Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Johnny Depp vs. Amber Heard. Świadkowie obciążają aktorkę podczas "procesu dekady"
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 20.04.2022 15:08

Johnny Depp vs. Amber Heard. Świadkowie obciążają aktorkę podczas "procesu dekady"

Johnny Depp, Amber Heard (EA)
fot. Jim Watson, Shawn Thew / AFP / East News

Sądowe starcie Johnny'ego Deppa i Amber Heard już dziś uznawane jest za "proces dekady". Aktor oskarżył byłą żonę o zniesławienie, domagając się przy tym zadośćuczynienia w wysokości 50 mln dolarów. 19 kwietnia po raz pierwszy zasiadł przed ławą przysięgłych i opowiedział swoją wersję wydarzeń.

O sprawie Amber Heard i Johnny'ego Deppa zrobiło się głośno jeszcze w 2016 roku. To wtedy aktorka oskarżyła swojego ówczesnego męża o przemoc domową, sprawiając, że Depp stracił swoją pozycję w branży. Sprawa nabrała nieoczekiwanego obrotu, gdy w lutym 2020 roku na jaw wyszły nagrania, na których słychać, jak Heard przyznaje się do przemocy wobec byłego męża. Dziś eksmałżonkowie walczą o sprawiedliwość w sądzie.

Johnny Depp vs. Amber Heard — trwa "proces dekady"

Gdy Johnny Depp i Amber Heard poznali się na planie filmu "Dzienniki zakrapiane rumem", oboje byli w stałych związkach. Produkcja opowiadała o dziennikarzu, który przenosi się do Portoryko i zakochuje się w poznanej tam kobiecie. Scenariusz filmu szybko przeniósł się do rzeczywistości, a pomiędzy aktorami nawiązał się romans.

— I zerwała [Amber Heards — przyp. red.], jak sądzę, ze swoją żoną i moja żona, Vanessa [...] chciała wrócić do Francji. Chciała odzyskać swoje życie. Jest tam znaną piosenkarką; jest tam znaną aktorką. I nie spełniała się w swoim twórczym świecie. I to jest frustracja, której nikomu bym nie życzył. Więc zerwaliśmy, i to już niedługo – właśnie wtedy, kiedy pani Heard i ja zaczęliśmy się widywać od czasu do czasu – wspominał Johnny Depp podczas procesu 19 kwietnia 2022 roku.

Heard i Depp wzięli ślub w 2015 roku. Jednak ich sielanka nie trwała zbyt długo. Zaledwie rok później Amber Heard wezwała do ich domu policję, oskarżając Deppa o agresywne zachowania. Chociaż nie znaleziono żadnych dowodów oskarżenia, to słowa aktorki mocno odbiły się na reputacji Deppa. Zaledwie kilka dni później Heard złożyła pozew o rozwód, w którym powodem rozstania miały być różnice niemożliwe do pogodzenia.

Dwa lata później Amber Heard opublikowała na łamach „The Washington Post” felieton, w którym zaprezentowała się jako ofiara przemocy domowy. W efekcie skandalu do Deppa przylgnęła łatka agresora, a on stracił rolę w "Piratach z Karaibów".

Johnny Depp oskarżył Heard o zniesławienie

Johnny Depp twierdził, że to on jest prawdziwą ofiarą małżeństwa z Amber Heard. W 2020 jego prawnicy wydali w danej sprawie oświadczenie.

W czasie trwania małżeństwa pani Heard wielokrotnie znęcała się nad panem Deppem, co zostało udokumentowane nie tylko przez zeznania świadków i nagrania, ale też jej zeznania złożone pod przysięgą — czytamy.

Przełomowym momentem było udostępnienie przez "Daily Mail" nagrań, na których Heard przyznaje się do przemocy wobec Deppa:

— Przepraszam, że uderzyłam cię w twarz, ale nie użyłam do tego pięści, wszystko było z tobą w porządku, nie skrzywdziłam cię ani nie biłam cię pięścią, tylko cię uderzałam.

Ostatecznie Johnny Depp postanowił oskarżyć byłą żonę o zniesławienie. Ich proces rozpoczął się 11 kwietnia 2022 roku, a jego przebieg jest transmitowany na antenie stacji Court TV. Już na początku trwania postępowania prawniczka Amber Heard zarzuciła aktorowi stosowanie przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej wobec eksmałżonki. — Wziął 8-10 tabletek ekstazy. Następne trzy dni były pełne przemocy. Rzucał w nią butelkami, wyzywał, w którymś momencie rzucił się na nią, przeciągnął po rozbitych butelkach, uderzył, a potem penetrował przy pomocy butelki.

Trzeciego dnia procesu głos zabrała Kate James, była asystentka Amber Heard. Wyznała, że nigdy nie była świadkiem kłótni w domu aktorów, a także nie zauważyła żadnych śladów przemocy domowej. Podczas czwartego dnia postępowania głos zabrał Sean Bett, ochroniarz aktora. Zeznał, że Amber Heard była wobec Deppa agresywna i już w 2015 roku aktor miał mieć "obrzękniętą kość policzkową i opuchniętą powiekę". Jako dowód ława przysięgłych zobaczyła zdjęcia pobitej twarzy aktora. Według Betta do podobnych zdarzeń miało dojść jeszcze w grudniu 2015 i w 2016 roku. Sam Johnny Depp potwierdził, że był ofiarą agresywnych zachowań ze strony byłej żony. Jeszcze w 2019 roku w ramach oświadczenia stworzonego na potrzeby pozwu opowiedział historię, która skończyła się dla niego na sali operacyjnej.

Rzuciła we mnie dużą szklaną butelką po wódce. Gdy uderzyła o blat stołu, trzymałem na nim rękę. Uderzenie rozerwało mi palec, straciłem koniuszek palca. Musiałem przejść trzy operacje, aby go zrekonstruować. Wdało się zakażenie. Bałem się, że stracę palec, rękę, a może i życie — opowiedział.

Sam lekarz stwierdził, że nie ma pewności co do przyczyn powstania rany na dłoni Deppa, jednak wierzy w jego słowa. Zgodnie z relacją aktora nie miało to być jedyne szokujące zachowanie Amber Heard. Depp poruszył m.in. kwestie incydentu, który miał być "kroplą, która przelała czarę goryczy". Aktor przyznał, że Amber Heard lub jej przyjaciel wypróżnili się po jego stronie łóżka. Według tmz.com Depp miał dowiedzieć się o fakcie dzięki swojej gosposi. Pewnego ranka zatelefonowała do niego z informacją, że ktoś zostawił fekalia na jego pościeli. Sama Heard stwierdziła, że historia nie jest prawdziwa.

Johnny Depp zaprzeczył także zarzutom dotyczącym jego domniemanej agresji wobec byłej żony.

Zdarzały się nam kłótnie, ale nigdy nie uderzyłem pani Heard, ani żadnej innej kobiety. Nigdy w życiu — zeznał.

Według aktora celem wszczęcia procesu jest poznanie prawdy i oczyszczenie swojego imienia. Depp chce również ochronić swoje dzieci, które w momencie pojawienia się pierwszych oskarżeń miały zaledwie 14 i 16 lat. — Uznałem, że muszę oczyścić swoje imię nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla dzieci, które musiały czytać nieprawdziwe rzeczy na temat swojego ojca — powiedział Johnny Depp.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Zapadł wyrok ws. śmierci uwielbianej gwiazdy, fani są wstrząśnięci. Szczegóły tragedii są bolesne dla wszystkich

  2. Gdyby żyła, skończyłaby dziś 89 lat. Polacy ją kochali, do końca nie pogodziła się z osobistą tragedią

  3. Gwiazdor TVN trafił do szpitala, wyciekły porażające szczegóły. Fani są wstrząśnięci

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].