Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Zygmunt Chajzer przyjął pod swój dach rodzinę z Ukrainy. Wspaniały gest
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 01.03.2022 01:00

Zygmunt Chajzer przyjął pod swój dach rodzinę z Ukrainy. Wspaniały gest

Zygmunt Chajzer EA
Piotr Molecki/East News

Mieszkańcy Ukrainy pod wpływem nieoczekiwanego ataku sił rosyjskich musieli ewakuować się z własnych domów. Wielu z obywateli naszych wschodnich sąsiadów znalazło schronienie u Polaków. Zygmunt Chajzer w mediach społecznościowych poinformował o przyjęciu pod dach mieszkańców Ukrainy.

Od kilku dni na terenach Ukrainy odbywają się krwawe walki o śmierć i życie. Miliony przerażonych mieszkańców w chwili bombardowania opuściło miejsca zamieszkania, by w popłochu szukać bezpiecznego schronienia.

Część z nich dotarła do Polski, gdzie otrzymali pierwsze wsparcie. Na naszej wschodniej granicy organizowane są punkty pomocy dla przybywających Ukraińców. Niewinni cywile mogą liczyć na ciepły posiłek, transport, a także tymczasowe schronienie. Ostatnio Zygmunt Chajzer poinformował o przyjęciu pod swój dach uciekającej z Ukrainy rodziny.

Zygmunt Chajzer przyjął niewinne ofiary wojny

Napaść rosyjska wstrząsnęła ludnością Ukrainy. Cywile z przerażeniem uciekali z własnych domostw wyposażeni jedynie w najpotrzebniejsze rzeczy. Do polskiej granicy docierali zmęczeni, głodni, a także niewyobrażalnie przestraszeni. Na naszym terenie otrzymali pierwsze wsparcie w tak trudnych czas.

Polacy solidarnie okazali serce i życzliwość wschodnim sąsiadom. Wśród postaw godnych pochwały jest zachowanie dziennikarza, Zygmunta Chajzera. Mężczyzna w mediach społecznościowych udostępnił zdjęcie przedstawiające go w towarzystwie szóstki kobiet pochodzenia ukraińskiego. Gwiazda udostępnił swoje mieszkanie potrzebującej rodzinie.

- Moi Goście z Ukrainy. Po trwającej ponad dobę podróży z dziećmi na rękach wreszcie w Warszawie. Bezpiecznie i spokojnie. Trochę ciasno, ale nie to jest najważniejsze. WITAJCIE W POLSCE — napisał pod wpisem Zygmunt Chajzer.

Niesamowite zachowanie dziennikarza spotkało się z ciepłym przyjęciem internautów. Pod postem, oprócz licznych serduszek, można przeczytać słowa uznania dla Zygmunta Chajzera.

- Boże, aż łzy same napływają do oczu... Jakie to piękne — napisała wzruszona obserwatorka.

- Najważniejsze, że są bezpieczne — zauważyła internautka.

- Jaki ojciec taki syn. Dziękuję Wam za to, co robicie. Naprawdę jesteście wielcy — skomplementowano wspaniałą postawę Zygmunta Chajzera.

W obecnej chwili zagwarantowanie mieszkańcom Ukrainy dachu nad głową jest niezastąpioną pomocą. Wielu obywateli naszych wschodnich sąsiadów opuściło dom bez jakiegokolwiek planu, udając się do Polski w poszukiwaniu schronienia. Niektórzy nie mają rodziny lub znajomych na naszym terenie, często zdarza się, że nawet nie znają języka.

W takich momentach bezinteresowna pomoc rodaków okazuje się na wagę złota. Jeśli ktoś ma możliwość zapewnienia przybywającym ofiarom wojny schronienie, chociaż na kilka dni może zgłosić się do punktów pomocy znajdujących się na wschodnich granicach naszego kraju. Wiele grup oferuje się również w mediach społecznościowych.

Podczas gdy ukraińscy żołnierze bohatersko stawiają opór bezlitosnemu najeźdźcy, ludność cywilna potrzebuje wsparcia w tych okrutnych czasach. Pomoc Ukrainie można okazać poprzez wpłaty finansowe, zbiórkę artykułów codziennego użytku, a także porady lekarskie czy prawnicze. W obecnej chwili każdy gest może zaważyć na ludzkim życiu. Okażmy solidarność cierpiącym mieszkańcom Ukrainy, którzy nie chcieli, by ich rzeczywistość zmieniła się w straszliwy koszmar.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Neo-angin. Działa antyseptycznie. Łagodzi ból gardła

  2. Gwiazdy wspominają Pawła Królikowskiego w 2 rocznicę śmierci. Ciężko uwierzyć, jaki był naprawdę

  3. Prezydent Ukrainy przemówił do narodu, po jego słowach tłumaczka zalała się łzami

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].