Swiatgwiazd.pl > Newsy > Co z pogrzebem Witolda Paszta? Wciąż nie wyznaczono daty
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 24.03.2022 09:53

Co z pogrzebem Witolda Paszta? Wciąż nie wyznaczono daty

Witold Paszt
fot. TRICOLORS/East News

Od śmierci Witolda Paszta minęło około półtora tygodnia. Do informacji publicznej nie zostały jednak przekazane jeszcze szczegóły o dacie pogrzebu muzyka.

18 lutego 2022 roku polskie media obiegła smutna wiadomość o śmierci Witolda Paszta. Wokalista grupy VOX i juror programu muzycznego The Voice Senior odszedł w wieku 68 lat. O smutnych wiadomościach powiadomiły córki artysty na jego profilu w mediach społecznościowych.

Muzyk ciężko przechodził trzykrotne zakażenie koronawirusem. Data i miejsce uroczystości pogrzebowych pozostają nadal w tajemnicy.

Kiedy pogrzeb Witolda Paszta?

O tragicznych wieściach powiadomiły córki artysty przy pomocy mediów społecznościowych. W oświadczeniu przekazały, że piosenkarz odszedł w zaciszu domowym otoczony rodziną i bliskimi.

Choć od śmierci minęło już półtora tygodnia, do oficjalnej informacji nie została podana data ani miejsce uroczystości pogrzebowych artysty. Można przypuszczać, że muzyk spocznie na cmentarzu komunalnym w Zamościu, skąd pochodził. Tam również jest grób ukochanej żony Witolda Paszta, który artysta często odwiedzał za życia.

Redakcja Faktu postanowiła dowiedzieć się więcej o możliwych szczegółach uroczystości. Serwis skontaktował się z administracją, ale niestety okazało się, że tam nic nie wiadomo o pochówku artysty. Fakt poprosił więc o komentarz córkę Paszta.

- Data pogrzebu będzie podana zaraz po jej ustaleniu — wyznała córka muzyka.

Zwlekanie z podaniem daty pogrzebu Witolda Paszta może być spowodowane trudnościami organizacyjnymi w obecnej chwili.

Śmierć Witolda Paszta wstrząsnęła Polską

Po potwierdzeniu smutnych wiadomości internet zalała fala żalu i współczucia dla bliskich artysty. Telewizja Polska, z którą współpracował muzyk, oddała hołd mężczyźnie podczas preselekcji do konkursu Eurowizji. Mnóstwo gwiazd współpracujących z artystą udostępniało wpisy pełne wzruszeń i smutku.

Choć stan zdrowia Witolda Paszta pogarszał się z każdym kolejnym zakażeniem groźnego wirusa, wielu wierzyło do końca, że uda mu się przezwyciężyć ciężkie komplikacje. Niestety, odszedł w wieku 68 lat, opuszczając swoje dzieci i ich rodziny.

Media społeczne artysty od czasu oświadczenia o jego odejściu milczą. Pozostaje czekać na podjęcie decyzji przez rodzinę wokalisty zespołu VOX i jurora The Voice Senior. W tych trudnych chwilach przesyłamy bliskim Witolda Paszta wyrazy szacunku i szczere kondolencje.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Neo-angin. Działa antyseptycznie. Łagodzi ból gardła

  2. Przyłapali Kurdej-Szatan na gorącym uczynku, ciężko powstrzymać łzy

  3. Dramatyczny komunikat gwiazdy "M jak miłość", jest coraz gorzej. "Nie radzę sobie"

Źródło: Fakt

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: Witold Paszt