Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Julia Nawalna dodała wpis po śmierci męża. To odpowiedź na jego ostatnie słowa
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.02.2024 19:27

Julia Nawalna dodała wpis po śmierci męża. To odpowiedź na jego ostatnie słowa

Julia Nawalna – pierwszy wpis po śmierci męża, fot. East News
Julia Nawalna – pierwszy wpis po śmierci męża, fot. East News

Julia Nawalna właśnie opublikowała pierwszy wpis po śmierci męża. Jej słowa poruszają do łez. A co dzieje się teraz z ciałem Aleksieja Nawalnego?

Co Julia Nawalna powiedziała po śmierci Aleksieja Nawalnego?

Julia Nawalna była w Monachium, kiedy dowiedziała się o śmierci męża. Miała przemawiać  na Konferencji Bezpieczeństwa. Tragiczny, nagły komunikat był zaskoczeniem dla wszystkich, bo opozycyjny polityk jeszcze niedawno czuł się dobrze. Żona Aleksieja bardzo nalegała, by wystąpić publicznie, choć wszyscy obecni zrozumieliby, gdyby zrezygnowała w takich okolicznościach.

Wszyscy słyszeliście te przerażające wiadomości. Myślałam o tym przez dłuższą chwilę. Czy powinnam stanąć tu przed wami, czy wrócić do swoich dzieci. Ale potem pomyślałam, co by zrobił Aleksiej na moim miejscu. Byłam pewna, że on stanąłby na ten scenie – ogłosiła Nawalna.

Wtedy jeszcze Julia sama nie wiedziała, czy wierzyć straszliwym doniesieniom władz Rosji. Teraz niestety jest już pewna, że lider rosyjskiej opozycji, od lat nagłaśniający nadużycia Kremla, nie żyje. Co dzieje się z jego ciałem? Szczegóły poniżej.

"Morderstwo", "koniec Rosji"... Śmierć Nawalnego na ustach całego świata. Reagują gwiazdy Aleksiej Nawalny nie żyje. Do sieci trafiło jego ostatnie nagranie. Wstrząsające

Jak zmarł Aleksiej Nawalny? Wątpliwości co do przyczyny śmierci

Aleksiej Nawalny zmarł 16 lutego w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze w Charp, znajdującej się za kołem podbiegunowym. Przeniesiono go tam w grudniu 2023. Informacje przekazane przez władze więzienia są skąpe. Opozycjonista podobno poczuł się źle po spacerze i stracił przytomność. Rzekomo wezwano karetkę pogotowia i reanimowano go przez pół godziny, na próżno.

Władze kolonii karnej przekazały, że przyczyną śmierci był oderwany zakrzep krwi. Jednak lekarz, który zajmował się Nawalnym od czasu 2020 roku i ratował go po otruciu nowiczokiem, podważa tę ekspertyzę. Ujawnił, że Nawalny nie był w grupie ryzyka zakrzepicy, a poza tym taką diagnozę można postawić dopiero po dokonaniu sekcji zwłok.

Magazyn „Nowa Gazeta. Europa” donosi teraz, że ciało Aleksieja Nawalnego znajduje się obecnie w kostnicy przy szpitalu w miejscowości Salechard w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym. Przewieziono je tam w piątek wieczorem. Sekcja zwłok nie została jeszcze przeprowadzona.

Tymczasem Julia Nawalna opublikowała właśnie pierwszy wpis od czasu, kiedy dowiedziała się, że jej ukochany mąż nie żyje. To jasna odpowiedź na jego ostatnie słowa, zdjęcia i szczegóły poniżej.

Julia Nawalna, nie żyje Aleksiej Nawalny, wpis po śmierci męża
Julia Nawalna na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, fot. KAI PFAFFENBACH/AFP/East News

Pierwszy wpis Julii Nawalnej po śmierci Aleksieja Nawalnego

Po śmierci Nawalnego wyszło na jaw, że Julia otrzymała ostatnią wiadomość od męża akurat w Walentynki, 14 lutego. Niestety okazało się, że były to jego ostatnie słowa, skierowane do żony. Magazyn „The Sun” poinformował, że opozycyjny polityk wyznał wtedy żonie miłość.

14 lutego na Instagramie Aleksieja (który obecnie prowadzony jest przez jego przedstawicieli) pojawił się też wpis dotyczący uczuć.

Kochanie, mamy wszystko jak w piosence: miasta między nami, światła pasa lotniskowego, niebieskie śnieżyce i tysiące kilometrów. Ale czuję, że jesteś blisko mnie z każdą sekundą, i kocham Cię coraz bardziej – napisano pod wspólnym zdjęciem małżonków.

Teraz Julia Nawalna odpowiedziała mężowi. Opublikowała niezwykle poruszającą fotografię. Na zdjęciu widzimy przytulonych Aleksieja i Julię, stojących pod parasolem. Polityk odwraca się i całuje czule żonę w czoło. Oboje stoją przed sceną, być może słuchają koncertu lub wystąpienia na demonstracji.

Kocham cię – napisała prosto, z bólem, Julia.

Choć post pojawił się zaledwie kilka godzin temu, już znajduje się pod nim niemal 20 tysięcy komentarzy. We wszystkich można znaleźć wyrazy współczucia i kondolencje.

Julia Nawalna, nie żyje Aleksiej Nawalny, wpis po śmierci męża
Aleksiej Nawalny z żoną Julią (po prawej) na demonstracji, fot. KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News
Julia Nawalna, nie żyje Aleksiej Nawalny, wpis po śmierci męża
Aleksiej Nawalny z żoną Julią i dziećmi, fot. VASILY MAXIMOV/AFP/East News
Julia Nawalna, nie żyje Aleksiej Nawalny, wpis po śmierci męża
Julia Nawalna w 2020 roku, fot. DIMITAR DILKOFF/AFP/East News
Julia Nawalna, nie żyje Aleksiej Nawalny, wpis po śmierci męża
Julia Nawalna w 2020 roku, pod szpitalem w Omsku, po otruciu Aleksieja Nawalnego, fot. DIMITAR DILKOFF/AFP/East News