Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Krzysztof Respondek nie żyje. Jego żonie i córkom pękło serce. Przed nimi przykre święta
Anna Lipska
Anna Lipska 22.12.2023 15:39

Krzysztof Respondek nie żyje. Jego żonie i córkom pękło serce. Przed nimi przykre święta

Kim jest Katarzyna Respondek?
Krzysztof Respondek nie żyje, fot. KAPIF

Krzysztof Respondek nie żyje. Miał zaledwie 54 lata. Nie ukrywał, że wiele zawdzięczał żonie. Kim jest Katarzyna Respondek?

Krzysztof Respondek nie ż?yje

Krzysztof Respondek nie żyje. Zmarł w wieku 54 lat. Informację o śmierci aktora, wokalisty i satyryka przekazał w mediach społecznościowych jego kolega Krzysztof Hanke oraz Teatr alternatywny BELFEgoR.

Odszedł mój Przyjaciel, artysta kabaretu Rak Krzysztof Respondek. Nic więcej nie potrafię dodać" - napisał Krzysztof Hanke na Facebooku.

Informację o śmierci artysty przekazał na Facebooku także Teatr alternatywny BELFEgoR z Tychów. 

Dzisiaj odszedł Krzysztof Respondek, znany i kochany artysta kabaretowy, Ślonzok z kabaretu RAK. Jeszcze 10.12 razem z nami na spektaklu i z jego odwiecznym przyjacielem Krzysztofem Hanke - czytamy we wpisie.

Dominika Tajner dopiero co zmagała się z nowotworem, właśnie poinformowano o kolejnej chorobie. Walka trwała 2 miesiące Anna z "Rolnika" zaskoczyła przed świętami: "Wstrzymujemy adopcję". Dramatyczny komunikat

Przyczyny śmierci Krzysztofa Respondka

Jakiś czas po informacji o śmierci Krzysztofa Respondka, Hanke w rozmowie z portalem slazag.pl przekazał przyczynę śmierci kolegi ze sceny. -

Zawał serca. Zupełnie niespodziewanie. Trzy dni temu graliśmy razem imprezę. Był w pełni sił, żartował jak zawsze, normalny Krzysiek. I zawał, w nocy. Przewieźli go do szpitala do Zabrza. Trzy dni walczyli o jego życie. Zmarł dziś o 12:52 - powiedział.

W żałobie jest nie tylko polski show-biznes, ale przede wszystkim najbliżsi satyryka…

Krzysztof Respondek wiele zawdzięczał ukochanej żone

Krzysztof Respondek urodził się 17 lipca 1969 r. Jego ojciec pracował na kolei, a matka w hucie. W latach 90. był aktorem Teatru Rozrywki w Chorzowie, ale popularność przyniosło mu przede wszystkim występowanie w kabarecie Rak. 

Żoną Respondka była Katarzyna, która z zawodu jest nauczycielką. Krzysztof w rozmowie z "Twoim Imperium" mówił, że wiele jej zawdzięcza:

Żona jest takim moim osobistym menadżerem. Ona mi doradza, czy przyjąć rolę. Ona namówiła mnie też do udziału w programie "Jak oni śpiewają" i przyjęcia roli w serialu "Naznaczony". I były to strzały w dziesiątkę.

Przypomnijmy, że w 2008 r. aktor zwyciężył w finale trzeciej edycji "Jak oni śpiewają", a rok później został laureatem edycji programu “all stars”. W serialu "Naznaczony" z 2009 r. zagrał jedną z głównych ról i głęboko zapadł w pamięć widzów.

Krzysztof Respondek o żonie mówił też w innym wywiadzie:

Cały czas toczę walkę z żoną o moją hodowlę ptaków. Żona zachowuje się jak jastrząb (śmiech). Najchętniej przepędziłaby je do ciepłych krajów. Wmawia mi, że to dobre hobby na emeryturę. Doradza mi też, czy przyjąć rolę. Każdy ma taki wewnętrzny głos, który mu podpowiada. Jedni twierdzą, że to Anioł Stróż, inni, że szatan, a ja wiem, że to głos mojej żony. Wiele jej zawdzięczam. Bez jej pomocy nie dałbym sobie rady, nawet tekstu uczy się ze mną. Tylko patrzeć, jak wskoczy na moje miejsce. [...] Rozłąka cementuje nasz związek. Kiedy po tygodniu nieobecności wracam do domu, na nowo muszę podrywać Kasię" — mówił dla "Super Expressu" w 2008 r.

Respondkowie mieli dwie córki: Antoninę urodzoną w 1993 roku i młodszą o dziewięć lat Florentynę. To właśnie żona i dzieci Krzysztofa Respondka przezywają teraz najcięższe chwile. Przesyłamy kondolencje.

Krzysztof Respondek z żoną i córkami, fot. KAPIF
Krzysztof Respondek z żoną i córkami, fot. KAPIF
Krzysztof Respondek z żoną, fot. KAPIF
Krzysztof Respondek z żoną, fot. KAPIF
Krzysztof Respondek z żoną, fot. KAPIF
Krzysztof Respondek z żoną, fot. KAPIF
Krzysztof Respondek z żoną, fot. AKPA
Krzysztof Respondek z żoną, fot. AKPA
 Krzysztof Respondek
Krzysztof Respondek, fot. KAPIF
Krzysztof Respondek
Krzysztof Respondek, fot. KAPIF