Witold Pyrkosz Żródło: TRICOLORS/East News

Dziś rocznica śmierci Witolda Pyrkosza. Jego żona opowiedziała, jak wygląda teraz jej codzienność

22 Kwiecień 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Mija kolejny rok od śmierci Witolda Pyrkosza. Niezwykle osobistego wywiadu udzieliła z tej okazji małżonka gwiazdora, Krystyna Pyrkosz. Jak zaznacza, bez ukochanego życie całkowicie straciło smak. Kolejne dni wypełnia pani Krystynie troska o zwierzęta, którymi ona i jej wybranek od zawsze uwielbiali się otaczać.

  • Dziś rocznica śmierci Witolda Pyrkosza
  • O codzienności bez małżonka opowiedziała ukochana aktora, Krystyna Pyrkosz
  • Jej pocieszeniem jest między innymi gromadka czworonożnych przyjaciół
  • Gwiazdor „M Jak Miłość” występował w licznych produkcjach telewizyjnych i filmowych

Witold Pyrkosz zmarł 22 kwietnia 2017 roku w Warszawie. Do śmierci aktora pośrednio doprowadziło zapalenie płuc - wskutek powikłań związanych z chorobą gwiazdor doznał udaru mózgu. Rodacy pokochali Witolda Pyrkosza między innymi za rolę nestora rodu Mostowiaków w serialu „M jak Miłość”. Ogromnym uczuciem obdarowała go również druga małżonka, Krystyna.

Małżonka Witolda Pyrkosza o codzienności po śmierci ukochanego

Witold Pyrkosz był dwukrotnie żonaty. Pierwszy raz poślubił Ewę Bilewską, z którą doczekał się syna Pawła. Drugi raz aktor powiedział „tak” Krystynie - węzeł małżeński połączył parę 28 lipca 1964 roku. Małżonkowie wychowywali dwójkę dzieci, córkę Katarzynę i syna Witolda (dziecko odziedziczyło po ojcu imię).

Krystyna i Witold Pyrkosz spędzili razem ponad 5 dekad. Jak mówi małżonka zmarłego aktora, ten czas to praktycznie „całe jej dorosłe życie”. Miesiące, jakie upłynęły od śmierci Witolda Pyrkosza, nie zmieniły tęsknoty, z jaką boryka się ukochana gwiazdora. W najnowszej rozmowie z serwisem Fakt Krystyna Pyrkosz mówi wprost: jej rzeczywistość jest obecnie pozbawiona barw.

- On zawsze był ze mną. Wszystko mi go w domu przypomina - mówi wybranka Witolda Pyrkosza.

Jacek Borkowski wspomina najgorsze momenty choroby: Jacek Borkowski wspomina najgorsze momenty choroby: "Żarty skończyły się, kiedy spadła mi saturacja"Czytaj dalej

Tym, co zapewnia ukochanej aktora nieco ukojenia, są zwierzęta, którymi małżonkowie od lat wspólnie się zajmowali. Krystyna Pyrkosz opiekuje się łącznie pięcioma kotami i ośmioma psami. Zwierzęta mają w jej posiadłości mnóstwo terenu do spełnienia potrzeby aktywności fizycznej, pani Krystyna jest posiadaczką posesji o 2 hektarach wybiegu.

- Muszę dla nich żyć, bo przecież nie oddam ich do schroniska- wyznała Krystyna Pyrkosz.

Dla własnego bezpieczeństwa małżonka Witolda Pyrkosza praktycznie w ogóle nie wychodzi od wybuchu pandemii COVID-19 poza teren własnego podwórka. Obecnie pani Krystyna czeka na przyjęcie drugiej dawki preparatu przeciw COVID-19.

Dorobek zawodowy gwiazdora „M jak Miłość”

Choć w świadomości wielu odbiorców Witold Pyrkosz zapisze się przede wszystkim jako Lucjan Mostowiak z serialu „M jak Miłość”, w rzeczywistości dorobek zawodowy aktora jest znacznie bogatszy. Na swoim koncie Witold Pyrkosz ma liczne role filmowe, telewizyjne i dubbingowe.

Witolda Pyrkosza możemy zobaczyć w filmach takich jak: „Sami swoi”, „Meta” czy „Rękopis znaleziony w Saragossie”. Oprócz „M jak Miłość” aktor pojawiał się w serialach: „Czterej pancerni i pies”, „Janosik” oraz „Alternatywy 4”. Dodatkowo Witold Pyrkosz chętnie użyczał głosu postaciom z filmów animowanych; głosem Witolda Pyrkosza przemawiał między innymi Złomek z produkcji „Auta”.

Witold Pyrkosz

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:


Źródło: Fakt, Super Seriale, Filmweb

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł