Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ale wieści od Krystyny Jandy! Aktorka mówi o "klauzuli poufności", ale cały świat już o tym huczy
Karolina Kurek
Karolina Kurek 29.01.2024 21:17

Ale wieści od Krystyny Jandy! Aktorka mówi o "klauzuli poufności", ale cały świat już o tym huczy

Krystyna Janda
Krystyna Janda, fot. KAPiF

Krystyna Janda została wyróżniona z grona polskich aktorek. Wiele osób może jej pozazdrościć udziału w takim projekcie. Szczegóły.

Kariera Krystyny Jandy

Krystyna Janda rozpoczęła karierę aktorską, będąc jeszcze na studiach. Debiutowała w filmie Andrzeja Wajdy “Człowiek z marmuru”. Rola ta przyniosła jej rozpoznawalność wśród Polaków. Wystąpiła w szeregu filmów wybitnego reżysera. Ma na koncie role w takich produkcjach jak  “Granica” Jana Rybkowskiego, “Dekalog II” Krzysztofa Kieślowskiego, “Kochankowie mojej mamy" Radosława Piwowarskiego czy “Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową” Krzysztofa Zanussiego.

Brała udział w wielu sztukach teatralnych. Aktualnie jest dyrektorką Teatru Polonia i Och-Teatru w Warszawie. 

Przerażona Krystyna Janda komentuje uwolnienie Wąsika i Kamińskiego. Nie oszczędziła nawet prezydenta. Ostre słowa Krystyna Janda nie może samodzielnie chodzić, potrzebuje pomocy. Wiemy, co dalej z jej karierą!

Życie prywatne Krystyny Jandy

W 1974 roku aktorka wyszła za mąż za znanego aktora Andrzeja Seweryna. Para doczekała się jednej córki, Marii, która poszła w ślady sławnych rodziców i również została aktorką. Małżeństwo z Sewerynem zakończyło się w 1979 roku. Dwa lata po rozwodzie Krystyna Janda wzięła ślub z Edwardem Kłosińskim. Urodziło im się dwóch synów, Adam i Jędrzej. 

Artystka w ostatnim czasie miała poważne problemy ze zdrowiem, o czym więcej pisaliśmy tutaj

Teraz wyszło na jaw, że Krystyna Janda została wyróżniona z grona polskich aktorek przez twórcę o międzynarodowej sławie.

Krystyna Janda częścią dokumentu Stevena Spielberga

Steven Spielberg przygotowuje dokument dla Muzeum Auschwitz.  Szczegóły zdradza Jan Malawski, który prowadzi agencję aktorską.  Mężczyzna w rozmowie z portalem “Plejada” wyznał, że na ten moment “cały projekt jest tajemnicą”. Ujawnił jednak, iż Krystyna Janda użyczyła swojego głosu w dokumencie o Auschwitz, który będzie można zobaczyć już niedługo.  Malawski zdradził także, jak doszło do współpracy Jandy i reżysera. 

Krystyna Janda otrzymała list z podziękowaniami od Stevena Spielberga, ale osobiście się z nim nie spotkała. Amerykański producent Spielberga szukał "najwybitniejszej polskiej aktorki" i wpisał to hasło do wyszukiwarki — wyskoczyła mu Krystyna Janda — powiedział. 

Dodał również:

W amerykańskiej wersji głos podłożyła Meryl Streep. Jest jeszcze wersja w jidisz, natomiast w polskiej usłyszymy Krystynę Jandę. Dokument będzie można zobaczyć w Muzeum Auschwitz już niebawem - wyznał.

Sprawę skomentowała także sama aktorka. 

Dokument nie miał jeszcze swojej premiery, a ja mam podpisaną umowę o poufności. To jest film dokumentalny o Oświęcimiu, do którego ja nagrałam polski komentarz - odpowiedziała na prośbę o komentarz portalu “Plejada”.

Krystyna Janda, fot. KAPiF
Krystyna Janda, fot. KAPiF
Krystyna Janda, fot. KAPiF
Krystyna Janda, fot. KAPiF
Krystyna Janda, fot. KAPiF
Krystyna Janda, fot. KAPiF
Krystyna Janda, fot. KAPiF
Krystyna Janda, fot. KAPiF