Swiatgwiazd.pl
Miesiąc po śmierci księcia Filipa ujawniono przyczynę zgonu. Jego stan stopniowo się pogarszał

SplashNews.com/East News

Miesiąc po śmierci księcia Filipa ujawniono przyczynę zgonu. Jego stan stopniowo się pogarszał

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

9 maja minie miesiąc odkąd Książę Filip zamknął oczy na wieki. Od tamtej pory nieznana była oficjalna przyczyna śmierci małżonka królowej Elżbiety II. Tymczasem zagraniczny magazyn "Hello" podał, że w akcie zgonu księcia Edynburga widnieje zapis, iż zmarł z powodu podeszłego wieku.

  • 9 maja minie miesiąc od śmierci Księcia Filipa

  • Do sieci wypłynęła oficjalna przyczyna śmierci męża królowej Elżbiety II

  • Książę Edynburga miał umrzeć ze starości

Wieść o śmierci Księcia Filipa wstrząsnęła całym światem. Przez niespełna miesiąc oczekiwano na informację, co wpłynęło na taki przebieg spraw. Wszystko wydaje się już jasne.

Przyczyna śmierci Księcia Filipa

Na ponad miesiąc przed swoją śmiercią Książę Filip trafił do szpitala, a Brytyjczycy wstrzymali oddech. Ich pierwszym podejrzeniem był koronawirus, jednak po czasie do mediów trafiła informacja, że małżonek królowej Elżbiety II wymaga operacji serca, którą przeszedł.

Po upływie kilkunastu dni otrzymał wypis i mógł udać się do Pałacu Buckingham, by odpoczywać, skąd, co chwila napływały do mediów informacje na temat jego stanu zdrowia. W pewnym momencie postanowił poprosić swoją małżonkę o wybaczenie grzechów z przeszłości.

Ostatecznie 9 kwietnia rodzina królewska podała informację za pośrednictwem Instagrama, że 99-letni książę zmarł, nie podając oficjalnej przyczyny śmierci. Jednak niespełna miesiąc po tej wielkiej tragedii do mediów wypłynęła wiadomość, co miało wpłynąć na tę stratę.

Brytyjski magazyn "Hello", specjalizujący się informacjami z rodziny królewskiej, ale także świata celebrytów i różnych historii podał informację, że w akcie zgonu księcia Filipa widnieje zapis, iż odszedł z powodu podeszłego wieku.

- „Starość” to termin przyjęty jeśli pacjent ma ponad 80 lat, a lekarz podpisujący zaświadczenie „opiekował się osobiście zmarłym przez długi czas i obserwował stopniowe pogarszanie się stanu zdrowia”. Zgodnie z tymi wytycznymi wypełnia się akty zgonu w Anglii i Walii - napisano w magazynie.

W mediach społecznościowych w dalszym ciągu można dostrzec na bieżąco publikowane wpisy, w których fani rodziny królewskiej wyrażają swoje ubolewanie z powodu śmierci księcia Filipa, który w czerwcu br. obchodziłby swoje 100. urodziny.

Emerytura księcia Filipa

Książę Filip pobrał się z królową Elżbietą II 20 listopada 1947 roku i od tamtej pory piastował urząd księcia Edyburga, co oczywiście nie należało do jego jedynych obowiązków w królewskim grodzie.

Na kilka lat przed swoją śmiercią zdecydował się odejść na zasłużoną emeryturę i zamieszkać w jednej ze swoich wiejskich posiadłości, gdzie przebywał do momentu pogorszenia swojego stanu zdrowia.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Lekarz nie pozostawił Annie Dymnej wątpliwości, ale aktorka odmówiła pomocy

  • Taniec z gwiazdami: Dramatyczne wyznanie gwiazdy, dotknęła ją śmiertelna choroba

  • Fenomenalne wieści od Sławomira i Kajry. Niespodziankę długo trzymali w tajemnicy

Źródło: jastrzabpost.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >