Swiatgwiazd.pl
Dorota Wellman zaatakowana przez TVP

Fot. screen - Wiadomości TVP / TRICOLORS

Dorota Wellman pozwała TVP. "Chodzi o naruszenie dóbr osobistych"

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Krótka

Udostępnij:

Jakiś czas temu zrobiło się głośno w sprawie kolejnego skandalu TVP. Tym razem główną zainteresowaną jest Dorota Wellman. Wszystko za sprawą wyjętej z kontekstu wypowiedzi dziennikarki.

  • TVP wyemitowało materiał z udziałem Doroty Wellman

  • Wypowiedź dziennikarki została wyjęta z kontekstu

  • Wellman pomimo oświadczenia podjęła kroki prawne

W jednym z materiałów “Wiadomości” TVP zaatakowano Dorotę Wellman i przekazano nieprawdziwe informacje związane z prezenterką. Teraz dziennikarka TVN zdecydowała się podjąć kroki prawne.

Atak TVP na Dorotę Wellman

Co dokładnie wydarzyło się na antenie TVP? 11 maja podczas głównego wydania “Wiadomości” stacja wyemitowała materiał Marcina Szypszaka. Dotyczył on wykorzystania unijnych pieniędzy na szkolenie seniorów z obsługi smartfonów. 

Jak podano, na inicjatywę Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu wydano niemal 700 tysięcy złotych. Koszt przeznaczony na jedną osobę miał wynieść ponad dziesięć tysięcy złotych.

Jaki związek z tą sprawą miała Dorota Wellman? Otóż TVP podało, że jednym ze szkoleniowców ma być właśnie dziennikarka TVN. Przytoczono fragment jej wypowiedzi, która nie była związana z tą sprawą, a co więcej zawierała słowo powszechnie uznawane za wulgarne.

Dorota Wellman skomentowała sprawę, dementując informacje podane przez TVP. Jak się okazało, dziennikarka nie brała udziału w projekcie. Po wszystkim opublikowała oświadczenie, podobnie jak Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, który przeprosił Wellman. W oświadczeniu urzędu mogliśmy przeczytać, że dziennikarka była jedną z osób, które mogłyby poprowadzić szkolenie:

“Oświadczamy, że prowadzono wstępne rozmowy z menedżerem pani Doroty Wellman, jednakże nie podpisano żadnej umowy dotyczącej jej udziału w projekcie. Pani Dorota Wellman była rozważana jako jedna z osób, która zajmowałaby się systemem motywacyjnym w szkoleniu organizowanym w Opolu, jednakże Urząd nie poczynił w tym zakresie z panią Dorotą Wellman wiążących ustaleń”.

Dziennikarka wniosła sprawę do sądu

Urząd podał też informację, że dziennikarze TVP nie zapytali nikogo z instytucji, czy informacje dotyczące Doroty Wellman są prawdziwe. Mimo oświadczenia i przeprosin Wellman nie odpuszcza.

- Podjęłam kroki prawne dotyczące zarówno urzędu w Opolu, jak i TVP. Chodzi o naruszenie dóbr osobistych - mówi Dorota Wellman.

Jak poinformowała dziennikarka, po wyemitowaniu materiału TVP, musiała zmierzyć się z nieprzyjemnościami, m.in. poważną rozmową z prezesem TVN, Edwardem Miszczakiem. Teraz komentuje tę sprawę w dosadny sposób:

- Czuję się, jakby ktoś mnie obrzygał. Telewizja powinna działać w służbie obywatela. Jeżeli będziemy milczeć, nie będziemy reagować na manipulacje, to naprawdę będzie można za pomocą takich mediów wmówić wszystko. Z każdego z nas można zrobić złodzieja.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

źródło: plotek.pl / newsweek.pl / jastrzabpost.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >
królowa elżbieta

Plotki

Królowa Elżbieta postanowiła pokroić tort mieczem. "To jest bardziej niezwykłe!"

Czytaj więcej >
Julia Wróblewska_uśmiechnięta_chora

Plotki

Julia Wróblewska trafiła do szpitala. Na szczęście dłuższa hospitalizacja nie była konieczna. "Jak się pogorszy, to będę musiała wrócić"

Czytaj więcej >