Swiatgwiazd.pl
Krzysztof Ziemiec

Kadr z programu "Wiadomości"; screen youtube.com/KT1 TV

Krzysztof Ziemiec nie wróci do "Wiadomości". Nie potrafi zapomnieć o hejcie, jaki go dotknął

29 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Wiemy, dlaczego Krzysztof Ziemiec nie zamierza wracać do prowadzenia serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej „Wiadomości”. Przed laty na dziennikarza spadła fala nienawiści ze strony rodaków. Miał z tym związek fakt, iż jako jeden z nielicznych pracowników TVP Krzysztof Ziemiec nie został zwolniony ze stacji po objęciu przez Jacka Kurskiego stanowiska prezesa.

  • Rodzinę Krzysztofa Ziemca spotkało niegdyś duże nieszczęście

  • Były prowadzący „Wiadomości” został ciężko ranny

  • Gdy dziennikarz wrócił do zdrowia, szybko rozkręcił karierę w TVP

  • Niedługo po tym na Krzysztofa Ziemca spadła fala nienawiści

Krzysztof Ziemiec od lat współpracuje z telewizją TVP. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych polskich dziennikarzy. Dużą rozpoznawalność przyniosło mu między innymi prowadzenie głównego serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej „Wiadomości”. W 2019 roku Krzysztof Ziemiec zniknął jednak z programu.

Nieszczęście w rodzinie Krzystofa Ziemca

Krzysztof Ziemiec był niegdyś prezenterem „Wiadomości” i „Panoramy”. Prowadził również programy takie jak „Niepokonani”, „Mam inne zdanie” czy „Prawdę mówiąc”. Kariera dziennikarza paradoksalnie rozkręciła się po tym, jak jego rodzinę spotkało coś strasznego.

W 2008 roku Krzysztof Ziemiec naraził zdrowie i życie, by wyprowadzić z trawionego ogniem mieszkania małżonkę i trójkę dzieci. Po tym wydarzeniu dziennikarz wymagał rehabilitacji i długiej hospitalizacji. Do prowadzenia „Wiadomości” Krzysztof Ziemiec wrócił dopiero po roku przerwy.

Jak relacjonował przed laty, podczas długiego procesu dochodzenia do siebie nierzadko ogarniała go bezsilność. Krzysztof Ziemiec mierzył się również z niewyobrażalnym bólem. Pragnął jednak wyzdrowieć, do czego motywowała go najbliższa rodzina.

Agnieszka Dygant

Agnieszka Dygant pokazała syna. Burza loków 11-latka zwraca uwagę

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego dziennikarz nie zamierza wrócić do „Wiadomości”?

Właśnie po tym nieszczęśliwym wydarzeniu kariera Krzysztofa Ziemca wyraźnie się rozkręciła. Zaczęło się to zmieniać dopiero w 2016 roku, gdy stanowisko prezesa Telewizji Polskiej otrzymał Jacek Kurski. Dzisiejszy prezes TVP od razu zwolnił wielu kolegów i koleżanek Krzysztofa Ziemca.

Pracę przy programie „Wiadomości” musieli wówczas zakończyć między innymi Beata Tadla (o tym, co słychać o dziennikarki, można przeczytać >tutaj<) czy Piotr Kraśko. Krzysztof Ziemiec należał do nielicznych, którzy kontynuowali projekt. Z tego powodu media społecznościowe dziennikarza zalała fala nienawistnych komentarzy. Ze strony internautów padały liczne oskarżenia o to, że postanowił „się sprzedać”.

Tymczasem Krzysztof Ziemiec wyjaśniał w wywiadach, dlaczego podjął decyzję o pozostaniu w TVP. Jak przekazywał, nie chciał przechodzić jeszcze na emeryturę; w grę nie wchodziła również życiowa rewolucja.

- Mam już swoje lata i trudno byłoby zaczynać wszystko od nowa. Jestem za młody, żeby zupełnie zrezygnować z pracy i pójść na emeryturę, której zresztą, jak wielu dziennikarzy, mieć nie będę. I za stary, żeby zmienić swoje życie. Ciągnę więc swój wózek pod górę. Jak umiem - tłumaczył dziennikarz.

Wypowiedź dziennikarza dodatkowo rozjuszyła wielu internautów. Pod adresem jego rodziny zaczęto kierować pogróżki, Krzysztof Ziemiec miał dostawać nawet życzenia śmierci. Po tym postanowił zniknąć z programu „Wiadomości”. Właśnie z powodu tamtych wydarzeń nie zamierza wracać do ekipy tego serwisu informacyjnego.Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Pomponik

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >