Swiatgwiazd.pl
Anna Jantar

Wikimedia Commons

Anna Jantar obchodziłaby dzisiaj 71. urodziny. Jak wspomina ją Natalia Kukulska?

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Katarzyna Augustyniak

Udostępnij:

Anna Jantar dziś obchodziłaby 71. urodziny. Była jedną z najwybitniejszych i najbardziej lubianych polskich wokalistek. Gdy tragicznie zmarła w wypadku miała zaledwie 29 lat. Właśnie wracała ze Stanów. Jak wspomina ją jej córka?

  • Anna Jantar była wybitną piosenkarką. Jej utwory do dziś są bardzo popularne.

  • Jantar zginęła w wypadku samolotowym, gdy wracała ze Stanów do Polski.

  • Dziś wokalistka obchodziłaby 71. urodziny. Jej córka Natalia Kukulska opowiadała o niej w jednym z wywiadów dla Vivy!.

Anna Jantar była wybitną wokalistką. To dzięki niej utwory takie, jak: Tyle słońca w całym mieście, Nic nie może wiecznie trwać, czy Najtrudniejszy pierwszy krok, do dzisiaj noszą miano polskich przebojów.

Anna Jantar - gwiazda lat 70.

Anna Jantar była ikoną polskiej sceny muzycznej. Urodziła się w 1950 roku. Występowała nie tylko w Polsce, ale także za granicą: m.in. w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Finlandii, Kanadzie, Szwecji, Bułgarii.

Na samym początku kariery koncertowała w poznańskich klubach studenckich i teatrach. W 1969 roku wystąpiła na krakowskim Festiwalu Piosenki Studenckiej, gdzie otrzymała wyróżnienie. Miała na swoim koncie także rolę w komedii muzycznej Milion za Laurę, gdzie razem z Wagantami wykonała piosenkę Czujna straż.

Jednak to kariera solowa przyniosła jej największą sławę. Zaśpiewała w sumie ok. 160 piosenek różnych kompozytorów. Współpracowała m.in. ze Stanisławem Sojką, Zbigniewem Hołdysem, Budką Suflera, Perfectem.

M jak miłość

Mikołaj Roznerski pokazał nagranie z planu. W komentarzach krytyka internautów

CZYTAJ DALEJ

W grudniu w 1979 roku wyjechała w trasę koncertową do Stanów Zjednoczonych. Grała w Chicago, New Jersey. Jej ostatni występ odbył się w klubie Zodiak 12 marca. 14 marca zginęła w pobliżu lotniska Okęcie w katastrofie samolotu, wracając ze Stanów do Polski.

Jak wspomina Annę Jantar jej córka - Natalia Kukulska?

Jakiś czas temu Natalia Kukulska, córka Anny Jantar, udzieliła wywiadu Vivie!, w którym opowiedziała, jak wspomina zmarłą mamę. Jak stwierdziła, niewiele pamięta i nie jest pewna, czy wspomnienia, jakie ma są realne, czy pochodzą z czyichś opowieści.

- Szczerze mówiąc nie wiem, czy utrwaliłam sobie niektóre zdarzenia jako ja, czy mówiła mi o nich babcia - mówiła w rozmowie z magazynem.

Wokalistka przyznała, że z pewnością najlepiej pamięta głos mamy - dzięki licznym piosenkom, które po sobie pozostawiła. Poza tym wiele osób wciąż jej powtarza, że ona sama ma do niej bardzo podobny głos. Z pewnością odziedziczyła po niej także muzykalność.

Kukulska przyznała, że zna swoją mamę głównie z opowieści - babci, tata, innych bliskich osób. Z wielu historii, jakie o niej słyszała oraz z pamiątek, jakie pozostawiła, jej mama pozostaje w jej sercu jako ciepła, życzliwa, otwarta i jednocześnie pełna fantazji i spontaniczności.

- [...] ja kocham ją za to, jakim była człowiekiem z opowiadań, ale też za to, że po prostu była. Za jej twórczość, za niektóre interpretacje jej piosenek, moim zdaniem ponadczasowe. [...] Na pewno też ją mogę kochać za to, że mi dała życie, geny i swoją muzykalność. Kocham ją po prostu za to, że jestem - wyznała Natalia Kukulska.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Viva!, Wikipedia

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Joanna Koroniewska

Życie gwiazd

Joanna Koroniewska opublikowała zdjęcie bałaganu. "Ile niepotrzebnych rzeczy może pomieścić męska torba"

Czytaj więcej >
Edyta Górniak

Życie gwiazd

Edyta Górniak tłumaczy się z koncertu w TVP. "To był Muzyczny pogrzeb Krzysztofa"

Czytaj więcej >
Barbara Winiarska zmarła nagle

Życie gwiazd

Barbara Winiarska porzuciła karierę dla chorej córki. Śmierć przyszła nagle

Czytaj więcej >