Andrzej Duda Żródło: eastnews & Annika Haas/Three Seas

Andrzej Duda zrobił mamie niespodziankę za 35 tysięcy złotych

17 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Do mediów docierają zaskakujące doniesienia dotyczące niedawnych decyzji Andrzeja Dudy. Prezydent miał uczcić zeszłoroczny Dzień Matki wyjątkowym podarkiem. Problematyczny ma być sam sposób jego sfinansowania. Media podają, że w tym przypadku wykorzystane miały być pieniądze podatników.

  • W zeszłym roku Andrzej Duda zafundował mamie wyjątkowy prezent
  • Z okazji Dnia Matki postanowił odwiedzić rodzicielkę osobiście
  • Tygodnik “Polityka” podaje, że prezydent wykorzystał w tym celu rządowy samolot
  • Ostatnio duże medialne zainteresowanie wzbudziły zakupy głowy państwa

Andrzej Duda sprawuje urząd głowy państwa od 2015 roku. Od tamtej pory media nieustannie śledzą każdy krok prezydenta, nawet ten postawiony w celu dokonania sobotnich zakupów. Ostatnio na jaw miały wyjść informacje, które nie przypadną wielu osobom do gustu.

Andrzej Duda zrobił mamie wyjątkowy prezent. Wątpliwości budzi forma jego opłacenia

W zeszłym roku Andrzej Duda pokazał, że pamięta o święcie wszystkich mam. Na 26 maja zaplanował dla swojej rodzicielki coś wyjątkowego. Wszelkie informacje w tej sprawie przekazywał tygodnik “Polityka”.

Prezydent postanowił odwiedzić mieszkającą w Krakowie rodzicielkę i ucieszyć ją osobistym złożeniem życzeń. W tym celu Andrzej Duda miał zasiąść w rządowym samolocie, który przetransportował go z Warszawy do stolicy województwa małopolskiego.

Zainteresowani incydentem przedstawiciele tygodnika “Polityka” postanowili dotrzeć do szczegółowych informacji na ten temat. Mieli sięgnąć do źródła, zwracając się do KPRM (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów). Na jaw miało wyjść wówczas, iż rejs lotniczy z dnia 26 maja nie został opłacony z kasy sztabu wyborczego. Nie sfinansował go również z prywatnej kieszeni sam Andrzej Duda.

Marcin Miller zamierza sprzedawać jajkaMarcin Miller zamierza sprzedawać jajkaCzytaj dalej

Za lot z Warszawy do Krakowa tym samym mieli zapłacić podatnicy. Potrzebna w tym przypadku kwota to ok. 35 tys. złotych. Wielu trzyma kciuki za to, by nadchodzący kolejny Dzień Matki Andrzej Duda świętował już nieco skromniej.

- Myślicie, że w maju tego roku prezydentowi uda się taniej świętować Dzień Matki? Mamy taką nadzieję - pyta redakcja “Plotka”.

Zakupowe wybory prezydenta

Ostatnio spore medialne poruszenie wywołała nieco inna finansowa decyzja Andrzeja Dudy. Z jakiegoś powodu niezwykle interesującym dla wielu tematem okazała się wizyta głowy państwa w sklepie spożywczym. Andrzej Duda wybrał się do “spożywczaka” w Krakowie, gdzie spędzał miniony weekend.

Na zakupy Andrzej Duda miał dotrzeć opancerzonym mercedesem. Cały czas towarzyszył mu osobisty ochroniarz i - prawdopodobnie - któryś z przedstawicieli branży muzycznej. Prezydent bowiem nie wyjmował z uszu słuchawek.

Niektórych ciekawiło również to, na co Andrzej Duda wydał nieco swojej gotówki. Na liście jego zakupów znalazła się woda mineralna, napoje gazowane, warzywa i parę produktów pochodzenia mlecznego. Andrzej Duda miał zainwestować również w najnowszy numer czasopisma dla mężczyzn.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plotek, Pudelek

Następny artykuł