I wtedy wchodzi ona, cała na biało. Edyta Górniak zachwyciła na "Symfonii miłosierdzia"

Edyta Górniak podczas “Symfonii miłosierdzia”. Jak wyglądała gwiazda scen? Cała na biało skradła cały show.
Papież Franciszek inspiracją dla "Symfonii Miłosierdzia"
W Krakowie rozbrzmiały niezwykłe dźwięki, gdy o godzinie siedemnastej rozpoczął się monumentalny koncert. Dwustu artystów z szesnastu zakątków globu wzięło udział w tym modlitewno-muzycznym czuwaniu. Z serca Polski uczestnicy wydarzenia nawiązali duchową łączność z sanktuariami Miłosierdzia Bożego rozsianymi po wszystkich kontynentach. Jedno z tych wzruszających połączeń, skierowane było do Rzymu, do Sanktuarium Miłosierdzia przy Kościele Ducha Świętego na Sassia.
Choć pierwotne plany zakładały krótką modlitwę i błogosławieństwo Papieża Franciszka dla tego przedsięwzięcia, ostatecznie koncert stał się także wzruszającą okazją do wyrażenia wdzięczności za jego wieloletnią posługę i cały pontyfikat. Jak podkreślali organizatorzy, to właśnie inspiracja płynąca od Franciszka dała impuls do stworzenia tego wyjątkowego dzieła – pragnienia niesienia światu przesłania miłosierdzia i pokoju. Przywołano słowa Jezusa przekazane przez św. Faustynę, które mówiły o tym, że ludzkość odnajdzie ukojenie, jedynie zwracając się z ufnością ku Bożemu Miłosierdziu.
Ojciec Święty Franciszek poruszył nasze serca i wezwał nas do działania. Jego świadectwo Miłosierdzia stało się dla nas inspiracją, aby w Roku Jubileuszu Nadziei odpowiedzieć na nie modlitwą - Symfonią Miłosierdzia – mówi Jan Mrowca, główny organizator

Jaki jest motyw przewodni "Symfonii Miłosierdzia"?
Polski kompozytor Bartłomiej Gliniak stworzył poruszającą symfonię do słów św. Faustyny Kowalskiej, która zabrzmiała tego wieczoru. Scena, na której wystąpili artyści, usytuowana była w pobliżu Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach – miejsca pielgrzymek św. Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Papieża Franciszka. Z tego świętego miejsca artyści transmitowali na żywo swój występ do Rzymu oraz do innych sanktuariów Miłosierdzia rozsianych po świecie, między innymi w Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Tanzanii, na Filipinach i w Australii.
Podczas koncertu aktor Adam Woronowicz z przejmującą interpretacją odczytał fragmenty "Dzienniczka" św. Faustyny. Wszyscy zgromadzeni w Krakowie oraz ci, którzy łączyli się za pomocą telemostów z sześciu kontynentów, wspólnie oddali się modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Jedna z dziesiątek tej modlitwy rozbrzmiała w rzymskim kościele Ducha Świętego, symbolizując jedność w wierze i oddaniu Bożemu Miłosierdziu. Wydarzenie to było owocem współpracy Fundacji „Terra Divina” oraz Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, których przedstawiciele wcześniej spotkali się z Papieżem Franciszkiem i otrzymali jego apostolskie błogosławieństwo.
Dziękujemy Ci, Ojcze Święty, za Twoją obecność i za Twoje słowa, które niosły pokój, oraz za Twoje gesty, które przemieniały świat. To Symfonia dla Ciebie, Drogi nasz Ojcze święty Franciszku! Chcemy Ci podziękować za to, że rozpalałeś nasze serca i uczyłeś nas czynienia Miłosierdzia. W pokorze i wdzięczności – tworzymy dalej tę melodię serc, niosąc Twoje przesłanie światu. – dodaje Jan Mrowca.
Edyta Górniak w bieli podczas koncertu
Inaugurację koncertu powierzono Edycie Górniak, która pojawiła się na scenie niczym biała gołębica w olśniewającej, białej kreacji z odważnym dekoltem. Po uroczystym otwarciu artystka połączyła swój głos z chórem zgromadzonych, oddając się wspólnej, żarliwej modlitwie.
Ten wzruszający moment stanowił silny akcent na początku muzycznej celebracji. Obecność Edyty Górniak i jej duchowe zaangażowanie nadały ton całemu wydarzeniu.
Zobaczcie sami.









































