Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Luna zalała się łzami na wizji. Wszystko pokazano na antenie
Karolina Kurek
Karolina Kurek 09.05.2024 07:59

Luna zalała się łzami na wizji. Wszystko pokazano na antenie

Luna
fot. KAPiF

Luna nie zakwalifikowała się do finału Eurowizji 2024. W sieci pojawiło się nagranie, na którym można zobaczyć emocjonalną reakcję piosenkarki. Na szczęście mogła liczyć na wsparcie. Szczegóły. 

Luna reprezentantką Polski na Eurowizji

W tym roku wybór reprezentanta Polski na 68. Konkurs Piosenki Eurowizji wzbudzał wiele emocji. Do preselekcji zgłosiło się ponad 200 osób, a  wśród nich takie gwiazdy polskiej sceny muzycznej jak Edyta Górniak, Kayah, Daria Marx, czy Justyna Steczkowska. Szczególnie głośno było na temat kandydatury ostatniej z wokalistek. 

Artystka, która miała okazję reprezentować nasz kraj w 1995 roku, tym razem zgłosiła się z utworem “WITCH-ER Tarohoro”, który telewidzowie mieli okazję usłyszeć na żywo podczas Sylwestra w Zakopanem, emitowanego przez Telewizję Polską. Jednak komisja najwięcej punktów przyznała innej osobie. Pierwszej miejsce w preselekcjach, by być przedstawicielką Polski w Malmo, zdobyła piosenkarka o pseudonimie Luna, której prawdziwe nazwisko brzmi Aleksandra Wielgomas. Młoda artystka zwyciężyła i to ona wraz z utworem “The Tower” została wybrana, by na początku maja udać się do Szwecji na 68. Konkurs Piosenki Eurowizji. 

Nagrali Lunę z ukrycia po przegranej. Wyszły na jaw ciekawe fakty Tak Luna miała potraktować dziennikarzy po ogłoszeniu werdyktu

Luna na Eurowizji 2024

We wtorek 7 maja odbył się pierwszy półfinał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. Polacy z niecierpliwością czekali na moment, w którym nasza reprezentantka wystąpi na scenie. Luna wystąpiła jako szósta w kolejności. Od pierwszych chwil jej scenografia i ubiór robiły ogromne wrażenie.  Wokalistka zaprezentowała się w barwach narodowych Polski i wykonała utwór “The Tower”. Nie da się ukryć, że piosenkarka miała niezwykle silną konkurencję. Przedstawiciele innych państw również zadbali o robiące wrażenie efekty specjalne oraz zachwycili publiczność głosem. 

Naszej rodaczce nie udało się zdobyć wystarczającej przychylności widzów, którzy swoje głosy oddali w większości na innych uczestników. Ostatecznie Luna nie zakwalifikowała się do finału Eurowizji 2024. Wokalistka zaraz po zakończeniu wydarzenia udała się wraz ze swoją ekipą do hotelu, a potem nie uczestniczyła w konferencji prasowej, która była zarezerwowana wyłącznie dla państw, które wywalczyły awans do finału. Można się było tylko domyślać, że Luna jest przybita wynikami

Na platformie TikTok zamieszczono materiał wideo, gdzie można zobaczyć pierwszą reakcję Luny na wiadomość, że nie przeszła dalej w konkursie. 

Emocjonalna rekacja Luny po ogłoszeniu wyników Eurowizji

W sieci pojawiło się nagranie, na którym w tle można dostrzec Lunę. Materiał przedstawia prowadzące, które przechodzą do zakończenia pierwszego półfinału Eurowizji 2024. Jednak przed detektywami z Tik Toka nic się nie ukryje. Użytkownicy szybko dostrzegli, iż za paniami widać Lunę i członków jej ekipy

Wokalistka pozwoliła sobie na emocjonalną reakcję po ogłoszeniu wyników. Polały się łzy. Internauci nie kryją współczucia.
 

  • Biedna, zasługiwałaś na wyżej
  • Biedna Luna, zasługiwała chociaż na finał, bo były gorsze
     - czytamy w komentarzach pod tiktokiem.

Z kolei na innym nagraniu można jeszcze zobaczyć, że reprezentantka Polski mogła liczyć na wsparcie w tej niełatwej dla niej sytuacji. Pocieszała ją osoba reprezentująca Irlandię, czyli Bambie Thug, co choć na chwilę poprawiło Lunie humor.

Co wy na to?

@martynabiegun123

Co o tym sądzicie? Czy Polska jeszcze zajmie kiedyś wysokie miejsce?

♬ dźwięk oryginalny - martynka💘
Luna, fot. KAPiF
Luna, fot. KAPiF
Luna, fot. KAPiF
Luna, fot. KAPiF