Daniel Olbrychski i Adam Fidusiewicz - co ich łączy? Żródło: Instagram.com/adamfido, TRICOLORS/East News

Daniel Olbrychski i Adam Fidusiewicz zagrają w amerykańskim serialu

27 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Daniel Olbrychski i Adam Fidusiewicz otrzymali angaż w zagranicznym serialu. Obaj mężczyźni zagrają tę samą postać w adaptacji książek Toma Clancy’ego. Media obiegły już pierwsze informacje dotyczące ich zarobków.

  • Amerykańcy producenci docenili talent Daniela Olbrychskiego i Adama Fidusiewicza
  • Jak ustalił Super Express, polscy aktorzy wystąpią w serialu „Jack Ryan”
  • Format zostanie oparty na książkach Toma Clancy’ego
  • Ile zarobią?

Polska publiczność doskonale zna Daniela Olbrychskiego i Adama Fidusiewicza. W najbliższym czasie aktorzy dają się poznać także zagranicznym widzom. Redakcja Super Expressu dotarła do informacji potwierdzających, że talent Polaków został doceniony za oceanem.

Daniel Olbrychski i Adam Fidusiewicz w amerykańskim serialu

Angaż polskich aktorów w zagranicznych produkcjach od zawsze budzi niesamowite emocje. Za oceanem wystąpili między innymi Agnieszka Grochowska w filmie „Moja gwiazda: Teen Spirit”, Joanna Kulig w serialu „The Eddy” oraz Anna Próchniak w filmie „Oleg”. Teraz ogromną szansę mieli otrzymać Daniel Olbrychski i Adam Fidusiewicz.

Według doniesień tabloidu polscy artyści wystąpią w serialu „Jack Ryan”. Co ciekawe, obaj wcielą się w tę samą postać. Będzie to bohater książek Toma Clancy’ego, które zyskały międzynarodową popularność.

- Obaj grają tę samą postać, człowieka z Europy Środkowej. Adam wciela się w młodego bohatera, Daniel zaś w dojrzałego. Obaj też mają wysokie hollywoodzkie stawki – twierdzi informator, na którego powołuje się Super Express.

Piotr Adamczyk stara się z żoną o dzieckoPiotr Adamczyk stara się z żoną o dzieckoCzytaj dalej

Czy udział w zagranicznej produkcji opłaci się polskim aktorom? Zapewne tak. Jak podaje źródło tabloidu, producenci „The Ryan” są pod wrażeniem talentu i aktorskich umiejętności Polaków, dlatego mają proponować im wysokie stawki. Konkretne sumy nie zostały jednak podane.

Daniel Olbrychski za oceanem

Daniel Olbrychski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów – zarówno w kraju, jak i na świecie. Jego kariera zaczęła się na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku po zdanym egzaminie eksternistycznym w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Tytuł magistra aktor uzyskał dużo później – w 2010 roku w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza.

Dorobku Danielowi Olbrychskiemu mógłby pozazdrościć niejeden aktor. Polacy znają go z kilkudziesięciu filmów, wśród których wyróżniają się między innymi „1920 Bitwa warszawska” oraz „Bitwa pod Wiedniem”. Od wielu lat aktor pojawia się także w produkcjach zagranicznych. Tu na uwagę zasługuje między innymi film „Salt”, w którym Olbrychski zagrał u boku Angeliny Jolie.

Adam Fidusiewicz – kariera

W latach 2009–2013 Adam Fidusiewicz studiował w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Uczęszczał także do szkoły wokalnej w OKU. Przełomową rolą w jego karierze była zdecydowanie postać Stasia Tarkowskiego w adaptacji powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”.

Do jednej z najpopularniejszych produkcji z udziałem Adama Fidusiewicza należy także serial „Na Wspólnej”. Aktor odegrał w nim rolę Maksa Brzozowskiego.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Pudelek, Wikipedia, culture.pl

Następny artykuł