Swiatgwiazd.pl
rodzina królewska

Tim Rooke/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Dlaczego rodzina królewska nie komentuje zarzutów Harry'ego? Ekspert zabrał głos

21 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Ostatnie tygodnie upływają na kolejnych atakach księcia Harry'ego, skierowanych w stronę Windsorów. Mimo kolejnych oskarżeń rodzina królewska milczy i nie odpowiada na zarzuty. Teraz ekspert wyjaśnił, czy jest to celowa strategia.

Wywiady, jakich w przeszłości udzielali Harry czy Meghan Markle, opowiadając o rodzinie księcia, wydają się niczym w porównaniu z dokumentem Netflixa, w którym padły poważne zarzuty, oraz nową biografią "Spare", jaka miała premierę 10 stycznia.

Rodzina królewska milczy, zamiast odpowiedzieć Harry'emu

W mediach pojawiają się nieoficjalne doniesienia na temat reakcji, jakie w Windsorach budzi zachowanie księcia Harry'ego. Ostatnio doniesiono, jak wielki ból sprawiły królowi Karolowi III słowa jego syna o jego małżonce, królowej Kamili. Zawsze są to jednak wypowiedzi anonimowych informatorów.

Pałac Buckingham konsekwentnie nie komentuje ani rewelacji, jakie pojawiły się w serialu dokumentalnym "Harry i Meghan", ani wynurzeń księcia, jakie pojawiły się w jego autobiografii. A poważnych oskarżeń tam nie brakuje.

Książę Sussexu opisał w "Spare" rzekomą brutalność księcia Williama, niekorzystnie przedstawił też Karola III oraz jego małżonkę Kamilę. Ta ostatnia miała nawet knuć przebiegły plan zdobycia korony. Żaden komentarz nie padł też ze strony rodziny, kiedy Harry nieoczekiwanie ogłosił, że chciałby odzyskać brata i ojca.

Eleni

Kim jest mąż Eleni? Są razem od prawie 50 lat, razem przetrwali nawet rodzinną tragedię

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego Pałac Buckingham nie odpowiada na oskarżenia?

Portal Express przeprowadził rozmowę z ekspertem królewskim i specjalistą od PR-u, Edwardem Coram-Jamesem. Ten wyjaśnił, dlaczego rodzina księcia nie reaguje na jego oświadczenia. "Największym błędem, jaki rodzina królewska mogłaby popełnić, byłoby odpowiadanie na którykolwiek z zarzutów" mówi.

Po prostu nie są to na tyle poważne oskarżenia, aby uzasadniały złamanie ich długo utrzymywanego kodeksu milczenia. Rodzina królewska ma plan działania i w przeciwieństwie do Sussexów, których plan wydaje się nieprzemyślany i często odbiegają od niego, oni trzymają się swojego przez cały czas – wyjaśnia specjalista.

Jednocześnie guru PR-u podkreślił, że próby księcia Sussexu, by stworzyć sobie pozytywny wizerunek, są "naprawdę bardzo kiepskie". Tego samego zdania jest inna ekspertka od royalsów, Pauline Maclaran. Także ona podkreśliła, że konsekwentne milczenie to najlepsza strategia, jaką Windsorowie mogli wybrać.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Franciszek Pieczka we wspomnieniach wnuczki. Takim dziadkiem był uwielbiany aktor

  3. Katarzyna Cichopek ma kolekcję torebek wartą ponad 100 tysięcy złotych. Ile zapłaciła za najdroższy model?

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

fot. Photograph taken by Julian Calder for Governor-General of New Zealand, cropped, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=66499177/Kadr z miniserialu "Harry i Meghan", prod. Netflix/ Kadr ze świątecznego orędzia króla Karola III, youtube @The Royal Family

Rodzina królewska w 2022 zmieniła się nieodwracalnie, śmierć królowej to nie wszystko. Tymi wydarzeniami żył cały świat

Brytyjska rodzina królewska jest jedną z najpopularniejszych na świecie, a nowinki z ich życia opisywane są przez media na całym świecie. Kończący się rok opiewał w wiele znaczących wydarzeń w ich życiu. Z chęcią przybliżymy kilka, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Zobacz galerię >

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Źródło: Express.co.uk

Tagi:

Katarzyna DerdaAutor

Filmoznawczyni, redaktorka, fotografka. Wielbicielka mediów wizualnych, śledząca z uwagą nowinki ze świata kina i seriali.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Armie Hammer

Życie Gwiazd

Armie Hammer przerwał milczenie. Oskarżono go o gwałt i kanibalizm

Czytaj więcej >
Leon Myszkowski

Życie Gwiazd

Leon Myszkowski został zatrzymany przez policję. Pomogła mu sława mamy, Justyny Steczkowskiej

Czytaj więcej >
Maja Sablewska i Edward Miszczak

Życie Gwiazd

Edward Miszczak szczerze o Mai Sablewskiej. "Troszkę ją ucywilizujemy"

Czytaj więcej >
Sam Smith i Kim Petras, 65. rozdanie nagród Grammy, fot. Rex Features/East News

Życie Gwiazd

Kontrowersyjne stylizacje na gali rozdania Grammy. Sam Smith wystąpił w stroju diabła

Czytaj więcej >
Lara Gessler, Premiera torebek Sabriny Pilewicz, fot. KAPiF, Magda Gessler, Kwiat Kobiecości, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Lara Gessler o mamie i byłym mężu: "Nie szanowała go". Wymieniła jego cechy

Czytaj więcej >
Sebastian Karpiel-Bułecka i Paulina Krupińska, "Ukryta gra" - premiera filmu, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Sebastian Karpiel-Bułecka rzadko to robi, tym razem nie chciał milczeć. Tak Paulina Krupińska zmieniła jego życie

Czytaj więcej >