Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie żyje Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz. Uwielbiana aktorka przegrała walkę z rakiem
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 21.02.2024 12:41

Nie żyje Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz. Uwielbiana aktorka przegrała walkę z rakiem

Magdalena Cwen Hanuszkiewicz nie żyje
Magdalena Cwen Hanuszkiewicz nie żyje

Magdalena Cwen Hanuszkiewicz nie żyje. Co było przyczyną śmierci czwartej żony Adama Hanuszkiewicza i gwiazdy najpopularniejszych seriali?

Kim była Magdalena Cwen Hanuszkiewicz?

Zmarła Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz. Aktorka była czwartą żoną Adama Hanuszkiewicza. Parę dzieliło 30 lat. Byli małżeństwem w latach 1990–2011, czyli do śmierci reżysera. 

Czerpał ze mnie siłę. W ostatnich miesiącach życia często przyciągał mnie do siebie, przytulał i mówił: "Pamiętaj, że cię bardzo kocham, pamiętaj, że cię bardzo kochałem". Odpowiadałam: "Ja też". Ale rzadko używaliśmy wielkich słów – mówiła w “Vivie!".

Magdalena Krystyna Cwen-Hanuszkiewicz swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła po ukończeniu studiów na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej im. Leona Schillera w Łodzi w 1976 roku.

Zagrała w takich produkcjach jak "Barwy szczęścia" czy "Na Wspólnej" TVN. W "Klanie" wcieliła się w rolę Lidii – żona profesora Maksymiliana Boguckiego.

Magdalena Cwen Hanuszkiewicz z mężem, fot. AKPA
Magdalena Cwen Hanuszkiewicz z mężem, fot. AKPA
Ostatnie słowa Nawalnego do żony. To, co wyznał przed śmiercią, łamie serce Nie żyje gwiazda "Akademii pana Kleksa" i "Klanu". Fani kultowych produkcji w żałobie

Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz nie żyje

Urodzona 14 maja 1954 roku w Piotrkowie Trybunalskim zmarła 21 lutego po ciężkiej walce z chorobą. Wiadomość o jej śmierci trafiła do mediów społecznościowych zaledwie kilkanaście minut od zgonu. 

Po roku bohaterskiej walki z rakiem odeszła dziś (21.02.2024) o godz. 9.04 Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz – napisał na Facebooku Andrzej Golimont, działacz społeczny i polityk.

Pogrzeb Magdaleny Cwen-Hanuszkiewicz

Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz zostanie pochowana w w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Spocznie w grobie męża. Daty pogrzebu na razie nie ujawniono.

Magdalena Cwen Hanuszkiewicz nie żyje, fot. AKPA
Magdalena Cwen Hanuszkiewicz nie żyje, fot. AKPA
Magdalena Cwen Hanuszkiewicz nie żyje
Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz nie żyje, fot. AKPA
KAPIF_1000pix_K202174F.jpg
Nie żyje czwarta żona Adama Hanuszkiewicza, fot. KAPiF
KAPIF_1000pix_K210005F.jpg
Magdalena Cwenówna miała 69 lat, fot. KAPiF
KAPIF_1000pix_K334519F.jpg
Nie żyje wdowa po Adamie Hanuszkiewiczu, fot. KAPiF