Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Lista zakazów w Katarze dotyczy także partnerek polskich piłkarzy. Czego nie może robić Ania Lewandowska?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.11.2022 09:17

Lista zakazów w Katarze dotyczy także partnerek polskich piłkarzy. Czego nie może robić Ania Lewandowska?

Katar EA
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; instagram.com/annalewandowska

Katar, gdzie w tym roku odbywa się mundial, znajduje się na Półwyspie Arabskim. Panuje tam wahabizm, czyli wyjątkowo surowa interpretacja islamu. W związku z tym w państwie panuje szereg bardzo poważnych zakazów i nakazów, dotyczących wyglądu i zachowania kobiet. Na co powinny uważać wszystkie WAGs, przyjeżdżające by kibicować mężom?

Tegoroczny mundial upływa pod znakiem licznych kontrowersji. Na świecie dużo mówi się o łamaniu praw człowieka: konstytucjonalnej homofobii i śmierci robotników, którzy pracowali przy infrastrukturze sportowej w skandalicznych warunkach.

Katar 2022: zakazy dotyczące kobiet

Organizacja mundialu właśnie w tym państwie od samego początku budziła wiele kontrowersji i protestów. Teraz wiele gwiazd światowego formatu, a nawet głowy państwa, jak książę William, zbojkotowali wydarzenie i nie pojawili się na nim, by nie firmować twarzą imprezy, która wywołuje tyle negatywnych komentarzy.

Swój głos zabrały też polskie gwiazdy, które nie przebierały w słowach, komentując organizację mistrzostw w państwie, którego zasady uderzają w prawa człowieka. Osoby homoseksualne muszą się tam ukrywać, a kobiety obowiązuje wiele zakazów.

Żony piłkarzy często podróżują ze swoimi partnerami, by im kibicować. W tym roku zrobiła to na przykład Anna Lewandowska oraz kilka partnerek zawodników drużyny angielskiej. Do stolicy państwa zjechało się też wiele kibicek. Wszystkie one muszą uważać, by nie złamać zasad, obowiązujących w Katarze.

Czego kobietom nie wolno w Katarze?

Główne zasady dotyczą ubioru. Kobiety przybywające na mistrzostwa nie muszą na szczęście nosić długiej, czarnej szaty zwanej abai, jednak powinny dbać o "niewyzywający" strój: zakryte ramiona i dekolt oraz spódnice czy spodnie długości minimum do kolan. Stroje kąpielowe wolno nosić tylko na hotelowych basenach i plażach.

Nie wolno też publicznie okazywać sobie uczuć. Szczególny niepokój mogą więc budzić zdjęcia WAGs, które przytulają czy też całują swoich partnerów. Kobiety nie powinny też publicznie tańczyć, śpiewać, krzyczeć czy przeklinać, innymi słowy zachowywać się "niemoralnie".

Za złamanie tych zasad może grozić wysoka grzywna lub nawet pobyt w areszcie. Warto wspomnieć, że wszystkie te nakazy i zakazy obowiązują też na trybunach. Każdy ze stadionów ma aż 15 tysięcy kamer, a ochrona będzie pilnie obserwować, czy wszyscy stosują się do wytycznych.

Zobacz zdjęcia:

Katar EA
Anna Lewandowska, fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Anna Lewandowska
Anna Lewandowska, fot. instagram.com/annalewandowska
Anna Lewandowska
Anna Lewandowska, fot. instagram.com/annalewandowska

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd

  2. Doda po raz pierwszy pokazała swojego nowego partnera. Znają go fani Doroty Gardias

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Interia, Daily Mail