Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Edward Miszczak bez ogródek o Katarzynie Dowbor: "Nie jest dziennikarką". Na tym nie poprzestał
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 02.02.2024 11:57

Edward Miszczak bez ogródek o Katarzynie Dowbor: "Nie jest dziennikarką". Na tym nie poprzestał

Edward Miszczak bez ogórek o Katarzynie Dowbor, fot. KAPiF
Edward Miszczak bez ogórek o Katarzynie Dowbor, fot. KAPiF

Edward Miszczak po raz kolejny wrócił do tematu zwolnienia Katarzyny Dowbor, do którego doszło w połowie ubiegłego roku. Wypowiedź dyrektora programowego Polsatu z pewnością nie spodoba się nowej gwieździe “Pytania na śniadanie”.

Katarzyna Dowbor wylądowała w "Pytaniu na śniadanie"

Jednym z największych medialnych wstrząsów dotyczącym polskiego show-biznesu było w ubiegłym roku nieoczekiwane zwolnienie Katarzyny Dowbor z hitowego programu “Nasz nowy dom”.

Po dołączeniu do Polsatu nowego dyrektora programowego Edwarda Miszczaka, stacja zdecydowała się na zatrudnienie do programu nowej prowadzącej, którą została Elżbieta Romanowska.

Postanowienie Miszczaka spotkało się z ogromną krytyką ze strony fanów show, z których wielu do dziś ubolewa nad zmianami, które zaszły w “Naszym nowym domu”. Do tematu powrócił również sam dziennikarz, który w rozmowie z “Faktem” mocno dopiekł Katarzynie Dowbor.

Edward Miszczak klnie w czasie ramówki Polsatu. Powiedział to wprost ze sceny, a wszyscy zamarli Problemy ze zdrowiem Kasi Dowbor. Po głośnym debiucie w "Pytaniu na śniadanie" takie wieści

Edward Miszczak o zmianach w "Naszym nowym domu"

W czwartek w Polsacie odbyła się konferencja dotycząca wiosennej ramówki. Nie zabrakło również zapowiedzi nowego sezonu “Naszego nowego domu”, który od kolejnej edycji emitowany będzie dwa razy w tygodniu.

Edward Miszczak udzielał wywiadów, z których najbardziej kontrowersyjnym okazał się ten przeprowadzony przez “Fakt”. Dyrektor programowy medium po raz kolejny zapytany został o odczucia związane z ubiegłoroczną “aferą” dotyczącą show. Zasugerował, że zwolnienie Katarzyny Dowbor wcale jej nie zaszkodziło.

Pani Kasia wykorzystała to wielkie zamieszanie i jest dzisiaj prowadzącą "Pytania na śniadanie". Z godzinnego programu dostała pięć. Widziałem wiele reklam na antenie. Podziwiam ją za to, jak potrafi zadbać o swoją karierę. To nie było nic złego, gdyby było coś złego, to nazwisko Dowbor zniknęłoby z Telewizji Polsat, a jest ciągle naszym tytułowym nazwiskiem - orzekł nawiązując do roli Macieja Dowbora, który wciąż udziela się w programie “Twoja twarz brzmi znajomo”.

Syn Katarzyny Dowbor z pewnością nie będzie jednak zadowolony, gdy dowie się, co Edward Miszczak miał do powiedzenia na temat jego matki w zestawieniu z Elżbietą Romanowską.

Czy Katarzyna Dowbor jest dziennikarką?

Edward Miszczak w rozmowie z “Faktem” bronił swojej decyzji o angażu Elżbiety Romanowskiej. Stwierdził, że miał prawo do zmian w “Naszym nowym domu”, a w pewnym momencie wymierzył nawet bolesnego prztyczka w nos samej Katarzynie Dowbor.

Chciałem, żeby ona w tym programie zafunkcjonowała, bo ona tak jak pani Kasia nie jest dziennikarką. Jest aktorką składającą się z emocji, z takiego serducha na wierzchu. Zmieniamy teraz formułę tego programu. Nie remontujemy tylko ścian, ale także próbujemy remontować ludzi - stwierdził dyrektor programowy Polsatu.

W istocie, Katarzyna Dowbor nie ma wykształcenia dziennikarskiego. Ukończyła pedagogikę ze specjalizacją seksuologii na Uniwersytecie Warszawskim. Od czasów studenckich zajmuje się jednak dziennikarstwem, a w samej TVP przepracowała 30 lat swojego życia

Przypomnijmy, że w pierwszych latach swojej medialnej kariery Dowbor była związana z Programem III Polskiego Radia. Następnie w TVP pracowała m.in. przy kultowym magazynie kulturalnym "Pegaz".

Odejmowanie jej tytułu “dziennikarza”, który w tego rodzaju przypadkach jest zwrotem grzecznościowym, określeniem wykonywanej pracy, wydaje się bardzo niegrzeczne i nie ulega wątpliwości, że zastosowane przez Edwarda Miszczaka celowo. 

Myślicie, że Katarzyna Dowbor ustosunkuje się do jego słów?

Katarzyna Dowbor
Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF
Edward Miszczak
Edward Miszczak, fot. KAPiF
Katarzyna Dowbor
Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF

Źródło: fakt.pl