Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Na pogrzeb Krzysztofa Respondka przyjdą tłumy fanów. Rodzina wystosowała dwie prośby. Znane są data i miejsce pochówku
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 24.12.2023 17:56

Na pogrzeb Krzysztofa Respondka przyjdą tłumy fanów. Rodzina wystosowała dwie prośby. Znane są data i miejsce pochówku

Pogrzeb Krzysztofa Respondka
Pogrzeb Krzysztofa Respondka

Pogrzeb Krzysztofa Respondka. Ogłoszono datę i miejsce pochówku. Rodzina wystosowała szczególną prośbę.

Śmierć Krzysztofa Respondka

Krzysztof Respondek zmarł w piątek 22 grudnia po południu, o czym w mediach społecznościowych poinformował jego przyjaciel i współpracownik Krzysztof Hanke, znany m.in. z występów w “Świętej wojnie”.

Odszedł mój przyjaciel, artysta kabaretu Rak Krzysztof Respondek. Nic więcej nie potrafię dodać - napisał w przejmującym poście.

Artysta zmarł wskutek zawału serca. W wywiadzie udzielonym serwisowi Plotek jego koleżanka Joanna Bartel wyjawiła, jak wyglądały ostatnie dni mężczyzny i co mogło przyczynić się do jego śmierci.

W karetce doszło do dramatycznych scen. Nowe, wstrząsające fakty ws. śmierci Krzysztofa Respondka Krzysztof Respondek był nie tylko aktorem. Zdał egzamin, by pracować w innym zawodzie

Co wiadomo na temat śmierci Krzysztofa Respondka?

Krzysztof Respondek wciąż występował wraz ze swoim kabaretem, choć w ostatnim czasie wyraźnie podupadł na zdrowiu. Na scenie dawał z siebie jednak wszystko. Niestety po jednym ze spektakli zachwiał się na nogach i upadł tracąc przytomność. Przewieziono go do szpitala.

Dwa dni temu grałam za niego zastępstwo i wiedziałam o całej sytuacji. Wszyscy byliśmy w nadziei, że on z tego wyjdzie. Ale jak występowaliśmy wtedy dla medyków, rozmawiałam z pewnym panem profesorem na jego temat i on mi powiedział tak: “Pani Joanno, tam nie ma nadziei. On nie uciągnie. Wy się łudzicie, ale tam nie ma nadziei” - opowiadała Joanna Bartel w rozmowie z Plotkiem.

Aktorka wyjawiła, że Krzysztof Respondek zmagał się z miażdżycą, a jak przekazał jej Krzysztof Hanke, w ostatnim czasie miał problemy z podnoszeniem przedmiotów.

Hanke mi też powiedział, że Krzysiu Respondek był jakiś taki szary na twarzy w ostatnich dniach. Ale tak, to nie pokazywał po sobie żadnych objawów i się nad sobą nie użalał. Pracował i uśmiechał się jak zawsze - wyjaśniła.

Wszyscy do końca byli jednak przekonani, że ostatecznie uda mu się wyjść ze szpitala. 

Dziś przekazano kolejne wieści w sprawie śmierci aktora. Dotyczą one pochówku.

Krzysztof Respondek – pogrzeb. Data i miejsce oraz prośba rodziny

Hanke zamieścił w mediach społecznościowych nekrolog, w którym poinformował, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Krzysztofa Respondka. 

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w kościele św. apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach dnia 30 grudnia 2023 r. godz. 10:30. Po mszy świętej odbędzie się przejście na cmentarz komunalny w Tarnowskich Górach. 

Rodzina poprosiła żałobników o nieskładanie kondolencji, a zamiast kwiatów przeznaczyć datek na Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych "Szansa na przyszłość", dla którego Krzysztofowi nie udało się już zagrać koncertu. Podano numer konta, który znajdziecie w poniższym wpisie Krzysztofa Hanke.

Krzysztof Respondek
Krzysztof Respondek z żoną, fot. KAPIF
Krzysztof Respondek
Krzysztof Respondek, fot. KAPIF
Krzysztof Respondek
Krzysztof Respondek, fot. KAPIF