Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Plotki > Co dzieje się na grobie Ireny Jarockiej? Fan piosenkarki opowiedział o złodziejach
Kamila Krótka
Kamila Krótka 10.08.2021 02:00

Co dzieje się na grobie Ireny Jarockiej? Fan piosenkarki opowiedział o złodziejach

pjimage (33)
Fot. Jan Bielecki/East News

Irenę Jarocką uwielbiały miliony Polaków. Jej piosenki do dziś nucone są na co dzień, a najbardziej znane to na przykład "Odpływają kawiarenki", "Motylem jestem", "Kocha się raz" czy "Wymyśliłam Cię". Piosenkarka w 2012 roku zmarła na nowotwór. Przykre, co dziś ludzie robią na jej grobie.

Życie Ireny Jarockiej przerwał złośliwy nowotwór - glejak mózgu. Artystka została pochowana na Starych Powązkach w Warszawie. Jak się okazuje, jej grób od lat jest okradany.

Co dzieje się na grobie Ireny Jarockiej?

27 stycznia 2012 pochowano Irenę Jarocką. Piosenkarkę tego dnia żegnały tłumy - rodzina, przyjaciele, fani. Mimo że wszystkie te osoby na co dzień dbają o grób artystki, inni ludzie po prostu go okradają.

Jeden z wielbicieli twórczości Ireny Jarockiej skontaktował się z autorem programu "Niezapomniani. Cmentarne historie" i poinformował, że trwa to już od lat:

- Kiedy pojawiał się tam większy bukiet róż, znikał po 3-4 dniach. Podobnie było z okazałymi zniczami, te tańsze zaś były nieruszane. Niestety znikają także dowody pamięci pozostawione przez wiernych fanów, m.in. porcelanowe i szklane motyle, które nawiązują do jej wielkiego przeboju „Motylem jestem“, różnego rodzaju serca, czy też figury aniołków. Jakby tego było mało złodzieje nie oszczędzają także ładnych zdjęć artystki z różnych etapów jej kariery - cytuje fana Jarockiej Super Express.

Fani są zmartwieni

Dla fanów, rodziny i przyjaciół Ireny Jarockiej to bardzo smutne doniesienia. Jak powiedział anonimowy informator mieszkający w Niemczech, mimo przekazania informacji do biura cmentarza, problem dalej istnieje.

Szczególnie zapadła mu w pamięć jedna sytuacja. 29 listopada 2016 roku. Był wtedy w Warszawie po premierze książki "Wymyśliłam Cię. Irena Jarocka we wspomnieniach". Przed południem wstawił kwiaty do wazonu, wieczorem poinformowano go, że nie ma tam żadnej wiązanki. Następnego dnia faktycznie nie widział tam pozostawionego bukietu.

- W tym wszystkim nie chodzi tu o mnie, dałem siebie tylko jako prawdziwy żywy przykład. Pieniądze nie są ważne. Fani są tylko rozczarowani, smutni i zaniepokojeni tym, że od lat okrada się grób ich wielkiej idolki - powiedział.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: se.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: