Jacek Rozenek o rehabilitacji Żródło: TRICOLORS/East News

Jacek Rozenek szczerze o swojej rehabilitacji

15 Marzec 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

W 2019 roku Jacek Rozenek przeszedł udar, który cudem przeżył. Lekarze nie dawali mu żadnych szans, ale na szczęście, jemu udało się pokonać najgorsze i wrócić chociaż do częściowej sprawności. Aktor do dziś musi poddawać się rehabilitacji, która kosztuje go, jak sam przyznał, nawet 20 tysięcy złotych. Początkowo chęć powrotu do zdrowia wpędziła go w długi.

  • Jacek Rozenek w krytycznym stanie trafił do szpitala
  • Cudem przeżył udar
  • Rehabilitacja wpędziła go w długi
  • Jacek Rozenek o powrocie do zdrowia

W maju 2019 roku prasę obiegła wstrząsająca wiadomość - Jacek Rozenek w krytycznym stanie trafił do szpitala. Okazało się, że aktor miał udar, a lekarze praktycznie nie dawali mu szans na przeżycie. W placówce spędził wiele tygodni, gdzie na nowo musiał uczyć się najprostszych czynności.

Walczył o zdrowie i życie

Mimo fatalnych rokowań lekarzy gwiazdor nieprzerwanie walczył o zdrowie, a także życie, i gdy tylko było to możliwe, podjął się rehabilitacji. Stracił głos i nie był w stanie samodzielnie się poruszać. Co gorsza, nie miał nawet pieniędzy na leczenie, z którego nie zamierzał rezygnować.

Aktor, który dziś jest zupełnie innym człowiekiem i powoli wraca do pracy, w rozmowie z Twoim Imperium zdradził, że na samym początku popadł w długi, bo nie było go stać na rehabilitację. Co gorsza, po kilku miesiącach świat sparaliżowała pandemia koronawirusa, a swoje działalności wstrzymały m.in. kliniki rehabilitacyjne.

Wyznaczono datę pogrzebu Krzysztofa KowalewskiegoWyznaczono datę pogrzebu Krzysztofa KowalewskiegoCzytaj dalej

Dla Rozenka oznaczało to najgorsze - przerwanie rehabilitacji wiązało się z cofnięciem wypracowanych efektów, dlatego aktor nie mógł sobie na to pozwolić.

Dostawałem białej gorączki, bo nie było gdzie ćwiczyć. A ja chciałem ćwiczyć, żeby wrócić do zdrowia. Dokonywałem cudów, żeby namówić terapeutów, by zajęli się mną - mówił dla Twojego Imperium.

Gwiazdor ujawnił również, z jakimi kosztami wiążę się jego rehabilitacja. Na szczęście dziś sytuacja finansowa aktora jest o wiele lepsza, dlatego nie ma problemów z kontynuowaniem walki o pełną sprawność.

Około piętnastu-dwudziestu tysięcy. Gdy ją zacząłem, w ogóle nie zarabiałem, wręcz zadłużyłem się - wyznał.

Jacek Rozenek wspomina trudne chwile

Jakiś czas temu aktor opublikował na swoim Facebooku nagranie, w którym pokazał swoje pierwsze kroki po udarze.

Zdjęcie z Gryfic, dwa miesiące po udarze, stoję sam i usiłuję utrzymać równowagę. Bardzo trudne... Przypomnienie, ile zdołałem osiągnąć. Miłego dnia dla wszystkich - pisał pod materiałem.

Chociaż Jacek Rozenek wciąż poddaje się rehabilitacji, obecnie z jego zdrowiem jest o wiele lepiej, co pozwala mu wracać do życia zawodowego.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plotek, o2.pl, Facebook

Następny artykuł