Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Antek Królikowski nie stawił się w sądzie. Aktor trafił do szpitala
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 15.05.2024 09:25

Antek Królikowski nie stawił się w sądzie. Aktor trafił do szpitala

Antek Królikowski nie stawił się w sądzie
fot. KAPiF

Antoni Królikowski jakiś czas temu został skazany za prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji psychoaktywnych. Sprawa wróciła na wokandę, ale aktor nie stawił się w sądzie. Poinformowano, że trafił do szpitala. Obrońca gwiazdora ujawnił, co się stało.

Konflikt Antka Królikowskiego i Joanny Opozdy

Przez krótki czas Joanna Opozda i Antek Królikowski tworzyli parę, która wydawała się być jak z obrazka. Publicznie okazywali sobie uczucia i opowiadali w mediach o swojej wielkiej miłości. Oboje byli aktorami i znali się od dawna. Jednak zanim między nimi zaiskrzyło, minęło aż 12 lat. W międzyczasie nie siedzieli bezczynnie i byli w wielu związkach z innymi osobami, które czasem były w centrum uwagi mediów. 

W końcu jednak sytuacja zbiegła się tak, że oboje byli singlami w tym samym czasie, co otworzyło drzwi do przerodzenia ich dawnej relacji w coś więcej niż tylko przyjaźń. Ich związek, niestety, nie przetrwał próby czasu i zakończył się w atmosferze wielkiego, medialnego skandalu, którego echa słychać do dziś. Ich historia była burzliwa. Po raz pierwszy się rozstali już pod koniec 2020 roku, ale postanowili dać sobie jeszcze jedną szansę w połowie 2021 roku, potwierdzając publicznie swoje wznowienie relacji. Jednak wszystko potoczyło się bardzo szybko. 

Joanna zaszła w ciążę, a 7 sierpnia tego samego roku wzięli ślub. Niestety, ich szczęście nie trwało długo, ponieważ ponownie się rozstali, zanim ich dziecko przyszło na świat. W mediach głośno spekulowano, że Antek opuścił Joannę dla innej kobiety.

To jednak nie jest jedyna afera, w której centrum był Antek Królikowski.

Niedługo po śmierci ojca Antek Królikowski udzielił wywiadu. Dziś trudno słucha się tych słów Antek Królikowski po miesiącach milczenia reaguje na plotki o rozstaniu. Pokazał wymowne zdjęcie

Antek Królikowski został uznany za winnego

Wyrokiem z 10 stycznia tego roku Królikowski został uznany za odpowiedzialnego za to, że 18 lutego 2023 r. około godziny 16 w Warszawie kierował swoim samochodem marki Audi będąc pod wpływem marihuany. 

Pomimo prób wyjaśnienia, że używał marihuanę ze względów medycznych związanych ze swoją chorobą - stwardnieniem rozsianym, które towarzyszy mu od lat, sąd uznał te tłumaczenia za niewystarczające. W rezultacie, orzeczono karę roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych, a także nałożono na niego trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz znowu aktor miał za zadanie pojawić się w sądzie. Królikowski nie pojawił się tam. O szczegółach piszemy poniżej.

Antek Królikowski nie stawił się w sądzie. Dlaczego trafił do szpitala?

W dniu 14 maja w Sądzie Okręgowym w Warszawie miała miejsce rozprawa dotycząca apelacji złożonej przez aktora. Adwokat Królikowskiego na samym początku podkreślił, że jego klient został powiadomiony o terminie rozprawy, jednak w chwili obecnej przebywa w szpitalu, gdzie poddaje się zabiegowi medycznemu. Reprezentując aktora, jego prawnik dążył do zmiany wyroku na uniewinniający, albo przynajmniej do złagodzenia zakazu prowadzenia pojazdów, bądź też do wymierzenia kary ograniczenia wolności w zakresie nieprzekraczającym jednego roku. 

Celem było uniknięcie konieczności ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy przez Antka Królikowskiego.  W ramach obrony przedstawił także szereg publikacji naukowych oraz raportów, które sugerowały, że istnieje znikoma korelacja między stężeniem THC a zdolnościami motorycznymi, aby udowodnić, że jego klient nie stanowił zagrożenia dla bezpieczeństwa na drodze.

Myślicie, że Antek Królikowski wkrótce znów zabierze głos?

Antek Królikowski, fot. KAPiF
Antek Królikowski, fot. KAPiF
Antek Królikowski, fot. KAPiF
Antek Królikowski, fot. KAPiF