Swiatgwiazd.pl > Newsy > Maciej Kurzajewski wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Przygotowuje się do ważnego wydarzenia
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 03.11.2022 15:46

Maciej Kurzajewski wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Przygotowuje się do ważnego wydarzenia

Maciej Kurzajewski EA
fot.TRICOLORS/East News

Maciej Kurzajewski oprócz kariery medialnej jest również wielkim pasjonatem sportu, przede wszystkim biegów. To właśnie zamiłowanie do tej dyscypliny skłoniło go do zagranicznej podróży. Przed dziennikarzem ogromne wyzwanie, do którego solidnie trenuje.

Prezenter "Pytanie na śniadanie" niedawno opuścił program i bliskich, by spełnić marzenie. Już niedługo w Nowym Jorku dojdzie do sportowego wydarzenia, na które dziennikarz przygotowywał się od bardzo dawna. W mediach społecznościowych relacjonuje kulisy pobytu w Stanach Zjednoczonych.

Maciej Kurzajewski wystartuje w słynnym maratonie

Bieganie jest jedną z największych pasji w życiu dziennikarza TVP. W mediach społecznościowych często pokazuje obserwatorom, z jakimi trasami mierzy się w wolnym czasie. Polskie ścieżki przestały mu jednak wystarczać i prezenter postanowił podbić Stany Zjednoczone.

Nowojorski maraton rusza 6 listopada jednak Maciej Kurzajewski nie zamierzał tracić czasu. Na pewien czas porzucił obowiązki zawodowe w "Pytaniu na śniadanie" oraz opuścił obecną partnerkę, Kasię Cichopek, by wyjechać do USA.

Na swoim profilu niedawno udostępnił podsumowanie jednej z tras, które przebył na Manhattanie. W otoczeniu wysokich wieżowców i słynnego Central Parku z pewnością kolejne kilometry nie sprawiały mu większej trudności.

Maciej Kurzajewski kilka razy podbijał Nowy Jork

Dziennikarz już ośmiokrotnie zmierzył się z dystansem, jednak tym razem do maratonu powrócił dopiero po czterech latach. Każdy udział w sportowym wydarzeniu dokumentowany był w jego mediach społecznościowych.

Podczas maratonu w 2017 roku w biegu na ponad 40 kilometrów towarzyszył mu starszy syn, Franciszek. Rok później obaj chłopcy czekali na niego na końcowej mecie.

To był mój ósmy @nycmarathon, a cieszył jak pierwszy! Znowu było rewelacyjnie! Kocham to miasto, kibiców i szaleństwo pięćdziesięciu tysięcy biegaczy! Wspaniałe jesienne słońce, cudowny klimat i najważniejsze — moi Synowie czekający na mecie! Życie jest piękne — pisał podczas ostatniego udziału.

Biorąc pod uwagę aktualne relacje Macieja Kurzajewskiego w mediach społecznościowych, dziennikarz do Stanów Zjednoczonych tym razem wybrał się sam. Mamy nadzieję, że atmosfera i energia innych uczestników będzie dla niego wystarczającym wsparciem podczas długiego biegu.

Zobacz zdjęcia:

Maciej Kurzajewski
Fragment relacji na Instagramie (instagram.com/maciejkurzajewski/)

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd

  2. Jest jedyną osobą w rodzinie królewskiej, której imię jest hołdem dla królowej. Elżbieta II nie doczekała jej pierwszych kroków

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].