Swiatgwiazd.pl
Witold Pyrkosz

TRICOLORS/East News

Historia miłości Krystyny i Witolda Pyrkoszów

28 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

Witold Pyrkosz był jednym z największych aktorów polskiego kina. Przez większość czasu jego długiej kariery wspierała go ukochana żona. Mimo dużej różnicy wieku, byli bardzo zgodnym małżeństwem, z ponad pięćdziesięcioletnim stażem.

  • Witold Pyrkosz był jednym z najpopularniejszych aktorów polskich

  • Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym cenił sobie stałość - przez 50 lat był związany z jedną kobietą

  • Na jaw wyszły kolejne szczegóły dotyczące ich małżeństwa

Wielu z aktorów związanych z serialem ,,M jak miłość" zdobyło dzięki niemu olbrzymią popularność. Należy do nich między innymi Witold Pyrkosz, którego śmierć wstrząsneła widzami. Dziś na jaw wychodzą informacje dotyczące szczegółów jego małżeństwa z Krystyną Pyrkosz.

Początek związku Witolda i Krystyny Pyrkoszów

Witold Pyrkosz był jednym z najpopularniejszych aktorów starszego pokolenia. Szerszej publiczności jest znany głównie z roli Lucjana w popularnym serialu TVP ,,M jak miłość", w którego wcielał się od pierwszych odcinków. Jego śmierć w 2017 wstrząsnęła polską widownią (więcej tutaj).

Nie lubił zbyt często wypowiadać się w wywiadach o swoim życiu prywatnym. Nie było ono też zbytnio burzliwe - przez ponad pięćdziesiąt lat był w jednym związku z ukochaną żoną, Krystyną Pyrkosz. Para poznała się, gdy Krystyna miała zaledwie 17 lat, a Witold był już uznanym aktorem.

- Był drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, gdy ujrzałem ją w Hotelu Francuskim w Krakowie. (...) Chciałem ją zaprosić, ale ona już się z kimś umówiła. Ale tak ją potem mordowałem telefonami, że w końcu się zgodziła - wspominał początki ich relacji aktor.

Nietrudno się dziwić, że początkowo rodzice dziewczyny nie byli zachwyceni relacją z o 19 lat starszym aktorem. On wtedy był gwiazdą, żyjącą modnym życiem, a ona dopiero kończyła szkołę. Miała dla niego nawet uciekać z zajęć, co także nie spodobało się jej rodzinie. Jednak ostatecznie rodzice się przekonali do przebojowego aktora.

Beata Kozidrak

Dziwne zachowanie Beaty Kozidrak na ściance. "Jej córce chyba wstyd za matkę"

CZYTAJ DALEJ

Drugie małżeństwo Witolda Pyrkosza

Związek rozkwitał mimo przeciwności losu i tak w 1964 Witold Pyrkosz wziął drugi ślub. Od tego czasu byli razem już do końca życia aktora. Wspólnie wychowywali dwójkę dzieci - syna Witolda i córkę Katarzynę.

Rodzina zamieszkała w dużym domu w okolicach Góry Kalwarii, w którym Witold Pyrkosz znajdował odpoczynek po długich dniach pracy na planie. Podobno para się świetnie dogadywała przez całe 50 lat małżeństwa, udawało się im unikać konfliktów i zawsze dogadywać. Takie wsparcie było bez wątpienia istotne dla aktora.

Witold Pyrkosz zmarł 22 kwietnia 2017 roku, co wstrząsnęło całą Polską. Od tego czasu Krystyna rzadko się pokazuje czy wypowiada publicznie na temat zmarłego męża.

Źródło: Viva

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >