Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Krzysztof Ibisz przestrzega fanów przed oszustami. Wykorzystano jego wizerunek
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 13.06.2022 22:05

Krzysztof Ibisz przestrzega fanów przed oszustami. Wykorzystano jego wizerunek

Krzysztof Ibisz EA
fot.TRICOLORS/East News

W mediach nieoczekiwanie pojawiły się tragiczne informacje na temat Krzysztofa Ibisza. Zaniepokojeni fani powiadomili o całym zdarzeniu. Prezenter stanowczo zainterweniował na swoim oficjalnym profilu.

Życie osobiste gwiazd polskiego show-biznesu jest jednym z najbardziej rozchwytywanych tematów wśród ich wielbicieli. Internauci chcą znać najświeższe informacje, które pomogą im poznać ich największe tajemnice.

Nikt jednak nie spodziewał się wiadomości, które niedawno pojawiły się na temat Krzysztofa Ibisza. Informacja o jego tragicznej śmierci obiegła internet, a sam zainteresowany zabrał głos, by uspokoić fanów.

Krzysztof Ibisz komentuje fałszywe doniesienia o śmierci

Prezenter Polsatu od lat związany jest z mediami, które komentują przeróżne informacje na temat jego życia. Niedawno jednak w sieci pojawiła się informacja o rzekomym tragicznym wypadku samochodowym, w którym miał brać udział Krzysztof Ibisz.

Post zawierał śladowe informacje, zachęcając do kliknięcia linku, który miał zdradzać więcej szczegółów szkody komunikacyjnej. Jak się okazało, strona przekierowywała na fałszywą witrynę, z której korzystali oszuści do wyłudzania danych do kont użytkowników mediów społecznościowych.

Krzysztof Ibisz po odkryciu skandalu zabrał głos w tej sprawie oburzony śmiałością kłamców. We wpisie na Instagramie przestrzegał przed fake newsami, a także uspokoił swoich fanów, zapewniając, że jego zdrowiu nic nie zagraża.

UWAGA OSZUSTWO, NIE DAJ SIĘ ZŁAPAĆ "NA IBISZA". Nie klikajcie w podane tam linki. Poprowadzą Was na fałszywą stronę FB i poproszą o Wasze loginy. Jeśli je podacie przejmą Wasze konto. [...] Ja się czuję świetnie i dziękuję za troskę — napisał Krzysztof Ibisz.

Pod wpisem internauci współczuli użycia wizerunku gwiazdora w tak krzywdzący sposób. Dodatkowo czuli złość na szerzącą się w sieci zuchwałość oszustów.

Niektórzy to już nie mają żadnych granic, żeby takie oszustwa robić — napisano.

Co ludzie mają w głowach?! Oburzające — skarżyła się internautka.

Niektórzy ludzie to wstydu nie mają. Przykro mi z powodu tego, co się stało — komentowano

Krzysztof Ibisz nie jest jedyną ofiarą oszustów

Popularność gwiazd show-biznesu sprawia, że często stają się oni przynętą dla kreatywnych oszustów. Wystarczy silnie emocjonalne zdanie z użyciem nazwiska znanej osoby, by przeciętny internauta zatrzymał się na temacie. Gorzej, gdy bez zastanowienia kliknie link, który może okazać się pułapką.

O wykorzystaniu wizerunku niezgodnie z prawdą wiedzą m.in.: Doda i Maryla Rodowicz. Gwiazdy sceny muzycznej miały stać się twarzami promującymi środek na odchudzanie, jednak żadna z nich realnie nie znała wymienianych produktów. Artystki ostrzegły swoich fanów przed fałszywymi doniesieniami.

Krzysztof Ibisz
fot. instagram.com/krzysztof_ibisz_official/
Krzysztof Ibisz
fot.instagram.com/krzysztof_ibisz_official/
Krzysztof Ibisz
fot.instagram.com/krzysztof_ibisz_official/

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

1. Legendarna polska artystka walczy z ciężką chorobą. Nieoczekiwanie ujawniła całą prawdę

2. Gwiazda najpierw pozowała bez ubrań, teraz zachwyciła formą. Trudno uwierzyć, ile ma lat

3. Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków. Co czeka nas od 13 do 19 czerwca?

Zapraszamy na naszego Instagrama