Swiatgwiazd.pl
Krzysztof Krawczyk pogrzeb

Piotr Molecki/East News

Miesiąc temu odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Jak dziś wygląda jego grób?

4 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Krzysztof Krawczyk został pochowany 10 kwietnia w Grotnikach. Za kilka dni minie miesiąc od uroczystości pogrzebowych legendarnego artysty. Przez cały ten czas fani piosenkarza tłumnie przybywali na cmentarz, by złożyć zmarłemu wokaliście hołd. Osoby, kt&

  • Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się dnia 10 kwietnia 2021 roku

  • Ciało artysty spoczęło wówczas na cmentarzu w Grotnikach

  • Dziś przy miejscu pochówku piosenkarza widnieją liczne pozostawione przez fanów znicze i symboliczne pamiątki

  • Grób ukochanego regularnie odwiedza również Ewa Krawczyk

Śmierć Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła polskim show-biznesem. Artysta odszedł w Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia parę dni po powrocie do domu ze szpitala - był hospitalizowany z powodu zakażenia nowym koronawirusem SARS-CoV-2. Stan jego zdrowia pogorszył się niespodziewanie. O wszystkim informował za pośrednictwem mediów społecznościowych wieloletni menadżer wokalisty, Andrzej Kosmala. To on odpowiadał również za organizację pogrzebu Krzysztofa Krawczyka.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

Uroczystości pogrzebowe poświęcone zmarłemu Krzysztofowi Krawczykowi odbyły się dnia 10 kwietnia. Podczas mszy świętej do osób zgromadzonych w świątyni przemawiał między innymi wieloletni menadżer Krzysztofa Krawczyka, Andrzej Kosmala.

Menadżer zabrał głos również w imieniu Ewy Krawczyk, która z oczywistych względów nie była w stanie zwrócić się do żałobników osobiście. Andrzej Kosmala podkreślał, że Krzysztof Krawczyk był osobą obdarzoną wyjątkowym talentem. 

- Kochany Krzysztofie! Nie chciałem zabierać głosu w tej trudnej chwili. Byłem przecież przy Tobie człowiekiem drugiego planu. (...) Poprosiła mnie jednak Twoja ukochana żona Ewa, bym powiedział w tym momencie kilka słów, których ona nie ma siły dziś, w tej ciężkiej dla niej chwili powiedzieć. Prosiła mnie, bym powiedział krótko: nie żegnaj, lecz do widzenia. (...) Pan Bóg dał Ci talent, a Ty tego daru nie zmarnowałeś - mówił Andrzej Kosmala.

Po mszy świętej w łódzkiej archikatedrze ciało piosenkarza zostało złożone na cmentarzu w Grotnikach, gdzie artysta mieszkał przez wiele lat z ukochaną żoną, Ewą Krawczyk. Na cmentarzu był tego dnia obecny również szef rządu Mateusz Morawiecki. Polityk przybył na miejsce w towarzystwie małżonki, para zapaliła symboliczny znicz.

Widok grobu artysty może poruszyć niejedno serce

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka miał charakter państwowy. Z uwagi na obowiązujące w naszym kraju liczba obecnych na uroczystościach żałobników była jednak ograniczona. Przez ograniczenia wielu fanów postanowiło odwiedzić grób legendarnego artysty później, czego dowodem są pozostawiane przez nich pamiątki.

Choć od pogrzebu Krzysztofa Krawczyka minął miesiąc, grób wokalisty do dziś otaczają setki zniczy i innych dowodów pamięci o zmarłym piosenkarzu. Fani zostawiają na cmentarzu również kwiaty, własnoręcznie wykonane rysunki oraz liczne kartki ze słowami pożegnania i podziękowania. Na pozostawionych przez fanów pamiątkach widnieją również fragmenty piosenek wokalisty, zwłaszcza utworu „Parostatek”.

Grób Krzysztofa Krawczyka regularnie odwiedza również jego ukochana żona, Ewa Krawczyk. W jednym z krótkich wywiadów, jakich zgodziła się udzielić reporterom na miejscu, przyznała, że bywa tam nawet kilka razy dziennie.

- Nie radzę sobie. Jest bardzo ciężko. Jeszcze jakoś to do mnie nie dociera - mówiła Ewa Krawczyk.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Małgorzata Foremniak ma nową miłość. Kim jest jej tajemniczy ukochany?

  • "Rolnicy. Podlasie": Gienek usłyszał zarzuty. Wiadomo, co mu grozi

  • Barbara Burska była pierwszą żoną Karola Strasburgera i aktorką "Misia". Czym się dziś zajmuje?

Źródło: Jastrząb Post, Facebook, TVN24, Fakt

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Natalia Niewczas

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Andrzej Grabowski

Plotki

Andrzej Grabowski gorzko podsumował medialną działalność Oliwii Bieniuk. Wszystko poszło na żywo

Czytaj więcej >
joanna liszowska

Plotki

Co łączy Pawła Deląga i Joannę Liszowską?

Czytaj więcej >

Plotki

Przemek Kossakowski potwierdził związek na planie "Down The Road"

Czytaj więcej >
dorota gardias

Plotki

Dorota Gardias opowiedziała o szczegółach choroby nowotworowej

Czytaj więcej >

Plotki

Agata Młynarska w środku tłumu na warszawskim lotnisku bije na alarm: "Sytuacja zagrożenia"

Czytaj więcej >

Plotki

Aleksandra Kwaśniewska namawia do "normalizowania" bezdzietności. Ważny apel

Czytaj więcej >