Edyta Jungowska - dlaczego zniknęła z ekranów? Żródło: East News/Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 26.11.2017 Gala X edycji akcji Wielcy Malym. n/z: JUNGOWSKA EDYTA

Polacy pokochali ją za rolę Bożenki w „Na dobre i na złe”. Edyta Jungowska zniknęła z ekranów, wiemy dlaczego

5 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Edyta Jungowska przez wiele lat wcielała się w postać siostry Bożenki w serialu „Na dobre i na złe”. W 2012 roku ulubiona pielęgniarka Polaków zniknęła jednak z ekranów i słuch po niej zaginął. Dziś aktorka poświęca się życiu rodzinnemu i prowadzi własne wydawnictwo. Przyznaje jednak, że zdarza jej się tęsknić za „ciekawą rolą”.

  • Edyta Jungowska jest polską aktorką filmową, telewizyjną i teatralną
  • Popularność przyniosła jej rola siostry Bożenki w „Na dobre i na złe”
  • W 2012 roku aktorka odeszła z produkcji, poświęcając się życiu rodzinnemu
  • Obecnie angażuje się w pracę, która sprawia jej ogromną przyjemność

Edyta Jungowska urodziła się 1 lutego 1966 roku w Warszawie. W związku z tym, że od zawsze miała duszę artystki, zdecydowała się na studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Dyplom otrzymała w 1989 roku.

Po ukończeniu studiów Edyta Jungowska od razu podjęła pracę w zawodzie – za jej pierwszy poważny sukces uznaje się rolę, którą zagrała w spektaklu „Zapolska Zapolska” Adama Hanuszkiewicza. Współpracowała między innymi z Teatrem Nowym i Teatrem Studio.

Edyta Jungowska na ekranie

Choć występy na deskach teatru sprawiały Edycie Jungowskiej dużo radości, w końcu aktorka zdecydowała się wystąpić na ekranie. Widzowie mogli podziwiać ją w takich produkcjach jak „W środku Europy”, „Ekstradycja 3” i „Operacja Koza”. Największą popularność przyniosła jej jednak rola w „Na dobre i na złe”.

Edyta Jungowska przez 12 lat grała siostrę Bożenkę, której losy śledziła cała Polska. Jej bohaterka zmagała się z wieloma dramatami, wśród których największym było zaginięcie ukochanego męża. Z biegiem czasu pielęgniarka została siostrą oddziałową i ponownie wyszła za mąż. W 2012 roku zniknęła jednak z Leśnej Góry.

Gwiazda „M jak miłość” w żałobie. Aktor stracił ukochaną mamęGwiazda „M jak miłość” w żałobie. Aktor stracił ukochaną mamęCzytaj dalej

Odejście aktorki z popularnego serialu nigdy nie zostało do końca wyjaśnione – jej bohaterka nie została uśmiercona, tylko wyjechała z miasta, nie mogąc dojść do porozumienia ze swoim nowym szefem. Fani produkcji mieli nadzieję, że skoro wątek pozostał otwarty, Edyta Jungowska wróci na plan zdjęciowy. Ona miała jednak inne plany.

Przez rolę w „Na dobre i na złe” Edyta Jungowska przez wiele lat zmagała się z wizerunkiem serialowej Bożenki. Próbując z nim zerwać, starała się o angaż do roli Judyty w drugiej części filmowej wersji „Nigdy w życiu”. Ostatecznie rolę otrzymała Grażyna Wolszczak, a Edyta Jungowska u boku Radosława Krzyżowskiego zagrała w serialowej wersji filmowego hitu.

Po odejściu z „Na dobre i na złe” fani Edyty Jungowskiej otrzymali rewelacyjną wiadomość – aktorka po krótkiej przerwie wróciła do grania i przyjęła rolę w komediowym serialu Polsatu „2XL”. Postać Laury Zabawskiej, w którą się wcieliła, była jednak ostatnią głośną rolą, którą odegrała aktorka.

Dlaczego Edyta Jungowska zrezygnowała z aktorstwa?

Decyzja o zrezygnowaniu z aktorstwa nie była łatwa dla Edyty Jungowskiej, jednak ta dobrze ją przemyślała. Aktorka postanowiła poświęcić się rodzinie – mężowi Rafałowi Sabarze i synkowi Wiktorowi. Otworzyła także wydawnictwo, w którym do dziś wydaje popularne audiobooki oraz książki dla dzieci i młodzieży.

- Zdarza mi się tęsknić za ciekawą rolą, ale nie za pracą przed kamerą – skomentowała swoje odejście w jednym z wywiadów.

Edyta JungowskaEdyta Jungowska na Festiwalu gwiazd w Międzyzdrojach, 2004 (Źródło: East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: onet.pl, culture.pl

Następny artykuł