Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja lifestyle quizy O nas
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Aleksandra Hamkało ma trzeci nawrót choroby. Gwiazda "Na dobre i na złe": "Jestem na lekach"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 23.07.2022 16:05

Aleksandra Hamkało ma trzeci nawrót choroby. Gwiazda "Na dobre i na złe": "Jestem na lekach"

Aleksandra Hamkało ma trzeci nawrót choroby. Gwiazda "Na dobre i na złe": "Jestem na lekach"
Fot. instagram.com/olahamkalo

Aleksandra Hamkało od lat wciela się w rolę Julki Burskiej, adoptowana córki Zosi i Kuby. Nie narzeka też na brak innych propozycji filmowych i serialowych. Na dodatek spełnia się jako mama dwójki dzieci. Od dawna mierzy się jednak z poważną chorobą, która właśnie powróciła trzeci raz. Aktorka opowiedziała o tym w nowym wywiadzie.

Mogliśmy ją ostatnio oglądać w takich hitach, jak trzecia i czwarta część serii "Kogel Mogel", serial "Ślad" czy film "Gotowi na wszystko". Polacy poznali ją też dzięki seriom "Lekarze" i "Komisarz Alex". Gwiazda aktywnie działa też w mediach społecznościowych, w których od lat opowiada o chorobie, z jaką walczy na co dzień.

Aleksandra Hamkało ma trzeci nawrót choroby

Diagnoza, jaką otrzymała aktorka wiele lat temu, to "nawracające stany depresyjne z nerwicą lękową". Sama wyznaje, że nigdy nie wstydziła się tej choroby. Nie epatowała tym tematem w mediach, ale też nie unikała odpowiedzi na pytania dziennikarzy. Postanowiła jednak podzielić się szczegółami w najnowszym wywiadzie z ważnego powodu:

Uważam, że mówienie o niej bez wstydu i z otwartością jest ważne, bo to bezlitosna choroba cywilizacyjna, z którą mierzymy się i będziemy się mierzyć prawdopodobnie jeszcze wiele lat – wytłumaczyła na Instagramie.

Dodała, że jej przypadłość na początku była koszmarem, ale też nauczyła ją wielu rzeczy. Dzięki leczeniu i terapii mogła odkryć swoje "prawdziwe potrzeby i obawy". Lecząc depresję, leczyła jednocześnie swoją "relację z całym światem i z samą sobą". Teraz opowiedziała o tym procesie w rozmowie z psycholożką Joanna Frejus.

W podcaście "Radio Czułość" możemy usłyszeć ważne słowa: "Depresja to choroba. Depresję można (i trzeba) leczyć. Depresja mija. A potem jest inaczej, lepiej". Ola Hamkało opowiedziała o swojej walce z tą chorobą. Po raz pierwszy doświadczyła jej jako nastolatka – znalazła wtedy pomoc u psycholożki, pracującej w jej liceum.

Aleksandra Hamkało o depresji: "Ten rok staram się cierpliwie odczekać"

Drugi raz depresja dopadła ją już w dorosłym życiu, kiedy poznała swojego obecnego męża, Filipa Kalinowskiego. Para wzięła ślub w 2012 roku. Choroba zaatakowała, bo po raz pierwszy Aleksandra poczuła, że może przestać być ciągle silna i odważna.

"Poczułam, że jest ktoś, kto mnie przytrzyma. Wcześniej tego nigdy nie poczułam i przy nim puściłam" wyjaśnia. Musiała wtedy jednak czekać na terapię na NFZ aż pół roku. Była wtedy jeszcze studentką i nie było ją stać na prywatne leczenie. Kolejny nawrót nastąpił po przeprowadzce do Warszawy, kiedy pracowała non stop i odczuwała ciągłą presję.

Depresja była uśpiona aż przez osiem lat, wróciła jednak znowu, choć na szczęście w łagodnej formie. Przyczyniła się do tego śmierć ojczyma Hamkało i brak świadczeń macierzyńskich po narodzinach jej drugiego dziecka, które przyszło na świat w zeszłym roku. – Jestem na lekach. Bardzo pomaga mi farmakoterapia, chociaż to nie jest świetne i nie jest tak, że to kocham i zamierzam ją stosować do końca życia. To jest dla mnie rozwiązanie tymczasowe. I przebieram nogami, żeby się skończyło. [...] Ufam ludziom, którzy uczyli się na studiach, kiedy mam to odstawić, a kiedy nie. Dostałam taki przekaz, że przy trzecim nawrocie to minimum rok. Więc ten rok staram się cierpliwie odczekać – wyjaśnia Hamkało.

Zobacz zdjęcia:

Aleksandra Hamkało ma trzeci nawrót choroby. Gwiazda "Na dobre i na złe": "Jestem na lekach"
Aleksandra Hamkało, fot. instagram.com/olahamkalo
Aleksandra Hamkało ma trzeci nawrót choroby. Gwiazda "Na dobre i na złe": "Jestem na lekach"
Aleksandra Hamkało, fot. instagram.com/olahamkalo
Aleksandra Hamkało ma trzeci nawrót choroby. Gwiazda "Na dobre i na złe": "Jestem na lekach"
Aleksandra Hamkało, fot. instagram.com/olahamkalo
Aleksandra Hamkało ma trzeci nawrót choroby. Gwiazda "Na dobre i na złe": "Jestem na lekach"
Aleksandra Hamkało, fot. instagram.com/olahamkalo
Aleksandra Hamkało ma trzeci nawrót choroby. Gwiazda "Na dobre i na złe": "Jestem na lekach"
Aleksandra Hamkało, fot. instagram.com/olahamkalo
Aleksandra Hamkało ma trzeci nawrót choroby. Gwiazda "Na dobre i na złe": "Jestem na lekach"
Aleksandra Hamkało, fot. instagram.com/olahamkalo

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Katarzyna Glinka zerwała zaręczyny z ojcem swojego dziecka. Aktorka gorzko: "Brak mi po prostu słów"

  2. Meghan Markle i Harry awanturują się z Beckhamami. Czarne chmury nad przyjaźnią eks-royalsów

  3. Córka Grzegorza Ciechowskiego jest w ciąży. Weronika pokazała zdjęcie z ukochanym

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: podcast "Radio Czułość"

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News
Wybór Redakcji
Maciej Orłoś
Maciej Orłoś osiągnął wiek emerytalny. Wyjawił, ile może dostać z ZUS. "Nie zamierzam się skarżyć"
Hanna Bieluszko
Rak powrócił. Nowe informacje nt. Hanny Biełuszko. "Upiorna sytuacja"
Sandra Kubicka, Grace Kubicka
Kubicka publicznie skarcona przez własną matkę! To jej zarzuciła Grace
Małgorzata Tomaszewska, Aleksander Sikora
Plotki okazały się prawdą. Tomaszewska właśnie potwierdziła ws. Sikory. Fani od dawna to podejrzewali
Agata Młynarska, Donald Tusk
Agata Młynarska grzmi. Zwróciła się prosto do Tuska
Torbicka
Jak dobrze znasz Grażynę Torbicką? Te pytania mogą zaskoczyć
Wybór Redakcji