Jolanta Kwaśniewska zmaga się z powikłaniami po koronawirusie Żródło: TRICOLORS/East News

Jolanta Kwaśniewska ma powikłania po koronawirusie. Były prezydent zdradził szczegóły

3 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Jolanta Kwaśniewska zmaga się z powikłaniami po koronawirusie. Choć była para prezydencka pokonała COVID-19, żonie Aleksandra Kwaśniewskiego wciąż dokuczają uciążliwe objawy. „Dopadło ją zapalenie nerek” – przekazał były prezydent w rozmowie z Faktem.

  • Na początku lutego Aleksander Kwaśniewski otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19
  • Kilka dni później zachorowała jego żona
  • Była para prezydencka pokonała chorobę, jednak wciąż walczy z jej powikłaniami
  • Nie tak dawno Aleksander Kwaśniewski skarżył się na męczący kaszel
  • Teraz poinformował, że Jolanta Kwaśniewska zmaga się z zapaleniem nerek

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy pokonali COVID-19. Mimo to byłej parze prezydenckiej wciąż nie udało się wrócić do pełni zdrowia. O powikłaniach, które cały czas im dokuczają, opowiedział w rozmowie z Faktem Aleksander Kwaśniewski. Jak przyznał, stan zdrowia jego żony jest niepokojący.

Jolanta Kwaśniewska pokonała COVID-19. Teraz walczy z kolejną chorobą

Dziennikarze Faktu skontaktowali się z Aleksandrem Kwaśniewskim, by zapytać go o postępy w walce z koronawirusem. Były prezydent potwierdził, że oboje z żoną mają tę chorobę już za sobą. Wciąż mierzą się jednak z jej powikłaniami – u Jolanty Kwaśniewskiej lekarze zdiagnozowali niedawno zapalenie nerek.

- Żona nie miała gorączki, u niej hospitalizacja była dwudniowa. Ale teraz Jolę dopadło zapalenie nerek, które prawdopodobnie związane jest z przechorowanym już koronawirusem – powiedział zatroskany były prezydent.

Aleksander Kwaśniewski przyznał, że nie tylko jego żona zmaga się ze skutkami ubocznymi zakażenia. On sam od dłuższego czasu skarży się na męczący kaszel. Przypomnijmy, że o dusznościach były prezydent mówił jakiś czas temu dziennikarzom Super Expressu. Już wtedy wiedział, że COVID-19 nie odpuści im tak szybko.

Niemiecki dziennikarz nazwał Piotra Żyłę „klaunem”. Teraz się tłumaczyNiemiecki dziennikarz nazwał Piotra Żyłę „klaunem”. Teraz się tłumaczyCzytaj dalej

- Poprawia się, ale to długo idzie. Ciężko jest, bo to długotrwałe choróbsko. Jesteśmy świadomi, że skutki tej choroby będziemy odczuwać jeszcze bardzo długo. Ale myślimy, że najgorsze już za nami. Choć męczący kaszel wciąż nie pozwala normalnie funkcjonować, to przede wszystkim ustała gorączka – mówił w rozmowie dla SE.

Mimo upływu czasu kaszel wciąż dokucza byłemu prezydentowi. Dolegliwość jest częstym przypadkiem powikłania po koronawirusie. Lekarze stwierdzają ją między innymi u pacjentów, którzy byli hospitalizowani. Jak zdradził Aleksander Kwaśniewski, jego choroba zmusiła do tygodniowego pobytu w szpitalu.

- Przez dwa tygodnie miałem 39 stopni gorączki. Tydzień byłem w szpitalu. Otrzymywałem kroplówkę i tlen. Nikomu tego nie życzę. (…) Mamy nadzieję, że wszystko idzie w dobrą stronę, choć niestety rehabilitacja jeszcze potrwa – dodał w najnowszym wywiadzie.

Koronawirus u Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy zachorowali na COVID-19 początkiem lutego 2021 roku. Jako pierwszy pozytywny wynik testu otrzymał były prezydent. Informację potwierdziła wówczas dyrektor jego biura, Aleksandra Łaszewska.

- Z przykrością potwierdzam, że pan prezydent otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Ma podwyższoną temperaturą i męczący kaszel. Obecnie przebywa w izolacji i jest pod opieką lekarzy. Mamy nadzieję, że z każdym dniem będzie czuł się coraz lepiej – powiedziała.

KwaśniewscyJolanta i Aleksander Kwaśniewscy podczas drugiej tury wyborów prezydenckich 2020 (Źródło: Piotr Molecki/East News)

Kwaśniewscy2Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy (Źródło: Jan Bielecki/East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Jastrząb Post, Pomponik

Następny artykuł