Aleksander Kwaśniewski o COVID-19 Żródło: Jan Bielecki/East News

Aleksander Kwaśniewski o zarażeniu COVID-19. „Skutki tej choroby będziemy odczuwać jeszcze bardzo długo”

20 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Aleksander Kwaśniewski opowiedział o stanie swojego zdrowia. Były prezydent, który dwa tygodnie temu otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19, zapewnił, że czuje się już lepiej. Wciąż dokuczają mu jednak pewne objawy. Kwaśniewski zwrócił uwagę na męczący kaszel, który utrudnia mu codzienne funkcjonowanie.

  • Dwa tygodnie temu Aleksander Kwaśniewski otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa
  • COVID-19 zdiagnozowano także u jego żony, Jolanty Kwaśniewskiej
  • Choć była para prezydencka wraca powoli do zdrowia, cały czas zmaga się z uciążliwymi objawami

Dziś mijają dwa tygodnie, odkąd Aleksander Kwaśniewski dowiedział się o zakażeniu koronawirusem. Kilka dni później pozytywny wynik testu otrzymała także jego żona. Mimo upływu czasu była para prezydencka wciąż nie czuje się najlepiej.

Aleksander Kwaśniewski o przebiegu COVID-19

W pierwszym tygodniu lutego media obiegły niepokojące informacje na temat zdrowia Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich. Po kilkunastu dniach od otrzymania pozytywnych wyników testu były prezydent opowiedział o przebiegu choroby. Jak zaznaczył w rozmowie z Super Expressem, oboje z żoną czują się już nieco lepiej.

Do odzyskania stanu zdrowia sprzed choroby Aleksandrowi i Jolancie Kwaśniewskim jest jednak jeszcze daleko. Były prezydent zdradził, że COVID-19 postępuje u nich bardzo powoli, a męczące objawy wciąż utrudniają im codzienne funkcjonowanie. Wśród wszystkich symptomów polityk najbardziej skarży się na kaszel.

- Poprawia się, ale to długo idzie. Ciężko jest, bo to długotrwałe choróbsko. Jesteśmy świadomi, że skutki tej choroby będziemy odczuwać jeszcze bardzo długo. Ale myślimy, że najgorsze już za nami. Choć męczący kaszel wciąż nie pozwala normalnie funkcjonować, to przede wszystkim ustała gorączka – powiedział dziennikarzom SE.

Marcin Mroczek pokazał zdjęcie z podbitym okiem, fani wstrzymali oddech. Marcin Mroczek pokazał zdjęcie z podbitym okiem, fani wstrzymali oddech. "Na szczęście to tylko charakteryzacja"Czytaj dalej

Przypomnijmy, że Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy zostali zakażeni podczas pobytu w Szwajcarii. Były prezydent zachorował jako pierwszy. O stanie jego zdrowia poinformowała wówczas dyrektor biura byłego prezydenta, Aleksandra Łaszewska.

- Z przykrością potwierdzam, że pan prezydent otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Ma podwyższoną temperaturą i męczący kaszel. Obecnie przebywa w izolacji i jest pod opieką lekarzy. Mamy nadzieję, że z każdym dniem będzie czuł się coraz lepiej – przekazała.

Niedługo po wydaniu oświadczenia przez Aleksandrę Łaszewską głos w sprawie zakażenia koronawirusem zabrała także była pierwsza dama. Okazało się, że Jolanta Kwaśniewska także otrzymała wynik pozytywny. W rozmowie dla Super Expressu przyznała, że oboje z mężem na początku pomylili chorobę ze zwykłym przeziębieniem. Z czasem objawy zaczęły jednak narastać.

- Dopiero potem temperatura strasznie wzrosła i jednocześnie poczułam niemożliwe osłabienie. Miałam taką potrzebę położenia się do łóżka i odizolowania się – to jest moment, gdy poczuliśmy, że coś jest nie tak. I tak to jest w tej chorobie, chwilkę poczujemy się lepiej, temperatura spadnie, to człowiek wstaje, robi coś, by za chwilkę znów poczuć przybijające zmęczenie – mówiła Kwaśniewska.

KwaśniewscyAleksander i Jolanta Kwaśniewscy (Źródło: Jan Bielecki/East News)

Jolanta Kwaśniewska straciła przyjaciela

W trakcie choroby do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich dotarła kolejna przykra wiadomość. W nocy z poniedziałku na wtorek zmarł przyjaciel i współpracownik kobiety. Informację o jego śmierci była pierwsza dama przekazała na Facebooku.

- Dzisiejszej nocy odszedł mecenas Andrzej Kratiuk, wspaniały, dobry człowiek… Mecenas Andrzej Kratiuk związany był z naszą Fundacją od pierwszych dni istnienia. (...) Był naszym największym Przyjacielem i orędownikiem, który przez 25 lat nigdy nie zostawił nas w potrzebie (...) - napisała.

Dzisiejszej nocy odszedł mecenas Andrzej Kratiuk, wspaniały, dobry człowiek…. Mecenas Andrzej Kratiuk związany był z...

Opublikowany przez Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez Barier" Wtorek, 16 lutego 2021

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Pudelek, Facebook

Następny artykuł