Swiatgwiazd.pl
Witold Pyrkosz

TRICOLORS/East News

Dziś rocznica śmierci Witolda Pyrkosza. Jego żona opowiedziała, jak wygląda teraz jej codzienność

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Mija kolejny rok od śmierci Witolda Pyrkosza. Niezwykle osobistego wywiadu udzieliła z tej okazji małżonka gwiazdora, Krystyna Pyrkosz. Jak zaznacza, bez ukochanego życie całkowicie straciło smak. Kolejne dni wypełnia pani Krystynie troska o zwierzęta, kt

  • Dziś rocznica śmierci Witolda Pyrkosza

  • O codzienności bez małżonka opowiedziała ukochana aktora, Krystyna Pyrkosz

  • Jej pocieszeniem jest między innymi gromadka czworonożnych przyjaciół

  • Gwiazdor „M Jak Miłość” występował w licznych produkcjach telewizyjnych i filmowych

Witold Pyrkosz zmarł 22 kwietnia 2017 roku w Warszawie. Do śmierci aktora pośrednio doprowadziło zapalenie płuc - wskutek powikłań związanych z chorobą gwiazdor doznał udaru mózgu. Rodacy pokochali Witolda Pyrkosza między innymi za rolę nestora rodu Mostowiaków w serialu „M jak Miłość”. Ogromnym uczuciem obdarowała go również druga małżonka, Krystyna.

Małżonka Witolda Pyrkosza o codzienności po śmierci ukochanego

Witold Pyrkosz był dwukrotnie żonaty. Pierwszy raz poślubił Ewę Bilewską, z którą doczekał się syna Pawła. Drugi raz aktor powiedział „tak” Krystynie - węzeł małżeński połączył parę 28 lipca 1964 roku. Małżonkowie wychowywali dwójkę dzieci, córkę Katarzynę i syna Witolda (dziecko odziedziczyło po ojcu imię).

Krystyna i Witold Pyrkosz spędzili razem ponad 5 dekad. Jak mówi małżonka zmarłego aktora, ten czas to praktycznie „całe jej dorosłe życie”. Miesiące, jakie upłynęły od śmierci Witolda Pyrkosza, nie zmieniły tęsknoty, z jaką boryka się ukochana gwiazdora. W najnowszej rozmowie z serwisem Fakt Krystyna Pyrkosz mówi wprost: jej rzeczywistość jest obecnie pozbawiona barw.

- On zawsze był ze mną. Wszystko mi go w domu przypomina - mówi wybranka Witolda Pyrkosza.

Tym, co zapewnia ukochanej aktora nieco ukojenia, są zwierzęta, którymi małżonkowie od lat wspólnie się zajmowali. Krystyna Pyrkosz opiekuje się łącznie pięcioma kotami i ośmioma psami. Zwierzęta mają w jej posiadłości mnóstwo terenu do spełnienia potrzeby aktywności fizycznej, pani Krystyna jest posiadaczką posesji o 2 hektarach wybiegu.

- Muszę dla nich żyć, bo przecież nie oddam ich do schroniska - wyznała Krystyna Pyrkosz.

Dla własnego bezpieczeństwa małżonka Witolda Pyrkosza praktycznie w ogóle nie wychodzi od wybuchu pandemii COVID-19 poza teren własnego podwórka. Obecnie pani Krystyna czeka na przyjęcie drugiej dawki preparatu przeciw COVID-19.

Dorobek zawodowy gwiazdora „M jak Miłość”

Choć w świadomości wielu odbiorców Witold Pyrkosz zapisze się przede wszystkim jako Lucjan Mostowiak z serialu „M jak Miłość”, w rzeczywistości dorobek zawodowy aktora jest znacznie bogatszy. Na swoim koncie Witold Pyrkosz ma liczne role filmowe, telewizyjne i dubbingowe.

Witolda Pyrkosza możemy zobaczyć w filmach takich jak: „Sami swoi”, „Meta” czy „Rękopis znaleziony w Saragossie”. Oprócz „M jak Miłość” aktor pojawiał się w serialach: „Czterej pancerni i pies”, „Janosik” oraz „Alternatywy 4”. Dodatkowo Witold Pyrkosz chętnie użyczał głosu postaciom z filmów animowanych; głosem Witolda Pyrkosza przemawiał między innymi Złomek z produkcji „Auta”.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Andrzej Kosmala opublikował przejmujące nagranie. „Niedługo do was dołączę”

  • (https://swiatgwiazd.pl/kulisy-twoja-twarz-brzmi-znajomo-gwiazdy-programu-maja-niebywale-poczucie-humoru-wd-220421 "Wyszło na jaw, jak zachowują się gwiazdy programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" za kulisami ")

  • Ewa Krawczyk przeżywa śmierć męża: „śpię na jego połowie łóżka”

Źródło: Fakt, Super Seriale, Filmweb

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Natalia Niewczas

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Dorota Gardias

Życie gwiazd

Dorota Gardias szczerze o walce z rakiem. Guza wykryto u niej już dwa lata temu

Czytaj więcej >
Ala Boratyn

Życie gwiazd

Ala Boratyn z "Blog 27" szuka pracy. Wymieniła swoje doświadczenie, nie tylko muzyka

Czytaj więcej >
Junior

Życie gwiazd

Syn Krawczyka wystąpił w programie TVN. Zabrał głos nt. Ewy Krawczyk

Czytaj więcej >
Karolina Małysz

Życie gwiazd

Karolina Małysz opowiedziała o życiu po ślubie. Wiele rzeczy ją zaskoczyło

Czytaj więcej >
świeczka

Życie gwiazd

Nie żyje znany polski artysta Michał Banaszek

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Do sieci wypłynęło zdjęcie Pawła Kukiza i znanego dziennikarza

Czytaj więcej >