Swiatgwiazd.pl
Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" ujawnił, że nie może liczyć na wsparcie finansowe. Ze wszystkim został sam

screen YouTube@Rolnik Info

Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" ujawnił, że nie może liczyć na wsparcie finansowe. Ze wszystkim został sam

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Andrzej z Plutycz, znany ze słynnego programu stacji telewizyjnej Fokus TV "Rolnicy. Podlasie" zdecydował się na szczere wyznanie. Okazuje się, że nie może liczyć na wsparcie finansowe i ze wszystkim został sam. Agencja Restrukturyzacji i Mod

  • Andrzej z Plutycz nie może liczyć na wsparcie finansowe

  • Gwiazdor programu „Rolnicy. Podlasie” na wszystko wykłada z własnej kieszeni

  • Jest przekonany, że na jego gospodarstwie nic nie powstanie z dofinansowania unijnego

Program „Rolnicy. Podlasie” od wielu miesięcy przyciąga zainteresowanie widzów, a Andrzej z Plutycz jest jedną z osób, która sprawia, że jego oglądalność tylko wzrasta. Niestety okazuje się, że poza kamerami życie nie wygląda u niego kolorowo. Nie otrzymuje stosownego wsparcia finansowego ze środków unijnych.

Andrzej z programu „Rolnicy. Podlasie” nie może liczyć na wsparcie finansowe

Każdy rolnik powinien znać wartość i jakość swojej ziemi, a Andrzej z Plutycz jest jednym z nich. Gospodarstwo, na którym mieszka i pracuje znane jest dziesiątkom tysięcy Polaków, a to wszystko za sprawą programu „Rolnicy. Podlasie”, którego jest bohaterem.

W rozmowie z portalem „Rolnik Info” gwiazdor produkcji stacji telewizyjnej Fokus TV zdradził, że jego gospodarstwo jest rodzinne i przechodzi z pokolenia na pokolenie, a on sam reprezentuje trzecie. Jak przyznaje, po ukończeniu 60. roku życia będzie musiał przekazać je kolejnemu i ma już swojego kandydata.

Andrzej ma świadomość tego, że jego ziemie są średniej jakości. W większości zaliczają się do 5. i 6. klasy, jednak zdarzają się także części klasy 3., co nie zmienia faktu, że zainteresowanie nimi wcale nie spada. 

Jak twierdzi, wcale nie czuje się wysokiej rangi rolnikiem. Niestety nie może liczyć na wsparcie finansowe i ze wszystkim radzi sobie samotnie. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odmówiła mu pomocy, twierdząc, że jest zbyt dobrze zaopatrzonym rolnikiem, by dostać bezzwrotną premię na małe gospodarstwo.

W odwrotną stronę sprawa wygląda bardzo podobnie. Starając się o dofinansowanie na postawienie lepszej jakości budynku, lub zakup sprzętu, zdaniem wyżej wspomnianej agencji jest „za małym” właścicielem gospodarstwa.

- Dlatego nic nie powstaje z unijnych pieniędzy, z dofinansowania unijnego, tu nic nie powstanie, bo na każdy projekt mi nie pasuje. Ja się starałem o dofinansowanie na małe gospodarstwo i odrzucono, na małego rolnika także. Starałem się, tylko bez przerwy odrzucali - powiedział Andrzej z Plutycz.

Ogłoszenie na bramie gospodarstwa Andrzeja z Plutycz

Podczas jednego z ostatnich odcinków programu „Rolnicy. Podlasie” Andrzej z Plutycz wystosował do fanów specjalną prośbę, dotyczącą nieprzywożenia alkoholu dla jego ojca, Gienka, o którego zdrowie bardzo się boi.

Gospodarz postanowił wystosować swoją prośbę także na bramie swojego gospodarstwa, gdzie widnieje bardzo duży transparent, na którym widać przekreśloną butelkę oraz kieliszek.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Czołowa gwiazda odchodzi z "Na dobre i na złe". Decyzja zapadła

  • Izabela Janachowska przeżyła dramat. Konieczna była interwencja policji

  • Niebywałe nagranie z Kasią Cichopek i mężem w roli głównej trafiło do sieci

Źródło: Rolnik Info

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Karol Osiński

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Wielbiciel piłki nożnej, dobrej książki i filmu. Wcześniej czerpałem doświadczenie w radiu, gazecie oraz sportowych serwisach internetowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

Iza Małysz po "Tańcu z gwiazdami" wybrała się na stację benzynową

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Internauci skrytykowali aplikację Kamila Durczoka. "Totalne dno"

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Stefano Terrazzino wskazał, jaki błąd Iza Małysz popełnia w tańcu

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Robert Lewandowski odebrał złotego buta. Na gali pojawiła się też Ania

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Nie żyje bohaterka "Kuchennych rewolucji" Magdy Gessler

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Zbigniew Zamachowski ciepło skomentował małżeństwo z Aleksandrą Justą

Czytaj więcej >