Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Antek Królikowski reaguje na zarzuty prokuratury. "Będziemy publikować badania"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 09.03.2023 20:34

Antek Królikowski reaguje na zarzuty prokuratury. "Będziemy publikować badania"

Antek Królikowski
Fot. KAPiF

Kilka dni temu Antek Królikowski został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Dzisiaj prokuratura postawiła mu oficjalne zarzuty, związane z prowadzeniem pod wpływem substancji psychotropowych. Wzburzony aktor wydał właśnie pilne oświadczenie w tej sprawie.

„Antoni K. został w czwartek przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania samochodem osobowym pod wpływem substancji psychotropowej w postaci delta 9-tetrahydrokannabinolu” informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz, cytowana przez Polską Agencję Prasową.

Antek Królikowski odpowiada na zarzuty prokuratury

Królikowski opublikował swoje oświadczenie na Instagramie. W oficjalnym poście podziękował swoim prawnikom oraz organizacji Wolne Konopie za wsparcie. Pozdrowił też innych pacjentów, którzy podobnie jak on, wspomagają się medyczną marihuaną.

Szanowni, stało się dla mnie powinnością, by w obecnej sytuacji podjąć rolę rzecznika pacjentów medycznej marihuany, u których THC utrzymuje się w płynach ustrojowych nawet przez kilka dni od ostatniego zażycia i nie jest to związane z upośledzeniem zdolności prowadzenia pojazdów. Jest na ten temat wiele badań naukowych, o czym Wolne Konopie i mój obrońca adw. Stelios Alewras piszą od lat – zaczął swój wpis Antek.

Majka Jeżowska komentuje strój Staśko na premierze "Pokolenia Ikea". Aktywistka twierdzi, że "książka to seksistowski chłam"

Treść oświadczenia Antka Królikowskiego. Kiedy zażył leki?

Królikowski podkreślił, że zależy mu na transparentności, dlatego poza oświadczeniem opublikował na Instagramie zdjęcia wyjaśnień, jakie złożył dziś na komisariacie policji

„Został mi postawiony zarzut prowadzenia pod wpływem THC wyłącznie w oparciu o ujawnione stężenie THC we krwi. Stężenie wynika z zażycia marihuany medycznej, kupionej w aptece na podstawie zaleceń lekarza. Zażyłem leki około 15 godzin przed prowadzeniem pojazdu” tłumaczy aktor.

Powszechną wiedzą jest, że efekt psychoaktywny po zażyciu marihuany, w tym zaburzenia zdolności prowadzenia pojazdów, trwają około 4 godzin od zażycia, w przypadku waporyzacji. Podobne w tym zakresie są zalecenia lekarza, który prowadzi moje leczenie marihuaną – czytamy w jego oświadczeniu.

Antek Królikowski zamierza się bronić

Na tym etapie dążymy do ustalenia, czy prokuratura realizowała pisemny wniosek mojego obrońcy o zabezpieczenie nagrań z kamer nasobnych funkcjonariuszy Policji, który będzie wg mnie kluczowym dowodem potwierdzającym, w jakim rzeczywiście byłem stanie w chwili zatrzymania mnie przez Policję – ogłosił Antek.

Wiem, że wielu pacjentów miało w przeszłości problemy w związku z ignorancją i brakiem wiedzy biegłych sądowych i psychiatrów opiniujących w podobnych sprawach, którzy utożsamiają THC we krwi kierowcy jednoznacznie z upośledzeniem zdolności prowadzenia czy uzależnieniem –  będziemy publikować badania, z których wynika, że jest to rozumowanie błędne, krzywdzące i niszczące zaufanie obywateli do wymiaru sprawiedliwości – zakończył z mocą aktor.

Dziś w sprawie Antka niezwykle odważnie wypowiedział się Tomasz Karolak, który poznał go osobiście podczas pracy na licznych planach zdjęciowych. Tylko Światowi Gwiazd zdradził, co sądzi o obecnej sytuacji swojego młodszego kolegi z branży. Wywiad przeczytacie TUTAJ.

Zobacz post i zdjęcia:

Antek Królikowski, Tomasz Karolak
Antek Królikowski, fot. KAPiF

Zapraszamy na naszego Instagrama