Książę William odniósł się do wywiadu brata Żródło: Beretta/Sims / Rex Features/EAST NEWS

Książę William odniósł się do wywiadu brata

11 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Książę William odniósł się do głośnego wywiadu, którego w poniedziałek udzielili książę Harry i Meghan Markle. Krótkim komentarzem sprostował doniesienia o rasizmie, którego Suxessowie mieli doświadczyć w Pałacu Buckingham. Przyznał też, że zamierza porozmawiać o tym ze swoim bratem.

  • Wywiad księcia Harry'ego i Meghan Markle postawił Pałac Buckingham w złym świetle
  • Suxessowie opowiedzieli między innymi o rasizmie w rodzinie królewskiej
  • Słowa brata i jego żony oburzyły księcia Williama
  • Do mediów trafił jego dosadny komentarz

Wywiad dla Oprah Winfrey wyraźnie oburzył księcia Williama, który przerwał milczenie i zdecydował się na krótki komentarz. Brat księcia Harry'ego odniósł się do słów o rasizmie. To jeden z najmocniejszych wątków, który poruszyli Suxessowie podczas poniedziałkowej rozmowy.

Książę William zaprzecza doniesieniom o rasizmie

Poniedziałkowy wywiad Meghan i Harry'ego obnażył wiele wad rodziny królewskiej, o których dotychczas nikt nie miał pojęcia. Księżna Sussexu wspomniała między innymi o myślach samobójczych oraz o sytuacji, w której Kate doprowadziła ją do płaczu. Mąż Meghan skomentował natomiast temat rasizmu w pałacu. Nie chciał jednak wdawać się w szczegóły.

Jak wynika z udzielonego wywiadu, tuż przed narodzinami pierwszego syna Meghan i Harry'ego, małżeństwo zostało postawione przed nietypowym pytaniem. Jeden z członków rodziny królewskiej, którego tożsamości Sussexowie nie chcieli zdradzić, miał zapytać ich, jak ciemna będzie skóra Archiego.

- To rozmowa, którą nigdy się nie podzielę. Była bardzo niezręczna, a ja byłem zszokowany. Nie czułbym się komfortowo, gdybym powiedział, z kim rozmawiałem na ten temat – powiedział krótko książę Harry.

Kim jest narzeczona Rafała Brzozowskiego?Kim jest narzeczona Rafała Brzozowskiego?Czytaj dalej

Wypowiedź wnuka Elżbiety II o rasizmie obiegła cały świat. Choć tak naprawdę nie padły w niej żadne szczegółowe informacje, według księcia Williama jego brat i tak powiedział zbyt wiele. Jak stwierdził w rozmowie z reporterem Sky News, w Pałacu Buckingham nikt nigdy nie przejawiał objawów rasizmu.

- Zdecydowanie nie jesteśmy rasistowską rodziną – powiedział, po czym zapewnił, że podejmie rozmowę ze swoim bratem.

Oficjalne oświadczenie Pałacu Buckingham

Komentarz księcia Williama nie był jedyną reakcją, na którą zdecydowali się członkowie rodziny królewskiej. Po poniedziałkowym wywiadzie dla Oprah Winfrey w prasie szybko pojawiło się oficjalne oświadczenie Pałacu Buckingham w sprawie słów Meghan i Harry'ego. Treść notatki została osobiście zatwierdzona przez królową Elżbietę II.

- Poruszane kwestie, szczególnie kwestia rasy, są niepokojące. Chociaż niektóre wspomnienia dotyczące przebiegu wypadków mogą się różnić, sprawa traktowana jest bardzo poważnie i będzie załatwiana prywatnie – napisano w oświadczeniu.

Według ustaleń brytyjskich mediów, na które powołuje się portal plotek.pl, w Pałacu Buckingham ma zostać wszczęte wewnętrzne śledztwo. Królowa Elżbieta II miała zgłosić całkowitą chęć uczestniczenia w jego postępach.

Meghan i Harry - wywiadKadr z wywiadu Meghan i Harry'ego (Źródło: tvn24.pl)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plotek

Następny artykuł