jego śmierć wstrząsnęła krajem do tego stopnia, że zdecydowano o upaństwowieniu pogrzebu artysty. Teraz zrozpaczeni fani żegnają piosenkarza, pisząc wzruszające komentarze.

Fani żegnają Krzysztofa Krawczyka

Menadżer Krzysztofa Krawczyka, Andrzej Kosmala zdradził, że pogrzeb piosenkarza odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej Św.Stanisława Kostki w Łodzi w sobotę 10 kwietnia o godz. 12:00, po czym o godz.15:00 nastąpi przewiezienie trumny na cmentarz w Grotnikach.

Od momentu ogłoszenia tragicznej informacji o śmierci artysty fani bezustannie zamieszczają liczne publikacje w mediach społecznościowych, gdzie wspominają jego twórczość oraz osiągnięcia muzyczne.

Kilka godzin po śmierci Krzysztofa Krawczyka na jego profilu Facebookowym została zamieszczona specjalna grafika przedstawiająca piosenkarza ubranego w koszulkę na ramiączkach w czarno-białe paski, czapkę kapitańską z fajką w ustach. Całość została opatrzona czarną wstęgą, symbolem żałoby.

Ekipa Ekipa "Nasz nowy dom" po raz drugi spotkała się z rodziną, której pomogłaCzytaj dalej

Nawiązuje ona do słynnego hitu piosenkarza pt. "Parostatek", który przez lata był jednym z ulubionych utworów wielu jego fanów. Andrzej Kosmala, który odpowiadał za prowadzenie profilu zamieścił grafikę na zdjęciu profilowym. Pojawiło się pod nią mnóstwo komentarzy, w których fani żegnają zmarłego artystę.

  • "To nie miało tak być... Wierzyłem i czekałem na kolejne utwory"
  • "Niech spoczywa w pokoju. Scena muzyczna straciła Mistrza"
  • "To był zaszczyt móc słuchać Pana muzyki od dzieciństwa, a którą uwielbiam do dziś..."
  • "Pięknego rejsu i szerokich wód Trubadurze!" - czytamy w publikowanych na Facebooku komentarzach.

Kariera Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk rozpoczął swoją aktywność muzyczną już w 1963 roku. Właśnie wtedy powstał słynny zespół Trubadurzy, którego był wokalistą przez 10 lat. W jego skład wchodzili także: Marian Lichtman, Jerzy Krzemiński, Sławomir Kowalewski i Bogdan Borkowski.

Od 1973 roku Krzysztof Krawczyk rozpoczął karierę solową, co okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Był promotorem dziesiątek znanych hitów, które do dziś śpiewane są z prawdziwą przyjemnością przez setki tysięcy Polaków.

Wydał ponad 40 płyt, w różnych stylach. Tworzył muzykę pop, blues, jazz, rock&roll, a także mnóstwo innych. Pogrzeb piosenkarza zostanie wyemitowany przez Telewizję Polską.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: facebook.com

Następny artykuł