Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kim są rodzice Luny? Ojciec to milioner. A mama?
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 27.04.2024 09:44

Kim są rodzice Luny? Ojciec to milioner. A mama?

Luna
fot. KAPiF/Instagram

Luna - pseudonim artystyczny młodej wokalistki jest od poniedziałku na ustach wszystkich polskich fanów Eurowizji. Dla wielu gwiazda, która będzie reprezentować nasz kraj w Malmö, wciąż pozostaje postacią dość nieznaną. Ujawniamy, kim są rodzice Luny.

Luna reprezentantką Polski na Eurowizji 2024

Eurowizja 2024, którą w tym roku gościć będzie szwedzkie Malmö, rozpocznie się już 7 maja i potrwa do soboty 11 maja, gdy zapadnie ostateczna decyzja co do zwycięzcy konkursu.

W poniedziałek ujawniono, kto reprezentować będzie podczas tego wyjątkowego muzycznego wydarzenia nasz kraj. Wybór jury padł na 24-letnią Lunę i jej piosenkę “The Tower”.

Młoda wokalistka pozostawiła w tyle m.in. Justynę Steczkowską, która przez wielu uznawana była za faworytkę tegorocznych preselekcji. W notowaniach jury wyprzedziła swoją starszą koleżankę jednym punktem.

Eurowizja 2024. Która była Justyna Steczkowska? Ujawniono wyniki preselekcji Doda stała murem za Steczkowską, a teraz komentuje wygraną Luny. Ma w tym niezły biznes

Kim jest Luna?

Piosenka “The Tower” Luny była jednym z ponad dwustu utworów, które zgłoszone zostały do polskich preselekcji Eurowizji 2024

W sieci nie brak wyrazów zaskoczenia, że zwycięstwo przypadło artystce cieszącej się znacznie mniejszą popularnością niż rywalizująca z nią w konkursie Justyna Steczkowska.

Kim jest zatem Luna? Aleksandrze Katarzynie Wielgomas, bo tak nazywa się Luna, muzyka towarzyszyła od dzieciństwa; mając 11 lat zaczęła śpiewać w dziecięcym chórze Artos przy Teatrze Wielkim w Warszawie. Sześć lat temu piosenkarka związała się z wytwórnią Kayax, która wydała jej pierwszy oficjalny utwór, “Na wzgórzach niepokoju”.

Wkrótce później artystka związała się z Unversal Music Polska. W 2021 r. wydała minialbum “Caught in the Night”, a rok później płytę “Nocne zmory”.

Kim są rodzice Luny?

O życiu prywatnym Luny wiadomo niewiele. W mediach społecznościowych gwiazda skupia się przede wszystkim na promowaniu swojej muzyki. Odnaleźć tam można jednak fotografie wykonane w dzieciństwie piosenkarki, na których zobaczyć możemy jej mamę. Widać wyraźnie, że to właśnie po niej wokalistka odziedziczyła nietuzinkową urodę.

Jak udało się ustalić Światu Gwiazd, ojciec artystki jest właścicielem firmy produkującej przetwory z warzyw i owoców – Dawtona. Jego przedsiębiorstwo zajmuje się również wytwarzaniem wybornego keczupu. To przedsiębiorstwo z wieloletnią tradycją, a ich produkty znajdziecie w wielu popularnych sieciach handlowych. 

Zapytana przez reporterkę Świata Gwiazd, jak reaguje na komentarze internautów, którzy sugerują, że – podobnie jak rok temu Blanka – miała “kupić sobie zwycięstwo w preselekcjach”, odpowiedziała:

Ja zgłosiłam swoją piosenkę na takich samych zasadach jak każdy, jak wszyscy. Jury, którego nie znałam, wybrało tę piosenkę. Jestem za to bardzo wdzięczna. Zawsze pojawiają się takie komentarze, że wytwórnia, że rodzina, że ktoś… Bardzo się cieszę, że ta piosenka się spodobała – wyznała nam.

Rodzice Luny z pewnością są dziś bardzo dumni ze swojej pociechy, której głosem będzie miała okazję zachwycić się już wkrótce cała Europa. Trzymacie kciuki za naszą reprezentantkę?

Luna z mamą
Luna z mamą, fot. instagram.com/musicofluna
Luna
Luna, fot. KAPiF
Tagi: LUNA Eurowizja