Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jedyna córka Elżbiety II wydała oświadczenie. Spędziła z matką ostatnie godziny jej życia
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 14.09.2022 10:33

Jedyna córka Elżbiety II wydała oświadczenie. Spędziła z matką ostatnie godziny jej życia

Księżniczka Anna EA
Tim Rooke/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Kolejni bliscy Elżbiety II oficjalnie żegnają zmarłą królową. Teraz w mediach pojawiło się publiczne oświadczenie jej jedynej córki. Księżniczka Anna w poruszających słowach uczciła pamięć matki. To ona towarzyszyła monarchini w ostatnich godzinach życia.

Spośród czworga dzieci Elżbiety II jedno właśnie objęło tron, zaś pozostała trójka, pogrążona w żałobie, zjechała do Balmoral, aby pożegnać swoją królową i matkę. W niedzielę wszyscy czuwali przy jej trumnie, teraz zaś w mediach pojawiają się oficjalne oświadczenia. Księżniczka Anna do ostatnich chwil była przy monarchini. Teraz w poruszających słowach oddała jej hołd.

Księżniczka Anna była z matką w ostatnich godzinach jej życia. Potem czuwała przy trumnie

Pogrzeb królowej zaplanowano na 19 września. Do tego czasu w Londynie trwać będą uroczystości pożegnalne, msze i spotkania. Cała rodzina Elżbiety II złączyła się w żałobie. Matkę żegnają Król Karol III, księżniczka Anna, Andrzej książę Yorku i Edward, hrabia Wessexu.

Jedyna córka monarchini była z nią w ostatniej dobie, a cztery dni po jej śmierci wzięła udział w ceremonii, która wcześniej była przeznaczona wyłącznie dla męskich członków rodu. 11 września w katedrze Świętego Idziego w Edynburgu odbyła się uroczysta msza, podczas której każde z potomków w milczeniu czuwało przy trumnie.

Fakt, iż Anna dołączyła do braci stanowił o niezwykłości tego wydarzenia. Ubrana w mundur, poważna i skupiona, godnie reprezentowała rodzinę podczas niedzielnej uroczystości. Teraz zaś wydała oświadczenie, oddając hołd zmarłej matce. Orędzie wieńczyły dwa wzruszające słowa.

Jedyna córka królowej wydała oświadczenie. Księżniczka Anna żegna matkę

Pięć dni po śmierci królowej, jedyna córka Elżbiety i Filipa dołączyła do peletonu krewnych, którzy w mediach społecznościowych zamieścili już oficjalne pożegnania. Wcześniej pamięć babki publicznie uczcili już William i Harry.

Księżniczka Anna zaczęła swoje oświadczenie od wspomnienia ostatnich chwil spędzonych z mamą.

– Miałam szczęście spędzić z moją ukochaną matką ostatnie 24 godziny jej życia. To był zaszczyt towarzyszyć jej w ostatniej drodze. Doświadczanie miłości i szacunku tak wielu osób w tych chwilach podnosiło na duchu. Będziemy ciepło ją wspominać – rozpoczęła.

72-latka pisała o monarchini, jako o prawdziwym symbolu Wielkiej Brytanii. Nie ulega wątpliwości, że przez 70 lat panowania królowa stała na czele najwyższych patriotycznych wartości. Nie zabrakło także podziękowań w imieniu starszego brata.

– Pragnę podziękować wszystkim, którzy odczuwają naszą stratę. Przypominamy sobie, jak bardzo jej obecność i wkład w naszą tożsamość narodową braliśmy za pewnik. Jestem również bardzo wdzięczna za wsparcie i zrozumienie oferowane mojemu drogiemu bratu Karolowi, który przyjmuje obowiązki monarchy – kontynuowała. Mimo iż towarzyszenie królowej w ostatnich chwilach życia musiało być doświadczeniem trudnym i bolesnym, w słowach księżniczki czuć przede wszystkim godność. Jednak słowa wieńczące jej wypowiedź mogły doprowadzić do łez.

– Mamo, dziękuję – dodała na koniec.

Księżniczka Anna EA
fot. Tim Rooke/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Cezary Pazura podsumował swoją żonę. Zdradził, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami ich wspólnego domu

  2. Księżna Diana i król Karol III mają córkę? W mediach znowu głośno jest o domniemanej siostrze Williama i Harry’ego

  3. Tomasz Kammel otwarcie o swojej orientacji. Piękne słowa o dumie i trosce o LGBT w Polsce

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Pudelek, Plotek