Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Iga Świątek o końcu kariery. Padła konkretna deklaracja
Karolina Kurek
Karolina Kurek 12.06.2024 21:21

Iga Świątek o końcu kariery. Padła konkretna deklaracja

Iga Świątek
fot. KAPiF

Iga Świątek w miniony weekend osiągnęła kolejny sukces. W jednym z wywiadów podjęła temat zakończenia kariery. Szczegóły. 

Iga Świątek zwyciężyła w turnieju Rolanda Garrosa

W zeszły weekend Iga Świątek odniosła kolejny sukces w swojej karierze sportowej. Tenisistka wygrała w turnieju Rolanda Garrosa. W finale zmierzyła się z włoską zawodniczką Jasmine Paolini. Nasza rodaczka tym samym zarobiła ogromną sumę pieniędzy. Powszechnie wiadome jest, że bycie sportowcem na światowym poziomie można być spokojnym o fundusze. Wiele film chętnie nawiązuję współprace z zawodnikami w różnych dyscyplinach. 

Niedawno w mediach pojawiła się informacja, ile zwycięscy turnieju Roland Garros mogą zarobić, co pozwoliło wywnioskować, że Iga Świątek w miniony weekend zgarnęła 2,4 mln euro. Gdyby przeliczyć to na polską walutę, to wychodzi około 10,3 mln. Nie da się ukryć, że kwota robi wrażenie. 

Takiej Igi Świątek nie znacie. Cały świat się zachwyca 17-latek, który idzie w ślady Igi Świątek. Rośnie kolejny mistrz

Iga Świątek o zakończeniu kariery

W sporcie często zdarzało się, że po wielu osiągnięciach, zwycięstwach, a także zdobyciu określonych kwot zawodnicy w pewnym momencie decydowali, że to czas, by zakończyć karierę. Iga Świątek na ten moment, jak przyznała, nie zakłada takiego obrotu spraw. Utrzymuje, że kolejne lata będą zależeć od jej formy. 

Czasami sobie myślę, że chciałabym grać do 28. roku życia i potem przestać, a czasami: o mój Boże, kocham tenis, będę grała do śmierci. Takie planowanie nie ma więc sensu, to zależy od mojego ciała - powiedziała w rozmowie z "L'Equipe".

Na ten moment Iga cieszy się sukcesami w sporcie, które zawdzięcza ciężkiej pracy. 

Stylizacja Igi Świątek w Paryżu

Dzień po zwycięstwie w Paryżu, Iga Świątek spotkała się z dziennikarzami  i zapozowała z  pucharem Suzanne Lenglen. Tenisistka, która słynie ze skromności, tym razem pokazała się w zachwycającej stylizacji. Zawodniczka pokazała się w eleganckiej kreacji, na którą składały się biała bluzka z jedwabiu i z długim szalem oraz luźne spodnie w ciemnym kolorze. Świątek dobrała do tego czerwone szpilki. Iga, którą na co dzień się nie maluje, tym razem postawiła na zachwycający look.  W efekcie tenisistka prezentowała się fantastycznie. 

Iga Świątek, fot. East News
Iga Świątek, fot. East News
Iga Świątek, fot. KAPiF
Iga Świątek, fot. KAPiF