Swiatgwiazd.pl
Hanna Lis EA

TRICOLORS/East News

Hanna Lis zmagała się z endometriozą. Wiele razy musiała wzywać karetkę

25 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Hanna Lis to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek w Polsce. Choć od lat cieszy się sporym gronem sympatyków, dopiero niedawno postanowiła otworzyć się przed nimi i w jednym z wywiadów opowiedziała o swoich problemach ze zdrowiem. „Czasami musiałam wzywać karetkę pogotowia do okresu” – wyznała podczas rozmowy dla „Hello Zdrowie”.

  • Hanna Lis przez blisko dwadzieścia lat zmagała się z endometriozą

  • Czasem ból towarzyszący dziennikarce był tak silny, że ta wzywała karetkę

  • Początkowo lekarze bagatelizowali jej objawy. „Taka uroda” – mówili

Hanna Lis zasłynęła w latach 90. ubiegłego wieku, kiedy jako młoda dziennikarka zasiliła skład „Teleexpressu”. Kilka lat później została gwiazdą „Wydarzeń”, a dziś głównie skupia się na działalności internetowej. Coraz częściej mówi też o swoich sprawach prywatnych.

Problemy zdrowotne Hanny Lis

Jakiś czas temu do mediów dotarły informacje, o problemach zdrowotnych Hanny Lis. Okazało się, że dziennikarka zmaga się z endometriozą – chorobą polegającą na rozroście błony śluzowej macicy poza jamę macicy. Choć objawy towarzyszyły jej od dawna, dla lekarzy diagnoza nie była wcale oczywista.

Endometrioza pojawiła się w organizmie Hanny Lis, gdy ta był jeszcze nastolatką. Dziennikarka przyznała to w jednym z postów na swoim profilu społecznościowym. Jak napisała, pierwsze niepokojące symptomy zaczęły doskwierać jej, gdy miała zaledwie szesnaście lat. Wówczas nikt nie wiedział, co jej dolega.

Młoda Hanna wielokrotnie zwracała się o pomoc do specjalistów. Ci jednak nie traktowali jej problemu poważnie i bezradnie rozkładali ręce. Mówili, że to „taka uroda”, a miesiączka u kobiety musi trochę boleć. Ona widziała to jednak zupełnie inaczej.

katarzyna-kolenda-zaleska

Katarzyna Kolenda-Zaleska nagle przerwała wywiad. „Nie mogę tego zaakceptować”

CZYTAJ DALEJ

- Moja „uroda” była taka, że czasami musiałam wzywać karetkę pogotowia do okresu – zdradziła w rozmowie dla „Hello Zdrowie”.

Bolesna ciąża i prawidłowa diagnoza

Koszmar Hanny Lis trwał, a lekarze wciąż nie wiedzieli, co jej dolega. Dziennikarka do dziś pamięta przeszywający ból, który uniemożliwiał jej normalne funkcjonowanie. Choć niektórym może wydawać się nieprawdopodobne, młoda Hania miała problem nawet w tym, by wstać z krzesła. Było coraz gorzej.

- W pewnym momencie zaczęłam funkcjonować jako osoba niepełnosprawna – mówiła w wywiadzie dla tego samego portalu.

Po wielu próbach postawienia diagnozy w końcu się udało. Endometriozę u Hanny Lis potwierdził prof. Tomasz Niemiec. Nie było to jednak takie proste. Dziennikarka urodziła najpierw dziecko. Do dziś wspomina, że ciąża była dla niej dramatem.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Super Express

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.plPodobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >